پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

کاربرد فیلتر بنزین خودرو چیست؟

تاریخ اختراع خودرو های اولیه شاید به چیزی حدود 100 الی 120 سال قبل برسد. اما در همین مدت نه چندان طولانی صنعت خودرو سازی دچارتغییر و تحولات بسیاری شده است. خیلی از قطعاتی که شاید در روزهای اول مورد استفاده ای برای آن نبوده به خودرو اضافه شده است. بعضی از این تجهیزات جنبه تامین ایمنی سرنشینان خودرو را برعهده داشته و دارند. مانند کمربند ایمنی و یا  کیسه هوا. بعضی از تجهیزات خودرو نیز برای استفاده بهینه از قدرت موتور و یا کارکرد بهتر سیستم ترمز خودرو می باشد. یکی از سیستم هایی که در اثر قدرت موتور بر خودرو نقش بسزایی دارد سیستم سوخت رسانی خورو می باشد.  بعداز این مقدمه در مقاله پیش رو به در مورد بهینه کردن مصرف سوخت در خودرو صحبت هایی خواهیم کرد. می خواهیم بدانیم کاربرد فیلتر بنزین خودرو چیست؟

سیستم سوخت رسانی در خودرو ها

این سیستم در خودروها در اصل از یک نوع بهره وری استفاده می کند. سوخت در منبعی به نام باک خودرو توسط لوله سوخت رسان که از جنس مس یا شیلنگ های پلاستیکی مخصوص استفاده می شود. این شلنگ سوخت را از باک به سمت کاربراتور هدایت می کند. در سیستم های سوخت رسانی جدید خودرو از پمپ سوخت رسانی استفاده می شود. سوخت توسط پمپ در منبع سوخت به سمت موتور هدایت می شود. این نوع سوخت رسانی مخصوص خودروهایی است که از سیستم انژکتور در موتور استفاده می کنند. لازم است بدانیم که برای بهتر کارکردن موتور خودرو از خیلی سال قبل تر در مسیر عبور سوخت خودرو از صافی مخصوص بنزین استفاده می شود. صافی ها در بهینه کردن سوخت نقش بسزایی دارد و باعث رسیدن سوخت بهتر به موتور خواهد شد. این جاست که کاربرد فیلتر بنزین خودرو مشخص می شود.

تعریف صافی بنزین

صافی بنزین یکی از قطعات مصرفی خودرو محسوب می شود. باید به صورت دوره ای بازبینی شود. تا در صورت نیاز اقدام به تعویض آن شود. به دلیل نامطلوب بودن کیفیت بنزین صافی ها خیلی زود کثیف شده و حتما باید تعویض گردد.

نقش و کاربرد فیلتر بنزین خودرو

همانگونه که قبلا گفته شد صافی بنزین ضمن تصفیه بنزین باعث کارکرد بهتر موتور می شود.

تعویض صافی بنزین

بهترین زمان برای تعویض صافی بنزین زمانی است که اطمینان داشته باشیم که صافی مذبور کثیف شده است. در این حالت دیگر کارایی لازم را ندارد. کثیفی فیلتر بنزین وابستگی زیادی به نوع بنزین مصرفی شما دارد. همچنین عمر زیاد خودرو باعث خواهد شد تا باک لوله های انتقال سوخت و سایر قطعات در مسیر پوسیده شده و هر از گاهی مقداری آلودگی به بنزین موجود افزوده شود. در نتیجه توصیه می شود حداقل سالی یک بار صافی بنزین تعویض گردد.

علائم کثیف بودن صافی بنزین

در صورتی که صافی بنزین خودرو شما کثیف شده باشد معمولا باعث بروز علائمی می گردد که عبارتند از:

دیر روشن شدن خودرو

می تواند یکی از دلایل کثیف بودن صافی بنزین باشد. بدین معنی که اگر در حالت سرد بودن موتور اگر در اولین استارت خودرو روشن نمی شود. ممکن است کثیفی صافی بنزین علت آن باشد. کاربرد فیلتر بنزین خودرو این جا مشخص می شود.

پایین آمدن قدرت موتور و کاربرد فیلتر بنزین خودرو

از دیگرعواملی است که می تواند علت آن کثیفی صافی بنزین باشد. این کثیفی باعث می شود تا سوخت به کاربراتور یا انژکتورها نرسد. درنتیجه هنگامی که کاربراتور یا انژکتوراحتیاج به سوخت کافی دارد از دریافت این سوخت عاجز می ماند. در نتیجه دور موتور به کندی بالا می رود.

لرزش موتور هنگام کارکردن و کاربرد فیلتر بنزین خودرو

کثیفی صافی بنزین یکی از دلیل های آن می باشد. در این حالت ذرات معلق در بنزین از صافی رد شده و به انژکتور یا کاربراتور می رسد. باعث خوب کار نکردن موتور خواهد شد.

ایجاد صدای غیر طبیعی از پمپ بنزین می تواند یکی دیگر از کثیفی صافی بنزین  باشد. از آن جا که پمپ بنزین وظیفه انتقال پرفشار بنزین به موتور را دارد در صورتی که صافی بنزین کثیف و یا مسدود شده باشد. در این حالت موتور قدرت خود را از دست داده، دیگر صدای معمول خود را نمی دهد.

در پایان در صورت دیدن این علائم حتما نسبت به تعویض صافی بنزین اقدام شود. اگر قصد تعویض فیلتر خودرو را دارید حتما از نوع صافی استفاده شده در خودرو استفاده کنید. برای تعویض صافی به تعمیر کار ماهر و معتبر مراجعه کنید و حتما از نوع استاندارد آن خریداری کنید. این موارد به کاربرد فیلتر بنزین خودرو کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *