پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

لیستی از سریع ترین خودرو های برقی جهان

اختراع خودرو یکی از تحولات اختراعی قرن محسوب می شود. بعد از اختراع خودرو و پیشرفت در ساخت آن این صنعت دگرگونی های زیادی را دیده است. استفاده از موتورهای با قدرت مختلف، استفاده از اتاق های جدید و امکانات جانبی دیگر همگی دست به دست هم داده و این صنعت را روز به روز به سمت اوج کیفیت هنر و خلاقیت راهنمایی می کند. در کنار همه این خوبی ها دغدغه‌های نیز برای تولید کنندگان خودرو  وجود داشته است. مهم ترین آن کاهش سوخت های فسیلی می باشد. این مسئله باعث گردیده که طراحان و مهندسان این صنعت به فکر جایگزین کردن سوختی با ماندگاری بالا و اتمام ناپذیر برای خودرو های تولیدی خود باشند. در این مقاله ما به بررسی لیستی از سریع ترین خودرو های برقی جهان می پردازیم. برای خرید خودرو می توانید از طریق وب سایت تابش خودرو اقدام کنید.

لیستی از سریع ترین خودرو های برقی جهان

در اینجا به بررسی چند خودروی برقی باسرعت های بالا می پردازیم.

خودروی برقیAsparkOwl

این خودرو ساخت شرکت ژاپنیAspsrkمی باشد که فعلا به عنوان سریعترین خودروی برقی جهان شناخته شده است. شتاب صفر تا صد این خوردو زیر 2ثانیه می رسد. این شرکت ژاپنی به فناوری دست یافته است که در یک ثانیه و72صدم ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت می رسد. این رکورد فعلا در بالاترین و بهترین درجه از سرعت قرار دارد. حداکثر سرعت این خودروی الکتریکی ژاپنی 400کیلومتر در ساعت می باشد. برای رسیدن به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت به زمانی حدود10 ثانیه احتیاج دارد.

ریماک

دومین خودرو برقی از لحاظ سرعت خوروی ساخت کشور کرواسی می باشد. این خودرو ساخت شرکت ریماک می باشد. این خودرو ساخت کرواسی با نام ریماکCtwoبه بازار عرضه شده است. قدرت موتور این خودرو نسبت به نسل اول آن بسیار  بالاتر و قوی تر می باشد. صفر  تا 96کیلومتر بر ساعت این خودرو چیزی حدود 1.85صدم ثانیه طول خواهد کشید. این خودرو بر مبنای ادعای کارخانه سازنده آن صفر تا160کیلومتر سرعت را در حدود4.3 صدم ثانیه به طول می انجامد. حداکثر سرعت این خودرو در پیست به 400 کیلومتر سرعت در ساعت رسیده است. خودرو ریماک Ctowنیروی برق خود را از یک باطری120 کیلووات ساعت می گیرد. با یکبار شارژ تا مسافتی حدود 650کیلومتر را می تواند پیمایش کند.

خودروی تسلا رودسر

یکی از کمپانی هایی که خودرو برقی تولید می کند و امروزه به پیشرفت های قابل قبولی دست یافته است شرکت تسلا می باشد. این کمپانی خودرویی مدل های متعددی از خودروهای برقی به بازار عرضه نموده که دو مدل پرسرعت آن عبارتند از:

الف)تسلا رودسر

این خودرو  مطابق اعلام شرکت تسلا  ظرف 1.9صدم ثانیه به سرعت 96کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت آن 402کیلومتر در ساعت می باشد. تسلا رودسر برای تأمین برق مورد نیاز خود از یک باطری200کیلو وات ساعت بهره می برد.  با یک بار شارژ باطری حدودا 998 کلومتر مسافت را طی می کند.

ب)تسلا مدل پرفورمنس

این مدل خودروی ساخت کمپانی تسلا با بیش از  2تن وزن دارای شتابی معادل2.4 صدم ثانیه حرکت صفر تا96 کیلومتر بر ثانیه می باشد. با یک بار شارژ باطری مسافتی حدود590 کیلومتر را طی می کند. حداقل سرعت ثبت شده برای این خودرو 260 کیلومتر در ساعت می باشد.

خودروی برقی پنین فارینا باتیستا – یکی از سریع ترین خودرو های برقی جهان

این خودرو از  4موتور الکتریکی مجزا و یک باطری120 کیلووات ساعتی ساخت شرکت ریماک استفاده می کند. این خودرو از یک چهره زیبا ایرودینامیک خوبی برخوردار می باشد. قدرت چهار موتور برقی و ایرودینامیک بودن بدنه باعث گردیده شتاب اولیه0 تا۹۶  کیلومتر در ساعت را در کمتر 2 ثانیه طی کند. حداکثر سرعت این خودرو در پیست به350 کیلومتر در ثانیه رسیده است. با یکبار شارژ تا450 کیلومتر مسافت را طی خواهد کرد.

خودروی فیوچرزFF91

این خودرو ساخت شرکت فارادی می باشد. این شرکت برای اولین بار این خودرو را وارد بازار کرده است. شتاب اولیه صفر تا96  خودرو چیزی حدود2.2 صدم ثانیه زمان می برد. از یک باطری 120کیلووات بهره می برد. طی یکبار شارژ مسافتی حدود563  کیلومتر را طی می کند.

خودرو نیوEP9

این خودرو از چهار موتور برقی مجزا ساخته شده. شتاب اولیه و صفر تا 96 ای خودرو حدود  2ِ.7دهم ثانیه طول خواهد کشید. حداکثر سرعت این خودرو320 کیلومتر در ساعت می‌ باشد.

تسلا مدلX پرفورمنس – یکی از سریع ترین خودرو های برقی جهان

این خودرو نیز از تولیدات کمپانی تسلا می باشد. شتاب  0تا100 این خودرو2.7 صدم  ثانیه می باشد. این شتاب گیری اولیه خودرو از بسیاری از خودروهای بنزینی نیز بیشتر می باشد. حداکثر سرعت این خودرو 250کیلومتر برساعت می رسد. با یک بار شارژ مسافتی حدود480کیلومتر برساعت پیمایش دارد.

پورشه تایکان توربوS

این خودرو توربو هایپر کار معقولانه برقی به حساب می آید. شتاب اولیه صفر تا صد این خودرو2.8صدم ثانیه می باشد. باطری مصرفی برای تولید الکتریسیته این خودرو93.5 کیاوواتی می باشد. از خصوصیات بارز این خودرو وجود گریبکس دو سرعته آن است. دنده اول برای شتاب گیری اولیه و دنده بعد برای سرعت های دیگر است. شارژ شدن باطری آن چیزی حدود 28دقیقه بطول خواهد انجامید. و با یکبار شارژ باطری مسافتی حدود380 کیلومتر را طی خواهد کرد.

خودرو لوتوس اویجا – یکی از سریع ترین خودرو های برقی جهان

یکی دیگر از خودروهای برقی پرسرعت همین مدل خودرو می باشد. شتاب زیر 3ثانیه این خودرو را جزء قوی ترین خودروها قرار داده. این خودرو دارای 4موتور مستقل برقی می باشد. شتاب اولیه این خودرو همانگونه که گفته شد کمتر از 3 ثانیه می باشد. با یک بار شارژ حدود400 کیلومتر پیمایش دارد.

خودروی یوان R1T

این خودرو در مدل وانت تولید می شود. صفر تا 96 این خودرو ۳ ثانیه طول خواهد کشید. در عرض 7 ثانیه به سرعت160 کیلومتر در ساعت خواهد رسید. این خودرو از باطری 135کیلووات ساعتی برای تغذیه برق استفاده می کند. با یک بار شارژ چیزی حدود500 کیلومتر را طی خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *