پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

نکاتی که باید قبل از تمام شدن بنزین در اتومبیل خود انجام دهید

اولین کاری که باید قبل از تمام شدن بنزین انجام دهید این است که مدارک خود را بررسی کنید و ببنید که آیا شماره ای از موسساتی که اتومبیل ها را یدک می کشند دارید یا نه. اگر متوجه شدید که شماره از این قبیل موسسات را در اختیار ندارید حتما آن را تهیه کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از این وضعیت این است که اجازه ندهید وسیله نقلیه شما کم سوخت شود. این عادت را در خود ایجاد کنید که هر زمان وسیله نقلیه خود را به نیمه راه اندازه گیری سوخت رساند آن را پر کنید.

همیشه باید اطمینان حاصل کنید که لاستیک شما به درستی باد شده است و پس از حرکت سریع شتاب نگیرید و بخاطر داشته باشید که اگر وسیله نقلیه شما با مسافر و بار بارگیری شود به همان اندازه که قبلا مصرف می کردید مصرف سوخت نخواهد داشت و مصرف سوخت خودرو بیشتر خواهد شد.

چند نکته برای قبل از تمام شدن بنزین اتومبیل

  • بفهمید که در کجا هستید

با خیال راحت کنار جاده بروید و از سیستم ناوبری یا تلفن هوشمند وسیله نقلیه خود برای یافتن نزدیکترین پمپ بنزین استفاده کنید. برنامه های نقشه و برنامه های دیگر زیادی وجود دارد که به شما در یافتن جایگاه های بنزین و سایر موسسات مهم تجاری کمک می کند.

  • سیستم تهویه را خاموش کنید

باید در اسرع وقت سیستم تهویه هوا را خاموش کنید. این باعث کاهش بار اضافی موتور می شود که باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می شود. هنگامی که سیستم A / C در حال کار است یک بار اضافی بر روی دینام وارد می کند که به نوبه خود از سوخت بیشتری برای تأمین انرژی موتور استفاده می کند.

  • تمام پنجره های خود را بالا بزنید

من می دانم که ما فقط به شما گفتیم کولر خود را خاموش کنید. دلیل بستن همه پنجره ها کاهش مقاومت در برابر باد و کشیدن آن است.

پنجره های خود را به صورت رول نگه دارید تا مقاومت در برابر باد کاهش یابد. شما باید سیستم تهویه هوا را خاموش کرده و پنجره ها را جمع نگه دارید. شما باید قبل از کم شدن مخزن خود به آن فکر می کردید.

  • در صورت امکان بلافاصله سرعت خود را کم کنید

مطالعات نشان داده است که سرعت بهینه 35 تا 45 کیلومتر در ساعت برای یک وسیله نقلیه دارای کمترین مصرف است. اگر در بزرگراه هستید باید قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید. لاک پشت و خرگوش را به یاد بیاورید، آهسته و ثابت در مسابقه پیروز خواهید شد. در تلاش برای سریعتر رسیدن به پمپ بنزین، سرعت خود را افزایش ندهید. هرچه سریعتر یا تندتر می روید سوخت بیشتری را با سرعت بیشتری می سوزاند.

  • لوازم جانبی را خاموش کنید

این یکی با شماره دو بالا مطابقت دارد. صرفه جویی در مصرف سوخت ممکن است اندک باشد اما خاموش کردن استریو و جدا کردن دستگاه های الکتریکی (شارژ تلفن ، آیپد ، تبلت) می تواند تفاوت هزار فوت را در نزدیکترین پمپ بنزین ایجاد کند.

  • استفاده از زمین

این به معنای خاموش شدن کامل موتور نیست. این بدان معناست که اگر می بینید در سراشیبی قرار دارید و ماشین را به سمت حالت خنثی تغییر دهید تا موتور شما کمی استراحت کند. با جابجایی وسیله نقلیه خود به سمت حالت خنثی شما همچنان از فرمان برقی خود استفاده می کنید تا مانور و کنترل وسیله نقلیه را آسان تر کنید.

در صنعت استانداردی وجود ندارد که خودروسازان قبل از تمام شدن بنزین اتومبیل خود مقدار مشخصی مسافت پیموده شده را برای شما فراهم کنند. قانون طلایی این است که چراغ روشنایی سطح پایین شما روشن شود تقریباً باید 40 مایل فاصله داشته باشید تا در کنار جاده گیر بیفتید.

اگر شما با دیدن اینکه چقدر می توانید وسیله نقلیه خود را بیش از حد خالی فشار دهید نوعی از افرادی هستید که دوست دارند در حاشیه زندگی کنند. سعی کنید این کار را انجام دهید تا تخمین بزنید که پس از روشن شدن چراغ کم بنزین و تمام شدن بنزین تا چه حدی می توانید رانندگی کنید:

  • نحوه تخمین زدن بعد از روشن شدن چراغ کم سوخت تا چه حد می توانید پیش بروید.
  • هنگامی که چراغ سوخت شما روشن شد بلافاصله به یک پمپ بنزین بروید و مخزن خود را پر کنید.
  • بنویسید که چند لیتر سوخت ماشین شما پر شده است.

برای کارشناسی خودرو می توانید به موسسه تابش خودرو مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *