پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

راهنمای انتخاب رنگ خودرو

آیا شما یک وسیله نقلیه قدیمی را دوباره می خواهید رنگ کنید یا می خواهید برای ماشین بعدی خود رنگ جدیدی انتخاب کنید؟ در هنگام انتخاب رنگ خودرو فاکتورهای مختلفی را باید در نظر گرفته شود و اگر کار با عجله انجام شود ممکن است نتیجه مطلوبی را به همراه نداشته باشد.

برخلاف تصور عمومی انتخاب رنگ خودرو شما چیزی بیش از بیان سلیقه شخصی شما نیست. شما می خواهید رنگی را انتخاب کنید که هنگام رانندگی در جاده قابل مشاهده باشد.از جنبه دیگر رنگ، یکی از فاکتورهای موثر بر روی قیمت خودرو نیز می باشد.

فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ خودرو

  1. ایمن ترین رنگ ها را بشناسید

در حالی که بعضی از مردم به رنگ های جسورانه مانند قرمز و آبی بیشتر جذب می شونداما ممکن است این رنگ های روشن هزینه بیشتری برای شما داشته باشند.

برخی از شرکت های بیمه حتی حق بیمه بالاتری را برای خودرو با رنگ های روشن مانند قرمز یا زرد دریافت می کنند در حالی که شرکت های دیگر حق بیمه کمتری را برای رنگ های ایمن مانند سفید یا نقره ارائه می دهند. رنگ نقره ای و سفید با تابش کارآمدتری نور خورشید را منعکس می کند و این رنگ ها را برای دید بهینه در جاده مناسب می کند.

  1. در مورد روانشناسی رنگ تحقیق کنید

لحظه ای را در نظر بگیرید که می خواهید رنگ ماشین شما چه چیزی را منتقل کند. شاید شما بخواهید اتومبیل شما از بقیه متمایز باشد و سایر افراد فکر کنند شما شیک  پیشرفته یا مد روز هستند و شاید برعکس، شما ممکن است بخواهید ماشین شما با جمعیت مخلوط شود تا برجسته نشود.

اگر می خواهید توجه را به خود جلب کنید قرمز یا اگر می خواهید ثروتمند به نظر برسید رنگ قرمز را انتخاب کنید. یا اگر می خواهید رنگ آن را مخلوط کنید رنگ خنثی مانند سفید را در نظر بگیرید.

این تحقیق به شما کمک می کند تا رنگی را انتخاب کنید که نه تنها متناسب با سبک شما باشد بلکه کاملاً متناسب با اتومبیل شما باشد.

  1. تولید مثل یا گزینه های کلاسیک رنگ ماشین

اگر اتومبیلی را به سبک کلاسیک رنگ آمیزی می کنید توجه به دقت تاریخی و پیشرفت های جدید در فناوری رنگ مهم است.

رنگ ها در طول قرن گذشته به آرامی تغییر کرده است. رنگ های امروزی همیشه متناسب با اتومبیل دهه 1960 میلادی نیستند. حتی اگر شرکت های مدرن بیشتر رنگ های اتومبیل کارخانه را برای مدل های محبوب تاریخی تولید کرده اند یافتن برخی از سایه ها بسیار دشوار است.

بسیاری از مغازه ها می توانند رنگ های سفارشی مورد نظر شما را تولید کنند اما با نرخ بالاتری نسبت به رنگ استاندارد.

  1. در مورد رنگ های محبوب تحقیق کنید

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب رنگ خودرو تحقیق در مورد رنگ های محبوب است. طبق صنایع تحقیقات مختلف چهار رنگ برتر در سال 2014-2015 سیاه، نقره ای یا خاکستری، سفید و قرمز بوده است. همچنین رنگ هایی دیگر مانند طلایی، زرد و قهوه ای نیز در حال افزایش محبوبیت هستند.

وقتی صحبت از رنگ های محبوب رنگ اتومبیل می شود مطمئناً گرایش ها در یک چشم به هم زدن می آیند و می روند. با این حال اگر مدتی را در حال تحقیق در مورد رنگ های محبوب اتومبیل بگذرانید رنگ ها را کشف می کنید که شاید حتی در گذشته فکرش را هم نمی کردید.

چه بخواهید رنگی مد روز را انتخاب کنید و چه رنگی که شما را از هم متمایز کند همیشه ارزش این است که به رنگ های محبوب رنگ و کارهای رنگی توجه کنید.

توجه: سبک های رایج مانند رنگ مات می تواند هزینه بیشتری داشته باشد و نیاز به نگهداری بیشتری دارد بنابراین قبل از اینکه یکی از سبک ها را انتخاب کنید در مورد نیازهای طولانی مدت هر سبک رنگ نیز تحقیق کنید.

  1. رنگ موردنظر را با مدل اتومبیل خود مطابقت دهید

هنگامی که رنگ های موردنظر اتومبیل خود را به دو یا سه گزینه کاهش دادید وقت بگذارید تا مدل و نوع خودروی خود را نیز در نظر بگیرید.

اگرچه رنگ زرد در یک اتومبیل اسپرت بسیار زیبا به نظر می رسد اما ممکن است برای وانت شما مناسب نباشد. همچنین رنگ قرمز می تواند برای بسیاری از مدل ها رنگی عالی باشد.

هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب رنگ خودرو هم شخصیت خود و هم نوع اتومبیلی خود را در نظر بگیرید. همچنین برای راهنمایی بیشتر می توانید اطلاعات جامعی از مرکز تشخیص رنگ خودرو بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *