پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

چرا خودرو های برقی سریع تر هستند؟

حمل و نقل یکی از اساسی ترین و دقیق ترین صنایع در جامعه امروزی می باشد. دارای رشته های مختلفی می باشد. هر کدام از این رشته های خدماتی خدمات در این صنعت جایگاه و تعریف خاص خود را دارا می باشد. به عنوان مثال صنعت حمل و نقل دریایی یا هوایی که هرکدام  دارای قوانین خاص خود می باشند. یکی از این رشته خدمات حمل و نقلی در مورد وسائل نقلیه زمینی و به طور اختصاصی خودرو ها می باشد. به طور خلاصه در مورد سلسله مراحل طی شده در مورد  صنعت خودرو سازی سبک صحبت هایی خواهیم کرد. هدف ما این است که بدانیم چرا چرا خودرو های برقی سریع تر هستند؟

مقدمه ای بر این که چرا خودرو های برقی سریع تر هستند؟

برای این که بدانیم چرا خودروهای برقی سریع تر هستند، لازم است تا نکات مهمی را در این زمینه بررسی نماییم.  خودرو های سبک یا به اصطلاح سواری های شخصی امروزه بالای هشتاد درصد تولید خودرو را به خود اختصاص داده اند. با پیشرفت علم در دهه های گذشته پیشرفت قابل توجه و خیلی خوبی در این زمینه به وقوع پیوسته. این مسئله بازاری رقابتی را به وجود آورده است. استفاده از سیستم های جدید در همه زمینه ها چه موتور خودرو و چه آپشن های دیگر در خودرو دیده می شود که هرکدام تعریف خاص خود را دارد.

بعد از گذشت سال ها این مسئله نمایانگر شد که استفاده از سوخت های فسیلی محدود و در آینده  نه چندان دور رو به اتمام خواهد گذاشت. به همین خاطر طراحان و سازندگان این خودروها اقدام به تحقیق در مورد استفاده از شیوه‌های جایگزین را در برنامه کاری خود قرار دادند. به همین منظور ساخت موتور های برقی را به عنوان یک موتور جایگزین در برنامه کاری قرار دادند. استفاده از این روش نیز مشکلات خاص خود را داشته که به مرور زمان و با کسب تجربه به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته اند.

سیستم انتقال قدرت در خودرو ها

برای این که بدانیم چرا خودرو های برقی سریع تر هستند، باید سیستم انتقال قدرت در خودرو ها را بسنجیم. امروزه با پیشرفت های بدست آمده در این زمینه و فن آوری های جدید دست یابی به سرعت دراین خودروها تقریبا به امری عادی تبدیل شده است. ذکر این نکته لازم است که سیستم انتقال قدرت در خودرو های برقی با خودرو های معمولی کلا تفاوت دارد. در خودروهای معمولی انتقال قدرت از طریق گریبکس و به صورت مرحله ای انجام می پذیرد. بدین صورت که انتقال سرعت از مرحله قدرت به سرعت انجام می پذیرد. این خود زمان بر می باشد. در خودرو های برقی این انتقال سرعت به صورت مستقیم می باشد.

چرا خودرو های برقی سریع تر هستند؟

بیایید دقیقا بدانیم که چرا خودرو های برقی سریع تر هستند؟

انتقال نیرو

انتقال به صورت مستقیم از موتور به چرخ ها منتقل می شود. بدین معنی که گریبکس در این انتقال نیرو هیچ نقشی نداشته و اصلا گریبکس وجود ندارد.

انتقال نیرو توسط 4 موتور

در این حالت سیستم برقی به صورت جداگانه به چهار چرخ منتقل می شود. این مسیله باعث تولید قدرت بیشتر در حرکت می باشد. و این یکی از دلایلی است که چرا خودرو های برقی سریع تر هستند؟

حالت آیرودینامیک خودرو های برقی

خودرو های برقی به گونه ای طراحی شده که مقاومت کمتری در برابر باد دارند. به همین دلیل سرعت بیشتری دارند.

شارژ باطری ها به شیوه ای دقیق

با توجه به پیشرفت علم و ساخت باطری های سبک تر با قدرت ذخیره بیشتر باعث گردیده که ضمن سبک تر شدن خودرو احتیاج به شارژ در فاصله زمانی بیشتری می باشد. امروزه خودرو هایی وارد بازار شده اند که با یک بار شارژ چیزی حدود 700 کیلو متر راه می توانند طی کنند.

چرا خودرو های برقی سریع تر هستند؟ – استحکام در خودرو های برقی

استفاده از مواد کامپوزیت و سبک که در بعضی موارد استحکام بیستری نسبت به آهن دارند در خودرو های برقی باعث گردیده سرعت این خودروها بیشتر شود.

استفاده از خودرو های برقی با سرعت

در حال حاضر استفاده از این خودروها به مرحله استفاده در سطح زیاد نرسیده. اما کمبودی که در سوخت های فسیلی وجود دارد و احتیاج به استفاده از سوخت های جایگزین طراحان و سازندگان خودرو را بر این واداشته تا با ارائه و ساخت خودرو های جدید بر این بازار سلطه پیدا کنند. در کنار این ها لازم به ذکر است که گفته شود این امر در پاکیزگی محیط زیست خصوصا آلودگی شهرها نقش مهمی را ایفا می کند.

یکی از مشکلاتی که این صنعت جدید پیش روی خود دارد مسئله شارژ باطری پس از خرید خودرو ها می باشد.  در صورت ازدیاد تولید حتما جایگاه برای این امر باید زیادتر شود و سرعت شارژ نیز سریع تر انجام پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *