پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

رینگ اسپورت در خودرو چه اثری دارد؟

خودرو یکی از وسایل حمل و نقل می باشد که در دو اندازه سبک و سنگین تولید می شود. خودروها امروزه نقشی اصلی را در حمل و نقل فردی و اشخاص ایفا می کنند. از زمان اختراع اتومبیل این وسیله دچار تغییر و تحولاتی شده است. هر کدام از این تغییرات تاثیر بسزایی در امنیت، قدرت موتور و زیبایی آن داشته و دارد. بعضی از این تغییرات نه توسط کارخانه بلکه توسط صاحب خودرو در آن ایجاد می‌شود. مانند تعویض رینگ های خودرو با نوع زیباتر و شیک تر. این رینگ ها با نام اسپرت در زبان جامعه معروف شده است. با این مقدمه کوتاه در مقاله پیش رو در مورد نقش رینگ ها در خودرو و تاثیر رینگ اسپورت در زیبایی و کارایی خودرو توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما بررسی اثر رینگ اسپورت در خودرو می باشد.

نقش چرخ ها در خودرو

نقش چرخ ها در خودرو را می توان اصلی ترین نامید. نیروی بوجود آمده در خودرو توسط جعبه دنده به چرخ ها منتقل و چرخش چرخ ها باعث حرکت رو به جلوی خودرو خواهد شد. نقش حساس چرخ ها به گونه ای است که در صورت معیوب بودن یکی از چرخ ها بقیه هم قدرت خود را از دست می دهند. حتی باعث توقف و یا انحراف حرکتی خواهد شد. با این جملات شاید تا حدودی توانسته باشیم در مورد اهمیت چرخ های خودرو توضیحاتی داده باشیم.

به مرور زمان و با پیشرفت علم طراحی در خودروها استفاده از لاستیک ها و رینگ های اسپورت به عنوان زیبایی مورد استقبال عموم خصوصا قشر جوان قرار گرفت. با پیشرفت علم طراحی هر روز مدل های جدید با آلیاژ های خاص وارد می گردد. استفاده از این رینگ های اسپرت دارای مزایا و معایبی می باشد که در هر دو مورد توضیحاتی خواهیم داد. می خواهیم بدانیم که رینگ اسپورت در خودرو چه اثری دارد؟

مزایای استفاده از رینگ اسپورت در خودرو

در صورتی که رینگ اسپرت توسط خود کمپانی سازنده خودرو تهیه و نصب شده باشد به خاطر رعایت نکات استاندارد راننده خودرو راحتی را احساس و از رانندگی اذت خواهد برد. یکی دیگر از مزایای استفاده از رینگ اسپرت این است که بر زیبایی خودرو افزوده و حالت خاصی به خودرو خواهد داد. از مزیت های استفاده از رینگ اسپورت این است که در صورت استاندارد بودن و مناسب بودن رینگ و خودرو راننده متوجه خواهد شد که خودرو فرمان پذیری بیشتری دارد.

رینگ اسپورت در خودرو

خرید خودرو

در حقیقت رینگ اسپرت باعث می شود که مانور دهی قدرتی موتور بالاتر برود. نکته آخر این که با استفاده از لاستیک و رینگ های  استاندارد چسپندگی لاستیک ها به سطح جاده بیشتر می شود. در نتیجه سطح کشش ترمز پایین تر آمده و امنیت بیشتر و بهتری حاصل می شود. پس می توان دید که رینگ اسپورت در خودرو اثر مفید زیادی دارد.

معایب استفاده از رینگ اسپرت

در کنار مزایای استفاده از رینگ اسپرت استفاده از این نوع رینگ ها دارای معایبی نیز می باشد که عبارتند از:

  • یکی از معایب استفاده از این رینگ ها قیمت بسیار بالای آن می باشد. از این رو هزینه سنگینی را به خریدار تحمیل می کند.
  • نصب این رینگ ها به همراه لاستیک مناسب آن باید باشد. عدم هماهنگی و نصب توسط افراد غیر وارد ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای خریدار گردد.
  • استفادا از این رینگ اسپورت در خودرو باعث استحکاک بیشتر لاستیک ها می شود. در نتیجه باعث فرسوده شدن زودتر لاستیک ها خواهد شد. در نتیجه ضمن تحمیل هزینه اضافی می تواند به سیستم تعلیق و فنرهای خودرو نیز آسیب وارد کند.

استفاده از رینگ اسپورت در خودرو به صورت غیر استاندارد

لازم به یادآوریست که بگوئیم استفاده از رینگ های غیر استاندارد و نامناسب برای خودرو می تواند باعث بروز مشکلات عدیده ای گردد که عبارتند از:

  • افزایش میزان سوخت در نتیجه تحمیل هزینه اضافه و آلودگی هوا
  • استفاده از رینگ نامناسب باعث خواهد شد تا کنترل پذیری فرمان کاهش یافته و سفت تر از حد معمول باشد.
  • کاهش سطح ارتفاع باعث بروز مشکلاتی برای خودرو خصوصا سیستم تعلیق آن خواهد شد.
  • کیلومتر شمار و سرعت سنج با استفاده از رینگ های غیر استاندارد نمایش واقعی را نشان نخواهند داد. این باعث می شود به اشتباه بیافتید.

کلام اخر اینکه سعی کنید از رینگ های اصلی و نصب شده توسط کارخانه استفاده کنید. در صورت تعویض با رینگ اسپورت در خودرو سعی کنید از مطابقت رینگ و لاستیک با خودرو مطمئن شوید. سعی کنید از آلیاژ استفاده شده در رینگ مطلع شوید تا نسبت به استحکام آن اطمینان حاصل کنید. حتما به خاطر اطمینان از کیفیت و امنیت از فروشندگان مجاز و مورد اطمینان رینگ و لاستیک مورد نظر خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *