پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

تفاوت بنزین سوپر و معمولی چیست؟

اززمانی که اتومبیل اختراع گردید همزمان با پیشرفت صنعت خودروسازی، استفاده از سوخت های بهتر برای کاهش آلودگی ناشی از سوخت نیز در دستور تحقیق قرارگرفت. محققان را بر آن داشت تا جهت رسیدن به این هدف تلاش های گسترده ای کنند. در آخراین دانشمندان آلمانی بودند که موفق به دستیابی به این سوخت شدند. اولین بار محققین این کشور بودند که بنزین را از تقطیر نفت بدست آوردند. با این مقدمه در مقاله پیش رو به مقوله بنزین و انواع آن وا ثر آن بر حفظ محیط زیست توضیحات مختصری خواهیم داد. هدف ما در واقع پاسخ به پرسش تفاوت بنزین سوپر و معمولی چیست می باشد. در عین حال برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با انواع خودرو ها می توانید به وب سایت تابس خودرو مراجعه نمایید. خرید خودرو دارای نکات مهمی است که در این وب سایت بررسی شده است.

تعریف بنزین

برای کسب اطلاع در ارتباط با تفاوت بنزین سوپر و معمولی، لازم است تا ابتدا بدانیم بنزین چیست؟ بنزین محصولی استخراج شده از نفت است. این مایع از تقطیر نفت خام در درجه حرارت 70 تا 175 درجه سانتی گراد به دست می آید. به مرور زمان و با پیشرفت علم و صنعت خودرو،  بنزین ها را با کیفیت های متفاوتی درست کردند. در حال حاضر انواع مختلفی از بنزین در سطح جامعه وجود دارد که بیشترین تولید مربوط به بنزین معمولی و بنزین سوپر می باشد. این دو نوع در ساختار متفاوت هستند که در مورد هرکدام توضیح مختصری خواهیم داد. تفاوت بنزین سوپر و معمولی با این مشخصات قابل درک خواهد شد.

بنزین معمولی

بنزین معمولی حدود 15 درصد نفت خام می باشد. این نوع سوخت در خودروهای معمولی استفاده می شود. مجموعه ای از هیدرو کربن ها می باشد. ولی مشخصه اصلی این بنزین اکتان( C8H18)می باشد. بهتر است بدانیم که اکتان به توانایی سوخت قبل از احتراق خود به خودی می گویند و هر چه درجه اکتان یک سوخت بیشتر باشد در برابراحتراق مخرب مقاوم ترمی باشد.

بررسی بنزین سوپر و تفاوت بنزین سوپر و معمولی

تفاوت یک بنزین معمولی و بنزین سوپر در عدد اکتان آن می باشد. این عدد در بنزین معمولی 87 و در بنزین نوع سوپر عدد اکتان95  می باشد. این نشان کیفیت برتر بنزین سوپر به معمولی باشد.

تفاوت بنزین سوپر و معمولی چیست؟

این نکته ضروری است که بگوییم خودروهایی که موتور آن برای بنزین سوپر طراحی شده است حتما از همین نوع سوخت استفاده کنند. اگر در این نوع خودرو ها از بنزین معمولی استفاده شود هر بار سوخت قبل از رسیدن  پیستون به بالاترین نقطه در سیلندربنزین مشتعل شده و پیستون را که هنوز کامل بالا نیامده دوباره به سمت پایین می کشاند. در نتیجه به کل موتور فشار وارد می کند که این امر موجب فرسودگی زودرس، تضعیف و خرابی موتور می گردد. تفاوت بنزین سوپر و معمولی در موارد دیگری هم است که در ادامه بیان می کنیم.

تشخیص بنزین سوپر از معمولی

اولین گام در تشخیص بنزین سوپر از معمولی رنگ آن می باشد. رنگ بنزین سوپر معمولا سفید یا سبز می باشد. در صورتی که بنزین معمولی رنگی صورتی و متمایل به قرمز دارد. از دیگر راه های تشخیص بنزین سوپر از معمولی قدرت تبخیر آن در مقابله با هوای آزاد است.  بدین معنی که بنزین سوپر در جریان هوای آزاد خیلی زودتر تبخیر می شود. یکی دیگر از راه های تشخیص تفاوت گازهای خروجی هنگام زدن بنزین است. در موقع زدن بنزین اگر گازهای خروجی از شیلنگ نازل حالت خشکی داشتند نشانه بنزین سوپر می باشد. اگر نوع گاز خروجی حالت چرب داشته باشد بنزین از نوع معمولی می باشد.

در صورتی که خودروی شما از نوع سوخت بنزین معمولی  استفاده می کند، بهتر است بعد از پیمایش حدودا 3000 کیلومتر از  پاک کننده های مجاز کاربراتور یا موتور که در اکثر پمپ بنزین ها بنام مکمل سوخت موجود می باشد استفاده کنید. در این حالت  سیستم سوخت رسانی، سوزن انژکتور و شمع ها تمیز می شوند. برای اطمینان بنزین مصرفی را از پمپ بنزین های مطمئن خریداری کنید. از خرید بنزین های کنار جاده ای ترجیحا خودداری کنید. با این روش ها می توانید برای تفاوت بنزین سوپر و معمولی اقدام نمایید.

در نهایت اگر تمایل به خرید  خودرو دارید می توانید اطلاعات بسیار دقیقی را در ارتباط با مدل های مختلف از طریق وب سایت تابش خودرو کسب نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *