ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

بررسی صفر تا صد رنگ خودرو

بررسی صفر تا صد رنگ خودرو و انتخاب آن می تواند نشان دهنده بینش در مورد ترجیحات و شخصیت شما باشد . تنظیمات رنگ در طول زمان متفاوت است و ممکن است بر اساس منطقه یا نوع وسیله نقلیه تغییر کند . شخصیت خودرو به همان اندازه شخصیت خریدار بسیار حیاتی است . طراحی ، سبک و برند خودرو می تواند بر انتخاب رنگ تأثیر بگذارد .

محبوب ترین رنگ اتومبیل در سراسر جهان

از اواخر دهه 90 ، رنگ سفید ، بهترین انتخاب برای خریداران خودرو بوده است . دلیل این امر چیست ؟ به این دلیل است که نور باعث پراکندگی نور می شود و اشیاء را بزرگتر از آن می کند .

علاوه بر این ، رنگ سفید چهره ای تازه به جهان می بخشد و نمایی مدرن و براق را نشان می دهد . داشتن ماشین سفید به معنای ارائه چهره ای جوان و تازه و مدرن به دنیای خارج است . به نظر می رسد ارزش فروش خودرو کارکرده برای خودروهای سفید این روزها رو به افزایش است .

طبق آمار ، رنگ سفید بیشترین رنگ اتومبیل در جهان است ، رنگ سیاه مقام دوم را کسب می کند و سپس نقره و خاکستری در این رده بندی قرار می گیرند .

با رنگ اتومبیلتان چقدر راحت هستید ؟

شاید کسی بداند که رنگ های تیره نسبت به رنگ های روشن تر گرما بیشتری جذب می کنند . بنابراین ، اگر در یک کشور گرمسیری زندگی می کنید ، رنگ های روشن تر نسبت به رنگ های تیره برای شما راحت تر خواهد بود . برخی از کارشناسان مراقبت از اتومبیل آزمایشی را انجام دادند که نتایج فوق العاده ای را نشان داد .

آنها از 2 اتومبیل هیوندای استفاده کردند – یکی مشکی و یک نقره و باعث شد که آنها به مدت 1 ساعت در نور بایستند . هنگام بررسی دمای داخلی هر دو خودرو پس از یک ساعت ، دریافتند که سیاه 10 درجه در داخل کابین گرمتر از نقره است . بنابراین ، این نشان داد که اتومبیل های با رنگ تیره تر از نظر تعمیر و نگهداری در طولانی مدت راحت و به صرفه نیستند .

چه رنگ های اتومبیلی بهتر برای تعمیر و نگهداری هستند ؟

در بررسی صفر تا صد رنگ خودرو متداول ترین سؤالی که از اکثر رانندگان می گیریم این است که وقتی سهولت تعمیر و نگهداری می شود ، چه رنگ اتومبیل بهترین است ؟ به عبارت دیگر ، رنگی که خراش را به راحتی نشان نمی دهد یا به راحتی کثیف به نظر نمی رسد . همچنین ، دانش و تخصص در صنعت خودرو است که رنگ یک وسیله نقلیه بر قیمت اولیه خرید ، نگهداری ، فروش مجدد و تعمیر آن تأثیر می گذارد ، امروز نگرانی های بیشتری وجود دارد .

به گفته کارشناسان خودرو ، اگر شما مایل نیستید که کار زیادی را در حفظ رنگ غیرقابل انعطاف اتومبیل انجام دهید ، باید از موارد تاریک مانند سیاه دوری کنید . به طور معمول ، خراش ها و چرخش های بیشتری روی رنگ های تیره دیده می شود . از طرف دیگر ، رنگ هایی مانند سفید ، نقره ای ، سایه های خاکستری و سایر رنگ های روشن ساده ترین مراقبت از آن هستند . روزها تا هفته های گرد و غبار به سختی در این رنگ ها ظاهر نمی شود .

اگر در مکانی زندگی می کنید که گل و لای ، خاک و آهک همیشه وجود داشته باشد ، بهتر است یک رنگ اتومبیل را انتخاب کنید که دیگر نیاز به شستشوی کمتری داشته باشد . این نه تنها با بودجه مناسب بلکه باعث صرفه جویی در وقت با ارزش شما نیز می شود .

رابطه بین رنگ خودرو و ایمنی در جاده

آیا رنگ خودروی شما به نوعی با ایمنی جاده ارتباط دارد ؟ رنگ در واقع می تواند تاثیری در آمار ایمنی داشته باشد . طبق آمار و ارقام ، انتظار می رود اتومبیل های سیاه بیش از سایر رنگ ها در تصادفات شرکت کنند . در همین حال ، اتومبیل های سفید تقریباً 10 درصد کمتر از وسایل نقلیه با رنگ کمتری مانند خاکستری ، آبی یا نقره ای در هنگام تصادفات درگیر در هنگام نور روز می شوند .

طبق آمار ، نقره محبوب ترین خریدار رنگی است که خریداران این روزها از نظر فروش وسایل نقلیه جدید خصوصی از نظر رنگی ایمن است زیرا درخشان است و در شرایط کم نور است. با این حال ، این رنگ در شرایط بارانی بسیار خوب می آمیزد و دیدن آن را سخت می کند . همچنین ، یکی از بهترین رنگ ها برای ارزش فروش مجدد است .

اما ، به جای اینکه بیش از حد به رنگ اتومبیل خود تکیه کنید ، باید کمی دقت کنید ، مانند استفاده از کلاه های فرمان ، مطمئن شوید که زنگ ماشین شما کار می کند ، و پارکینگ در محیطی با نور و روشن است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *