پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

راهنمای خرید زنجیر چرخ

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که احتمال بارش برف وجود دارد پس باید آماده شرایط رانندگی در زمستان باشید. این بدان معنی است که در صورت قرار گرفتن برف به اندازه کافی عمیق و خطرناک برای رانندگی باید یک مجموعه زنجیر چرخ به همراه خود داشته باشید.

هنگام انتخاب زنجیر چرخ مهم است که چندین فاکتور مختلف از جمله اندازه، اینکه آیا اتومبیل شما برای زنجیر یا کابل درجه بندی می شود، کلاس زنجیرهایی که ماشین شما می تواند استفاده کند و موارد دیگر مورد توجه قرار گیرد.

نکات مهم در هنگام انتخاب زنجیر چرخ

مشخصات خودروساز: همه خودروسازان کلاس زنجیر چرخ را می توان در وسایل نقلیه خود استفاده کرد. این اطلاعات را در کتابچه راهنمای مالک خود پیدا خواهید کرد. هرگز از نوعی استفاده نکنید که توسط سازنده شما مشخص نشده است یا ممکن است به چرخ ها، سیستم تعلیق، ترمزها یا سایر اجزای شما آسیب برساند.

کلاس: به دنبال زنجیر چرخ هایی باشید که به SAE کلاس S درجه بندی شده اند. اندازه آن ها برای اتومبیل های دیفرانسیل جلو و پاکسازی سطح پایین تر از زمین است. کلاس های دیگر برای وسایل نقلیه با فاصله زمین بالاتر طراحی شده اند و ممکن است به ماشین شما آسیب برسانند.

متناسب با تایرهای شما: هیچ چیزی به عنوان یک روش متناسب برای همه زنجیر چرخ وجود ندارد. شما باید مطمئن شوید که متناسب با اندازه لاستیک شما هستند. زنجیر یا کابل: بسیاری از اتومبیل های موجود در جاده ها به هیچ وجه برای کار با زنجیر طراحی نشده اند. آن ها برای کار با کابل هایی طراحی شده اند که بسیار متفاوت نصب می شوند (و با زنجیر قابل تعویض نیستند). کتابچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید تا ببینید آیا باید از زنجیر یا کابل استفاده کنید یا نه.

درجه بندی سرعت: یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب توجه به درجه بندی سرعت است. تمام زنجیر چرخ ها حداکثر درجه بندی سرعت را دارند. توجه داشته باشید که درجه بندی بالاتر لزوماً نوع زنجیر چرخ را بهتر نمی کند.

فروش خودرو

انواع زنجیر چرخ

دو نوع اصلی زنجیر چرخ، tire chains و  tire cables است. علاوه بر این ارزانترین گزینه فعلی در بازار کمک های کشش پلاستیک است.

زنجیرهای چرخ بهم پیوند می خورند و در اطراف لاستیک شما وب ایجاد می کنند. آن ها به طور کلی از دوام و رده بالاتری نسبت به هر گزینه دیگری برای زنجیر چرخ برخوردار هستند. زنجیر چرخ می تواند یک گزینه برتر باشد اما ارزش هر پنی را دارد. اگر قصد رانندگی در برف عمیق یا یخبندان سیاه را دارید به احتمال زیاد مجموعه زنجیر چرخ مناسب خواهید داشت.

کابل های تایر گزینه عالی دیگری است. از آنجا که آن ها به طور کلی مانند زنجیر چرخ سنگین نیستند برای رانندگی های کوتاه تر و استفاده کمتر از آن ها بهتر است. با این گفته شدت زنجیرهای کابل متفاوت است و عملکرد کششی بسیاری از آن ها بسیار زیاد است. کابل های تایر گزینه های بسیار خوبی برای وسایل نقلیه ای هستند که دارای تایرهایی هستند که چاه های چرخ را پر می کنند زیرا گزینه کم حجم تری نسبت به زنجیر چرخ دارند. اگر در منطقه ای با بارش برف کم و یا ناچیز زندگی می کنید ممکن است بخواهید پول کمتری صرف کنید در حالی که هنوز آرامش خاطر بیشتری دارید. کابل های لاستیک دارای وزن کمتری هستند هزینه کمتری دارند و آسیب کمتری نسبت به tire chains به جاده ها وارد می کنند.

کمک های کششی پلاستیکی مانند کمک های Sanku Snow در حال افزایش محبوبیت هستند. دلیل این امر ارزان بودن و در کل استفاده از آن ها بسیار آسان است. گرچه این موارد از محبوبیت بالایی برخوردار هستند اما توجه به این نکته بسیار مهم است که از دوام و اطمینان کمتری نسبت به زنجیر چرخ یا کابل تایر برخوردار هستند.

ویژگی های اصلی زنجیر چرخ

صرف نظر از نوع شما باید ویژگی های مهمی دیگری را نیز در نظر گرفت.

اول اینکه زنجیرهای چرخ دارای الگوهای مختلف پیوند هستند. برای زنجیر چرخ، الگوهای مربع، مورب، نردبان و الماس وجود دارد. زنجیرهای مورب برای اتومبیل هایی که دارای کنترل کشش و ABS هستند کشش خوبی ایجاد می کنند. به طور کلی زنجیرهای مربع دارای بیشترین دوام هستند.

در بعضی مواقع الگوی زنجیره ای شامل گل میخ می شود که باعث می شود آن ها حتی بزرگتر شوند و بتوانند با شرایط شدید آب و هوایی کنار بیایند. زنجیرهای گل میخ کشش شگفت انگیزی دارند اما معمولاً برای وسایل نقلیه بزرگتر با لاستیک های ضخیم تر و ضخیم تر طراحی می شوند و باید با احتیاط زیادی استفاده شوند.

ویژگی مهم دیگری که باید در نظر گرفت این است که آنها خود کشش هستند یا کشش دستی دارند. با کشش خود آن ها دارای یک سیستم ضامن دار هستند که هنگام رانندگی زنجیر را شل یا سفت می کند. با کشش دستی باید هر زمان که با زنجیر رانندگی می کنید آنها را تنظیم کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *