ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

اصلی ترین بیمه ها برای خودرو کدامند؟

در کنار رانندگی مطمئن و با رعایت احتیاط، بروز حوادث احتمالی را نیز باید در نظر گرفت. به خاطر همین وجود یک حمایت کننده مالی در زمان بروز حادثه ضروری است. هر چند خودمان پس اندازی برای روز مبادا داشته باشیم. اما شاید کارساز نباشد. به خاطر همین بیمه بهترین راه برای مقابله با هزینه های ناخواسته در زمان بروز حوادث می باشد. با ذکر این مقدمه در نوشته پیش رو در مورد بیمه و اصلی ترین آن ها برای خودرو توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما پاسخ به این سوال است که اصلی ترین بیمه ها برای خودرو کدامند؟ در عین حال می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با خودرو و شرایط آن مثلا خرید خودرو یا کارشناسی خودرو به وب سایت تابش خودرو مراجعه نمایید.

تعریف بیمه – اصلی ترین بیمه ها برای خودرو

برای این که بدانیم، اصلی ترین بیمه‌ها برای خودرو چیست، قبل از هرچیز لازم است توضیح مختصری در مورد بیمه بدهیم. بیمه قراردادی است که طی آن ریسک مشخصی از یک طرف قرارداد که اصطلاحا بیمه گذار نامیده می شود به طرف دیگر که بیمه گر نامیده می شود در ازای پرداخت وجه معین که حق بیمه نامیده می شود مطابق اصول بیمه و توافق طرفین پرداخت می گردد.

با توجه به تعریف گفته شده بیمه گر شخص یا مؤسسه ای حقوقی است که در مقابل  دریافت وجه از بیمه گذار متعهد می شود ضررهای احتمالی یک بیمه گذار رادر طول مدت زمان معین و با شرایط مورد توافق طرفین پرداخت نماید. این شرایط و مبلغ خسارت در قرارداد بین طرفین معین می گردد. طبق این قرارداد بیمه گذار شخصی حقیقی یا حقوقی است که با پرداخت حق بیمه جان، مال یا مسئولیت خود یا دیگری را تحت پوشش بیمه قرارمی دهد.

تاریخچه بیمه

برای اطلاع از اصلی ترین بیمه ها برای خودرو ، نگاهی بر تاریخچه بیمه خواهیم داشت. هرچند بیمه دارای تاریخ خیلی قدیمی می باشد و به دوره دریانوردان فینیقی باز می گردد اما پایه گذاری اصولی و نوین بیمه به ابتدای قرن هفدهم میلادی باز می گردد. زمانی که دریانوردان انگلیسی در کافه ای بنام لویدز در لندن پیمانی را پایه گذاری کردند که می توان آن را اولین شکل بیمه امروزی نامید. طی آن متعهد شدند که در سود و زیان سفرهای دریایی با یکدیگر سهیم باشند. امروزه شرکت بیمه لویدز لندن از بزرگترین و معتبرترین شرکت های بیمه ای خصوصا در حمل ونقل های دریایی است.

بیشتر بخوانید:بررسی انواع مختلف باتری های خودرو و نگهداری از آن ها

اصلی ترین بیمه ها برای خودرو کدامند؟

بیمه های مربوط به خودرو در زمینه های زیادی هستند. اما دو نوع این بیمه ها از اصلی ترین و ضروری ترین آن محسوب می شوند. این بیمه ها عبارتند از: بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه. ما در ادامه مقاله در مورد هر کدام توضیحات مختصری خواهیم داد.

اصلی ترین بیمه ها برای خودرو

بیمه شخص ثالث یکی از اصلی ترین بیمه ها برای خودرو

بیمه شخص ثالث بیمه ای است اجباری که مسئولیت پرداخت غرامت و دیه در حوادث رانندگی در قبال سرنشینان خودرو را برعهده دارد. البته این اجباری بودن نباید دلیل شود که در موقع خرید حق بیمه دقت کافی به خرج ندهیم. بعضی از این شرکت ها در پرداخت خسارت تاخیر زیادی دارند .

بیمه بدنه

یکی از اصلی ترین بیمه ها برای خودرو، بیمه بدنه می باشد. این نوع بیمه به نوعی از بیمه گفته می‌ شود که خسارت های وارد شده بر خودرو را جبران می کند. برعکس بیمه شخص ثالث اجباری نیست. اما استفاده از این بیمه پوشش هایی را شامل می شود. پس با توجه به هزینه های سنگین امروزه داشتن آن برای صاحبان خودرو مزیت های فراوانی را به مراه خواهد داشت.

سخن آخر

نکته پایانی این که هزینه کردن برای بیمه هیچ ضرر و زیانی برای شما نخواهد داشت. استفاده از این روش بیمه کردن می تواند در مواقع بحرانی به داد شما برسد. بیمه به راحتی شما را از زندان و دیگر عواقب قانونی نجات خواهد داد. در این مقاله از وب سایت تابش خودرو ما در ارتباط با اصلی ترین بیمه ها برای خودرو صحبت کردیم. بیمه های بسیاری برای خودرو ها وجود دارد. اما انتخاب این که کدام بیمه برای خودرو بهتر است نیاز به شرایط ویژه ای دارد. البته شما می توانید با کسب راهنمایی از متخصصان مرکز تابش خودرو در ارتباط با اصلی ترین بیمه‌ها برای خودرو اطلاعات بسیار دقیقی را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.