پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

ارزان ترین خودرو های دنده اتوماتیک در ایران کدام ها هستند؟

از اختراع اولین خودرو شاید چیزی حدود 150 سال گذشته باشد. اما در طول همین مدت تغییر ات زیادی داشته است که اکثرا در جهت ارتقاء کیفیت و امنیت خودرو بوده. برخی نیز به منظور راحتی و آرامش در هنگام رانندگی می باشد. یکی از این تجهیزات که لذت رانندگی راحت را برای راننده  و سرنشینان خودرو به همراه می آورد گیربکس اتوماتیک خودرو می باشد. با این مقدمه و در مقاله پیش رو از وب سایت تابش خودرو ما به بررسی ارزان ترین خودرو های دنده اتوماتیک در ایران می پردازیم. مسئله ای که اهمیت زیادی دارد. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با خرید انواع خودرو دارید می توانید با متخصصان تابش خودرو در ارتباط باشید.

گیربکس اتوماتیک

جعبه دنده های اتوماتیک امروزی از پیچیدگی خاصی برخوردارند. برای توضیح تکنولوژی گیربکس های امروزی لازم است آنرا به چهار قسمت تقسیم کنیم که عبارتند از:

  • بخش مکانیکی
  • بخش هیدرولیک
  • بخش برق
  • بخش کامپیوتر

در یک گیربکس امروزی با فن آوری جدید این چهار قسمت بایستی با یک هماهنگی خاص با یکدیگر کار کنند تا راننده از لذت رانندگی بهره ببرد. عملکرد خوب گیربکس های اتوماتیک تا جایی خوب است که تمام 4 قسمت کار خود را به خوبی انجام دهند. در گیربکس های اتوماتیک توربین و در گیربکس های دستی کلاچ هر دو یک کار را انجام می دهند. ولی از لحاظ عملکرد کاملا با همدیگر فرق می کنند. برای توضیح عملکرد گیربکس اتوماتیک بایستی بدانیم که این نوع گیربکس با تغییر ضریب دنده، قدرت گشتاور و دور موتور را به صورت لازم تغییر می دهد تا موتور با دوری متناسب و مفید کار کند. ارزان ترین خودرو های دنده اتوماتیک در ایران نیز بسیار مناسب خرید هستند.

ارزان ترین خودرو های دنده اتوماتیک در ایران

تولید گیربکس های اتوماتیک در سال 1930 توسط دو کمپانی خودروسازی کرایسلر و جنرال موتورز تحقیقات خود را آغاز کرده و در سال 1940 بر روی خودروهای کادیلاک و ادلدز موبیل معرفی شدند. این گیربکس ها به صورت نیمه اتوماتیک بیوک مدل 1938 ساخته شدند. جعبه دنده ها به مرور زمان و هر سال نسبت به قبل بهتر شدند. جعبه دنده های اتوماتیک مانند جعبه دنده های معمولی قابل نصب بر روی انواع خودروهای بنزینی و دیزلی هستند. همچنین برای خودروهای سنگین و راه سازی می باشند.

قابل ذکر است که اصول کاری همه شان یکسان می باشد. امروزه جعبه دنده های اتوماتیک نسبت به گذشته تغییرات اساسی کرده اما ارزانترین خودرو های دنده اتوماتیک ایران در حال حاضر عبارتند از:

ساینا دنده اتوماتیک

ساینا دنده اتومان با حدود قیمت 190 الی 200میلیون تومان ارائه می شود. در واقع این خودرو نسخه بروز شده تیبا با گیربکس اتوماتیک می باشد. این خودرو از موتوریک و نیم لیتری و از گیربکس اتوماتیکCVTبهره می برد.

بیشتر بخوانید:کاربرد انواع گیربکس های اتوماتیک در خودروها

برلیانس H220 یکی از ارزان ترین خودرو های دنده اتوماتیک در ایران

این خودرو نیز با حدود320 میلیون تومان قیمت از خودروهای دنده اتومات با قیمت مناسب می باشد. این خودرو هاچبک با گیربکس 6سرعتهAMT  می باشد.. امکانات نسبتا خوبی دارد و قیمتی معقول!

برلیانس H220

 دانگ فنگH30 کراس

با حدود قیمتی 400 میلیون تومان ارزان ترین خودرو های دنده اتوماتیک در ایران می باشد. این خودرو چینی بوده و توسط ایران خودرو وارد بازار گردیده است. از مزیت های این خودرو هماهنگی پیشرانه و گیربکس می باشد. ولی عیب آن سوخت بالا در مصرف شهری می باشد. همچنین کیفیت کابین آن نیز پایین است.

برلیانس H230 یکی از ارزان ترین خودرو های دنده اتوماتیک در ایران

این مدل همان برلیانس H220 از نوع سدان می باشد. با بازه قیمتی حدود330 میلیون تومان ارائه می شود. مانند مدل H220 گیربکس 6 دندهAMT بهره می برد که هنگام تعویض دنده ها کمی با مشکل روبرو می شود.

تندر 90

این مدل با قیمت حدود 400 میلیون تومان ارائه می شود. این خودرو فرانسوی با این که از گیربکس قدیمی بهره می برد ولی به خاطر کیفیت خوب سخت افزاری از بازار خوبی برخوردار است.

پژو پارس خودرویی اتوماتیک یکی از ارزانترین خودرو های دنده اتوماتیک در ایران

با گیربکسی قدرتمند با قیمتی حدود340 میلیون از خودروهای ارزان قیمت داخلی محسوب می شود. این خودرو جادار بوده و از گیربکسAL4استفاده می کند که کارنامه قابل قبولی دارد.

سخن آخر

تعدادی دیگر از خودروهای اتوماتیک دیگر هم وجود دارند که از لحاظ قیمتی از خودروهای نامبرده بالا گرانتر می باشند. با توجه به افزایش قیمت خودرو ممکن است زمان مطالعه این نوشته قیمت ها نیز درباره افزایش یافته باشد. در این مقاله از وب سایت تابش خودرو ما ارزان ترین خودرو های دنده اتوماتیک در ایران را برای شما معرفی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *