پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

آیا مکمل سوخت برای خودرو مفید است؟ | انواع مکمل ها + مزایا و معایب

حتما برای شما هم پیش آمده است که در محوطه پمپ بنزین ها بطری های کوچکی را در شکل ها و رنگهای مختلف دیده اید که توسط مسئولین جایگاه به شما پیشنهاد خرید داده می شود. “مکمل های سوخت” محتوی این ظرف ها هستند که در قیمت های مختلف موجودند. اما آیا این مکمل ها برای خودرو مفید هستند و یا مضر. یا این مکمل ها تاثیری بر روی عملکرد خودرو دارد یا نه. درمقاله پیش رو از تابش خودرو سعی داریم در مورد مکمل سوخت و عملکرد آن بر روی موتور خودروها  توضیحاتی بدهیم. جهت کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با خرید و فروش خودرو و انواع سوخت خودرو می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

مکمل سوخت مضر یا مفید

در این قسمت توضیح خواهیم داد که آیا این مکمل ها مفید هستند یا مضر؟ خیلی از کارشناسان معتقد اند که کوچکترین اشتباهی در میزان استفاده از مکمل های سوخت می تواند خسارات جبران ناپذیری به خودروی شما وارد کند. موجب خوردگی در بخش های مختلف خودرو می گردد. به هنین دلیل استفاده نکردن از آنها را بسیار بهتر از استفاده کردن از آن می دانند. تاکید ویژه ای دارند که از انواع مکمل ها به خصوص انواع رسوب زدای آن استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب رنگ خودرو

این تا جایی مهم می باشد که برخی تولید کنندگان خودرو اعلام کرده اند که استفاده از این مکمل ها موجب باطل شدن گارانتی خودرو خواهد گردید. این خود تاکیدی بر مفید نبودن و مضر بودن این مکمل ها می باشد. البته متذکر شویم که کارشناسان به صورت علمی و دقیق ثابت کرده اند که مکمل هایی مانند شوینده های انژکتور یا پاک کننده های سیستم سوخت هیچگونه تاثیری در در پاک کردن سیستم انژکتور و سوخت رسانی خودرو ندارند. زیرا در اکثر موارد دوده هایی مسیرها را پوشانده اند. هیچگونه تماسی با بنزین و مکمل سوختی که داخل بنزین ریخته شده ندارد تا بتوانند حل شده و پاک شوند.

انواع مکمل های سوخت

مکمل های سوخت در انواع مختلف از جمله تثبیت کننده سوخت، تقویت کننده اکتان، پاک کننده انژکتور، یخ زدایی گازوئیل و برخی نمونه های دیگرعرضه می شوند. هر یک برای هدف خاصی تولید و عرضه می شوند. برخی از این مکمل ها تاثیر خوبی در روان کردن و بهبود عملکرد خودرو و سیستم سوخت رسانی دارند. اما نکته مهم این است که این مکمل ها از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند. بعلاوه همانگونه که قبلا نیز گفتیم در خوروهای نو کارکرد آن بسیار کم است. بیشتر مناسب خودروهایی هستند که از عمر آنها مدت زمان زیادی گذشته است.

انواع مکمل های سوخت

مزایا و معایب استفاده از مکمل سوخت

طبق گفته تولید کنندگان این مکمل ها استفاده از این محصولات دارای مزیت های زیادی می باشند. برخی از این موارد عبارتند از:

  • تمیز کردن سیستم انژکتور و حذف آب از سیستم سوخت رسانی
  • بهبود عملکرد کاتالیزور خودرو
  • بهبود عملکرد سیستم اگزوز
  • مصرف سوخت بهینه تر
  • کاهش انتشار گازهای سمی
  • افزایش عمرمفید موتور خودرو
  • مکمل سوخت را برای جلوگیری از یخ زدن گازوئیل نیز استفاده می کنند. این کار از انسداد سیستم سوخت رسانی نیز جلوگیری می کند.

معایب

طبق گفته کارشناسان کارایی مکمل ها با ادعای تولید کنندگان مطابقتی ندارد. اگر مصرف مکمل های بنزین را از خودروهایی که صفر است و تاکنون هیچ مسافتی را طی نکرده است آغاز کنید مشکلی برای خودروی شما پیش نخواهد آمد. اما اگر این مکمل ها را در خودرویی که چند سال کارکرده و هیچ مکملی هم به خود ندیده است استفاده کنید خودرو دچار مشکل خواهد شد. مورد دیگر این که استفاده از این مکمل ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبوده و در حقیقت هزینه ای که برای مکمل اکتان بنزین پرداخت می شود برابر با پول بنزینی است که صرفه جویی می شود. پس می توانید به جای خریداری مکمل سوخت سعی کنید از بنزین با کیفیت استفاده کنید.

سخن آخر

استفاده از انواع مکمل سوخت آنقدر که هزینه تراش است مفید نبوده و بیشتر جیب را خالی می کند. در کل بجای استفاده از مکمل های گران قیمت بهتر است از بنزین با کیفیت استفاده شود. تمامی موارد مهم را در این مقاله تابش خودرو ارائه کرده ایم. جهت کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با خرید و فروش خودرو با متخصصان ما در ارتباط باشید. استفاده از این مکمل ها مزایای و معایبی دارند که باید با توجه به اطلاع از آن ها اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *