پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

با روشن شدن چراغ بنزین تا چقدر می توانیم با خودرو پیش برویم؟

از زمان اختراع خودرو تا امروز شاید مدت زیادی نگذشته باشد. اما درهمین مدت این وسیله دچار تحولات و تغییرات شگفت انگیزی شده. علاوه بر پیشرفت در استفاده از ابزار و تجهیزات موتور قوی تر در کنار سوخت کمتر از جمله این موارد می باشد. در مقاله پیش رو در مورد خودرو و امکانات آن توضیحات مختصری خواهیم داد. در کنار این نوشته ها در مورد چراغ اخطار مصرف سوخت توضیح خواهیم داد. هدف ما پاسخ به این سوال است که با روشن شدن چراغ بنزین تا چقدر می توانیم با خودرو پیش برویم؟ اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با رانندگی در شرایط سخت یا خرید و فروش خودرو دارید با متخصصان تابش خودرو در تماس باشید.

خودرو در طول زمان

همانگونه که در مقدمه گفته شد خودرو، تغییرات زیادی در طول مدت زمان اختراع تا به امروز داشته است که همگی در جهت ارتقاء کیفیت و امنیت خودرو بوده است. شاید اختراع کمربند ایمنی آغازی بر این راه بوده که در ادامه به نصب کیسه های هوا برای سلامت سرنشینان ختم شده است. یکی از تجهیزاتی که به مرور بر روی خودروها نصب گردید چراغ های هشداردهنده بودند که نقش مهمی در اطلاع رسانی به راننده را ایفا می کنند. امروزه  این چراغ های اخطار دهنده زیاد هستند که در مورد آنها توضیحاتی خواهیم داد.

با روشن شدن چراغ بنزین تا چقدر می توانیم با خودرو پیش برویم ؟ – چراغ های هشدار دهنده خودرو

یکی از مهم ترین علائم هشدار دهنده خودرو چراغ های پشت آمپر می باشد. چرا که روشن شدن هر کدام معنی خاصی برای راننده خواهد داشت. برخی از این چراغ ها از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار هستند که در صورت روشن شدن آن بایستی خودرو را در جای مطمئن پارک و نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. روشن شدن برخی از این چراغ ها حکم اطلاع رسانی را برای راننده دارد. مانند چراغ باطری که اگر روشن شود به معنی اشکالی در سیستم برق رسانی خودرو خواهد بود. یکی دیگر از چراغ های اخطاردهنده مربوط به آمپر آب می باشد.

بیشتر بخوانید:کاربرد فیلتز بنزین خودرو چیست؟

این چراغ هشدار دهنده که معمولا با یک چراغ قرمز در کنار درجه آمپر نشان داده می شود، بالا رفتن آب رادیاتور و در نتیجه گرمای موتور می باشد. پس از روشن شدن این چراغ اولین کاری که باید کرد خودرو را در محلی مطمئن پارک نموده و نسبت به خنک کردن سریع خودرو اقدام کرد. اما در برخی موارد ممکن است بدون این که آب رادیاتور داغ شده باشد این چراغ روشن شود که می تواند دلایل دیگری داشته باشد. یکی از شایع ترین این عوامل ورود هوا در رادیاتور می باشد. با جاری شدن مقداری بخار آب ممکن است سنسورها را وادار به عکس العمل کند.

با روشن شدن چراغ بنزین تا چقدر می توانیم با خودرو پیش برویم ؟ – آمپر بنزین خودرو

ممکن است بعضی مواقع با روشن شدن آمپر بنزین مواجه شده باشید. این چراغ به علت کم شدن سطح بنزین در باک خودرو اتفاق می افتد. به معنی این است که بنزین در حال تمام شدن می باشد. راننده بایستی هر چه زودتر نسبت به سوخت گیری مجدد اقدام کند.

آمپر بنزین خودرو

البته بعضی مواقع ممکن است این چراغ به دلایل دیگری روشن شود که در مورد این دلایل توضیح خواهیم داد.

  • اولین مورد که توضیح داده شد کمبود سوخت در باک خودرو می باشد.
  • خرابی سنسور بنزین: سنسور بنزین معمولا در داخل باک قرار دارد و به رطوبت حساسیت دارد. این سنسور در صورتی که خشک شود اتصال کوتاه برای روشن کردن چراغ بنزین را برقرار می کند. یکی از علت ها می تواند خرابی این سنسور باشد.
  • شکستگی و وجود مشکل در پمپ شناور: در بعضی از خودرها این شکستگی می تواند باعث بروز مشکل گردد و آمپر بنزین روشن شود.
  • قرارگرفتن در سطوح شیب دار: اگر خودرو در سطح شیب دار قرار گرفته باشد حتی بنزین هم به اندازه کافی باشد به علت کج شدن باک و کنار رفتن بنزین ممکن است سنسور عمل کرده و چراغ اخطار روشن شود.

بیشتر بخوانید:تفاوت بنزین معمولی و سوپر چیست؟

اما در صورتی که روشن شدن چراغ واقعا از کمبود بنزین باشد ممکن است به خودرو آسیب برسد. از جمله آسیب ها در زمان خالی شدن باک بنزین صدمه به کاتالیزور سوخت می باشد. در این صورت مجبور به تعویض یا تعمیر کاتالیزور خواهید شد.

با روشن شدن چراغ بنزین تا چقدر می توانیم با خودرو پیش برویم؟

اگر استفاده از خودرو در شرایط بدون ترافیک را در نظر بگیریم بستگی به مقدار مصرف خودرو می توان مسافتی خاص را پیمود. به عنوان مثال خودرویی با سوخت 6,5لیتر در 100 کیلومتر مانند پراید چیزی حدود130 کیلومتر را پیمایش می کند. خورو 206بعد از روشن شدن چراغ بنزین می تواند چیزی حدود109 کیلومتر را پیمایش کند. اما در کل می توان میانگین 85 کیلومتر را برای خودروها در نظر گرفت.

نکته پایانی

در خودروهای جدید به علت استفاده از انژکتور بهتر است به هیچ وجه نگذارید چراغ سوخت خودرو روشن شود. بهتر است به محض روشن شدن چراغ اخطار سریع نسبت به سوخت گیری اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *