ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

شناخت نسل های مرسدس بنز c کلاس | بررسی مدل های مختلف

شرکت مرسدس بنز آلمان از قدیمی ترین شرکت های خودروسازی در جهان می باشد. محصولات این شرکت از بدو تاسیس تاکنون از لحاظ رتبه بندی جزو بهترین و با کیفیت ترین ها بوده. به گونه ای که بیشترین استفاده در سطح دیپلماتیک از خودرو های این شرکت می باشد. شرکت مرسدس بنز مدل های مختلفی از خودرو را چه در سطح سواری و چه در سطح خودرو های جاده ای تولید و به بازار عرضه کرده. از قدیم هر کس به دنبال بهترین ها بوده سراغ خودرو های مرسدس بنز می رفته. در مقاله پیش رو از تابش خودرو در مورد خودرو سواری کلاس C و نسل های مختلف این مدل خودرو توضیحاتی خواهیم داد. شناخت نسل های مرسدس بنز c کلاس به شما دنیای جدیدی را می دهد.

شناخت نسل های مرسدس بنز c کلاس

اگر بخواهیم در مورد نسل اول خودرو مرسدس بنز کلاس C صحبت کنیم، باید نگاهی به گذشته و به سال 1993 بیاندازیم. سالی که این خودرو با مدل C با کد W202 جایگزین بود. جایگزینی برای مدل (E 190) با‌ کد W201 که به بازار عرضه شد. در واقع بایستی گفت تا سال 1993 خودرو های تولیدی شرکت مرسدس بنز با کلاس بدنه E تولید می شدند و از آن سال به بعد برچسب کلاس C بر روی آن ها قرار گرفت. این کلاس مرسدس بنز تا سال 1997 که (A class) معرفی نشده بود به عنوان کوچکترین خودروی کمپانی مرسدس بنز به شمار می رفت. خودروهای کلاس C‌ در شهر برمن و اشتوتکارت تولید می شود.

شناخت نسل های مرسدس بنز c کلاس

مرسدس بنز W202

این سواری در دو مدل سدان و  استیشن تولید می شد. همانگونه که قبلا گفته شد این نسل جایگزین مدل 190E ساخته شد. اما با نام کلاس C از لحاظ اتاق مدل W202 شباهت خیلی زیادی به 190E داشت. اما در عین حال طراحان شرکت مرسدس بنز سعی کرده بودند تا در طراحی جدید ملایمت و خطوط شکل دهنده نمایی بهتر از نسل گذشته داشته باشد. در طراحی این اتاق از دیگر مدل های مرسدس بنز نیز الهام گرفته شده بود. در مسابقات فرمول 1 سال های (1996_1997) از خودروی (C36) W202 به عنوان خودروی ایمنی در پیست استفاده شد.

بیشتر بخوانید: معرفی سریع ترین خودرو های جهان

نسل دوم 2000 تا 2007

نسل دوم با کد اتاق W203! هر چند پروژه طراحی این نسل از سال 1994 آغاز شد. اما در سال 1995 به عنوان نسل بعدی کلاس C مورد قبول واقع شد و بعد از سال ها تلاش در سال 2000 به بازار معرفی و عرضه شد. نسل دوم کلاس C با چهار موتورسیلندر خطی شش سیلندر V چهار سیلندر و پنج سیلندر دیزلی قابل سفارش بود.

نسل سوم 2007 تا 2014

این نسل از کلاس C مرسدس بنز نیز در سه نوع کوپه، سدان و استیشن تولید شده است. این نسل با کد اتاق W204 توسط شرکت مرسدس بنز در ژانویه 2007 معرفی گردید. این نسل با اتاق W204 این بار با ظاهری عضلانی تر از سری های قبل و محورهایی با فاصله بیشتر به بازار آمد. فروش این نسل از خودرو از ماه مارس همان سال در اکثر کشور های اروپایی آغاز شد. این نسل از C_class در سال 2012 با یک فیس لیفت در خیابان ها حاضر شدند. چراغ های LED و دیفیوز ها در عقب چراغ ها و جلو پنجره در جلوی خودرو همچنین طراحی جدید داشبورد با امکانات رفاهی بیشتر از جمله این تغییرات بود.

نسل چهارم مرسدس بنز کلاس C از 2014 تا 2017

اتاق این نسل با کد W205 و در سه مدل سدان، استیشن و کوپه تولید شد. نسل فعلی مرسدس بنز (C_class)  در سال 2014 در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد. این اولین مدل اولین سی کلاسی بود که طراحی آن ازریشه متفاوت بوده و پلت فرم آن به کلی تغییر کرده است. شاسی این نسل خودرو به خاطر استفاده از آلومینیوم و استیل مقاوم به صورت معنا داری سبک وزن تر از نسل قبلی آن شده. نسبت به نسل قبل حدود 100 کیلو سبک تر شده است.

تولید این نسل از سی کلاس به جز در شهر برمن در مناطقی دیگر از جهان در لندن و آفریقای جنوبی و… تولید می شود. این نسل کلاس سی باپلت فرم های جدید هنوز تولید می شود. در کنار این کلاس کلاس های دیگری نیز تولید می شود. هنوز خودرو های مرسدس بنز از لحاظ کیفیت و زیبایی و امنیت حرف اول را در جهان می زنند.

سخن آخر

بررسی خودرو های مختلف به ما این امکان را می دهد که برای خرید خودرو یا فروش خودرو با چشمانی باز پیش برویم. در این مقاله از وب سایت تابش خودرو ما به شناخت نسل های مرسدس بنز c کلاس پرداخته ایم. از این رو شما می توانید با خودرو های این گروه آشنا شوید. در عین حال برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با انواع خودرو دست دوم و یا روش های رانندگی در شرایط سخت می توانید به وب سایت تابش خودرو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.