پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

فناوری نمایشگر لمسی خودرو با فناوری از راه دور و مدل پیش گویانه

در دنیای صنعتی امروز همگام با پیشرفت در زمینه سخت افزار و استفاده از قطعات باعمر مفید بالاتر استفاده از صنعت دیجیتال در کنار آن می تواند کمک مفیدی در این راه باشد. استفاده فناوری دیجیتال در جهت افزایش ضریب امنیت از خواسته های اولیه تولید کنندگان می باشد. در ادامه مقاله در مورد فناوری لمسی در خودروها و نوع به روز تر آن یعنی فناوری از راه دور توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما در این مقاله از وب سایت تابش خودرو بررسی فناوری نمایشگر لمسی خودرو با فناوری از راه دور می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با انواع خودرو و فروش و خرید خودرو می توانید با متخصصان تابش خودرو در ارتباط باشید.

نمایشگرهای لمسی

از مدت ها قبل این ایده برای خودر وسازان مطرح بوده که از فن آوری ها یی استفاده کنند تا راننده هنگام رانندگی تمرکز بیشتری به کار خود داشته. احیانا دچار حواس پرتی نگردد. از اقداماتی که قبلا و اکنون نیز انجام می گیرد تعبیه خیلی از دکمه ها بر روی فرمان خودرو می باشد. دکمه هایی مانند تنظیم صدا، کروز کنترل و دیگر موارد. به مرور زمان و استفاده از صفحه دیجیتال و لمسی کاربرد دکمه های روی فرمان تا حدودی کاهش پیدا کرد. از این رو تمام موارد به صفحه لمسی منتقل گردید.

نمایشگرهای لمسی

امروزه مانیتورهای لمسی در خودرو تبدیل به یک کامپیوتر قابل حمل و نقل شده اند. به همین دلیل خیلی از کارها را برای راننده انجام می دهند. از این رو رانندگی را تا حدود خیلی زیادی راحت تر و مطمئن تر کرده اند. فناوری نمایشگر لمسی خودرو با فناوری از راه دورمی تواند دنیای خودرو ها را تغییر دهد. پس در خودروهای جدید مانیتورها را می توان به عنوان یک کمک کننده و مراقب در کنار راننده به حساب آورد. اما تازگی ها بعضی از خودرو سازان پا را از این فراتر نهاده اند. به خاطر این که حواس راننده متمرکز به رانندگی باشد باز هم تکنولوژی جدیدی را در رابطه با نمایشگر های لمسی به کار گرفته اند. در ادامه در مورد فناوری نمایشگر لمسی خودرو با فناوری از راه دور توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید:تصورات اشتباه هنگام خرید اتومبیل

فناوری پیش گویانه

یکی از جدیدترین ایده ها برای کاهش نگاه کردن به آیکون هایی که فرد می خواهد روی آن فشار دهد، فناوری جدیدپیش گویانه است. فناوری جدیدی که توسط گروهای تحقیقاتی کمپانی های بزرگ خودرو سازی جگوار، لندرور و دانشگاه کمبریج تهیه شده است. در  این سیستم، لمس پیش گویانه پیش بینی می کند که انگشت شما قبل از لمس صفحه نمایش چه چیزی را هدف قرار داده و بدون نیاز به تماس لمسی انتخاب را انجام می دهد. انجام این کار بدون نیاز به هدف دقیق می تواند باعث کاهش حواس پرتی راننده بشود. فناوری نمایشگر لمسی خودرو با فناوری از راه دور منجر به امنیت بیشتر وسیله خواهد شد.

نحوه کار فناوری نمایشگر لمسی خودرو با فناوری از راه دور

در حالی که راننده یا سرنشین برای لمس صفحه نمایش دست خود را حرکت می دهد سیستم با استفاده از دوربین زمان پرواز(TOF) حرکت دست او را ردیابی می کند. در نتیجه موقعیت آن را نسبت به صفحه نمایش بسنجد. دوربین (TOF)از طیف نوری مادون قرمز برای ردیابی حرکت دست ها به صورت سه بعدی استفاده می کند. از این رو می تواند به صورت انفرادی و یا همراه با سیستم متنی بر بینایی مورد استفاده قرار گیرد.

پس تقریبا می توان گفت مانند رادار عمل می کند. این سیستم از چهار طریق به کاربر اجازه می دهد انتخاب درستی انجام دهد:

  • برجسته سازی
  • تغییر اندازه
  • میزان درخشش
  • لمس ها

این روش آخر می تواند شامل استفاده از روش فرا صوت برای ایجاد احساس در نوک انگشت هنگامی که در راه رسیدن به نمایشگر است، باشد.

این سیستم برای رفاه راننده و تهویه مطبوع نیز کارایی دارد. پس از خاموش کردن خودرو لوله های سیستم تهویه را خشک نمایید. این کار مانع کپک زدن مسیر و بوی بد آن شود.

سخن آخر

فناوری ها هر روزه دچار تحولات جدیدی شده و نسبت به گذشته پیشرفت محسوس و شایانی داشته اند. این فن آوری ها تماما در جهت امنیت بیشتر سرنشینان و کیفیت بهتر خودرو می باشد. در این مقاله از وب سایت تابش خودرو ما به بررسی فناوری نمایشگر لمسی خودرو با فناوری از راه دور پرداخته ایم. تمامی نکات و موارد مربوط به این مدل سیستم های خودرویی را نیز بیان نموده ایم. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره دارید می توانید با متخصصان تابش خودرو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *