پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

6 مهارت رانندگی ساده که همه باید بدانند

رانندگی ذاتاً آسان نیست و اگر اخبار را تماشا کنید قبل از اینکه قهوه خود را تمام کرده باشید حداقل چهار تصادف رانندگی خواهید دید. خوشبختانه این 6 مهارت رانندگی آسان شما را به نوع پاداش شرکت های بیمه راننده تبدیل می کند و سایر رانندگان احترام می گذارند.

حفظ کنترل هنگام خروج از مسیر

در صورت خنک شدن ناگهانی و شدید تایر باید چند قدم بردارید اما در اصل هدف شما این است که در هنگام کند کردن سرعت ماشین را در یک مسیر مستقیم قرار دهید.

بازیابی از اسلاید

در اواسط چرخش تنها چیزی که می بینید یک محافظ خطرناک است و مطمئناً می خواهید آن را بزنید. نگاه داشتن به جاده تمرکز بر جایی که می خواهید باشید بیش از شیئی که به سمت آن می روید مهم است.

فرمان را به سمت چشمان خود بچرخانید و آن را در آنجا نگه دارید. نگران نباشید که چقدر چرخ را می چرخانید. به لطف جادوی هماهنگی چشم و دست اگر چشمان شما در جای مناسب قرار داشته باشند به جای درست هدایت می شوید.

به شرطی که به دلیل استفاده پرشور از گاز به پهلو نخواهید رسید کاری که باید انجام دهید این است که با دقت شتاب دهید که باعث می شود ماشین دوباره روی چرخ های عقب بچرخد و به لاستیک ها نیروی کشش اضافی مورد نیاز برای بازیابی مجدد کنترل را می دهد. با شروع صاف شدن ماشین به آرامی ترمز بگیرید و خود را به پشت محکم کنید.

نقطه کانونی خود را تنظیم کنید

یکی دیگر از انواع مهارت رانندگی که همه باید بدانند مربوط به تنظیم نقطه کانونی است. اگر مغز خود را مانند یک رایانه تصور کنید می فهمید که برای پردازش اطلاعات مختلف به زمان نیاز دارد. اگر فقط به اتومبیل مقابل خود نگاه می کنید به مغز خود زمان زیادی برای پردازش تهدیدهای احتمالی نمی دهید.

تا جایی که می توانید به جلو نگاه کنید تا بتوانید بیشترین زمان را برای واکنش به خود اختصاص دهید. در ترافیک شلوغ در یک آزادراه باید حواس خود را به چند اتومبیل اول مقابل خود معطوف کنید. اگر می توانید بین خطوط بیندازید و اطمینان داشته باشید که اگر ماشین جلویی روی ترمز خود بکشد دید محیطی شما را آگاه می کند.

ترمز با ترمز ضد انفجار

شگفت آور است که بسیاری از افراد هنگام رانندگی با اتومبیل با ABS نمی دانند در مواقع اضطراری چه کاری باید انجام دهند. در هنگام آموزش نحوه رانندگی توسط والدینی که در زمان قبل از فناوری ABS بزرگ شده اند مواردی مانند تعدیل پدال، پمپاژ ترمز و عدم توانایی هدایت در هنگام ترمز سردرگمی زیادی ایجاد می شود.

رانندگی در زیر باران

یکی دیگر از مهارت رنندگی که هر فردی باید بداند توانایی رانندگی در زیر باران است. در هنگام باران ملایم تمام روغن موجود در جاده از اتومبیل های دیگر اطمینان حاصل می کند که جاده در بیشترین حالت نرم و صاف است. باران شدید  این مسئله را از بین می برد اما اگر آب آنقدر زیاد باشد که لاستیک ها با روسازی روبرو نشوند با هیدروپلانینگ بالقوه برخورد می کنید. راز این است که باید چشم های خود را برای هر گونه گودال هایی که به طور بالقوه عمیق تر از بقیه هستند پوست کنده نگه دارید. به هرگونه لرزش غیر عادی از وسایل نقلیه جلوی خود توجه کنید و با کم کردن سرعت یا حرکت می توانید زمان آماده سازی را داشته باشید.

رانندگی در برف

اول اطمینان حاصل کنید که ماشین شما دارای تایرهای مناسب برای استفاده از برف است. لاستیک های تمام فصلی برای سبک ترها و در موارد سنگین تر اگر کمی دقت بیشتری داشته باشید کار می کنند اما اگر در جایی زندگی می کنید که نوعی زمستان دارد که به طور سنتی بیلچه ها را بیل می زند باید لاستیک های زمستانی داشته باشید.

در هنگام بارش برف باید با احتیاط فراوان رانندگی کنید و فضای کافی برای اتومبیل های مقابل خود اختصاص دهید.

برای شرایطی که خیلی سریع پیش می روید و باید فرمان را صاف کرده و به آرامی ترمز کنید تا جایی که به اندازه کافی آهسته حرکت کنید تا بتوانید چرخش را انجام دهید.

برای کارشناسی خودرو می توانید به وب سایت تاش خودرو مراجعه نمایید یا با کاشناسان ما تماس بگیرید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *