پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

کدام رنگ خودرو بیشتر در معرض تصادفات قرار می گیرد؟

وقتی در حال خرید وسایل نقلیه جدید هستید ، به احتمال زیاد می خواهید خودرویی پیدا کنید که دارای بیشترین ویژگی های ایمنی برای محافظت از شما در هنگام تصادف باشد . در حالی که فناوری ایمنی می تواند به شما در جلوگیری از صدمات کمک کند ، ممکن است نتوانند از وقوع همه حوادث جلوگیری کنند . یکی از ویژگی های یک وسیله نقلیه که ممکن است هنگام امنیت به آن فکر نکنید رنگ خودرو شما است . بیشتر افراد رنگ اتومبیل های خود را بر اساس نوع نگاهشان انتخاب می کنند . ممکن است بخواهید با این حال با دقت در مورد رنگ خودرویی که انتخاب می کنید فکر کنید . محققان دریافته اند که رنگ یک خودرو با خطر ابتلا به درگیری در ارتباط است . اگر وسیله نقلیه شما یکی از رنگ های خطرناک است ، ممکن است خطر درگیری در تصادفات را افزایش دهد .

کدام رنگ خودرو با خطر تصادف بالاتر همراه است؟

طبق گزارشی در Reader’s Digest ، چندین مطالعه پیوندی بین رنگ خودروها و میزان درگیری آن ها در تصادفات نشان داده شده است . این ممکن است برای شما مهم باشد که در هنگام آمادگی تصمیم گیری در مورد خرید ، رنگ خودرو خود را با دقت بیشتری در نظر بگیرید . در اینجا رنگ هایی وجود دارد که با بیشترین خطر تصادف همراه هستند

1.خودرو سیاه

محققان در چند مطالعه مختلف دریافتند كه اتومبیل های سیاه از میزان تصادف بسیار بالاتری نسبت به خودروهای هر رنگ دیگر برخوردار هستند . یک مطالعه که در Money Super Market گزارش شده است ، نشان داد که اتومبیل های سیاه 47 درصد بیشتر از وسایل نقلیه با هر رنگ دیگری درگیر تصادفات می شوند . محققان دیگر همچنین ارتباطی بین خودروهای سیاه و میزان تصادفات بالاتر را نشان داده اند و دریافتند که اتومبیل های سیاه 12 درصد احتمال دارد که در تصادفات نسبت به اتومبیل های رنگ های دیگر نقش داشته باشند .

دلیل اصلی که چرا اتومبیل های سیاه بسیار در تصادفات درگیر می شوند به این دلیل است که دیدن آن ها سخت تر است . وسایل نقلیه سیاه ممکن است در محیط اطراف خود با هم مخلوط شوند و همین امر باعث شده تا سایر رانندگان کمتر آن را ببینند .

2.خودرو خاکستری یا نقره ای

خاکستری دومین رنگ خطرناک وسیله نقلیه است در حالی که نقره آن را از نزدیک با سومین خطر تصادف دنبال می کند . اتومبیل های خاکستری دارای خطر تصادف هستند که 11٪ بیشتر از اتومبیل های با ایمن ترین رنگ هستند . اتومبیل های نقره ای خطر تصادف دارند که 10٪ بیشتر از وسایل نقلیه با ایمن ترین رنگ است . مانند وسایل نقلیه سیاه ، دیدن اتومبیل های خاکستری و نقره ای دشوار هستند و تمایل دارند که در پس زمینه مخلوط شوند .

3.خودرو آبی

رنگ آبی خودرو معمولا طرفدار چندانی ندارند . با این وجود ، آن ها نسبت به اتومبیل هایی که از کمترین امنیت برخوردار هستند ، بیشتر در معرض خطر تصادف هستند . وسایل نقلیه آبی 7٪ بیشتر از وسایل نقلیه ای که ایمن ترین رنگ ها هستند درگیر می شوند . ممکن است خودروهای آبی احتمالاً درگیر در تصادفات باشند زیرا بسیاری از محیط ها مانند آسمان آبی هستند . این امر می تواند باعث شود اتومبیل های آبی کمتر از سایر رانندگان قابل مشاهده باشند .

4.خودرو قرمز

از آنجا که دید پایین عامل اصلی افزایش خطر تصادف از سایر رنگ های خطرناک اتومبیل است ، شاید درک این موضوع دشوار باشد که چرا وسایل نقلیه قرمز نیز خطر تصادف بالاتری دارند . با این حال ، وسایل نقلیه قرمز نسبت به اتومبیل های رنگی ایمن 7 درصد خطر سقوط بیشتری دارند . رنگ قرمز ، رنگی بسیار پر جنب و جوش است . با این حال ، رنگ قرمز در جاده ها در علائم راهنمایی و رانندگی ، دستگاه های کنترل ترافیک ، آژیرها و چراغ ترمز بسیار زیاد است . این امر ممکن است دیدن سایر وسایل نقلیه موتوری را با رنگ قرمزهای اطراف دشوارتر کند .

5.خودرو سبز

وسایل نقلیه سبز همچنین ممکن است در محیط اطراف خود مخلوط شوند زیرا رنگ سبز در چشم انداز ، ساختمان ها و علائم به چشم می خورد . با این حال ، وسایل نقلیه سبز ایمن تر از سایر رنگ های خطرناک هستند اما به دلیل عدم توانایی رانندگان در تمایز آن ها از محیط اطراف ، هنوز خطر تصادف بالاتر از ایمن ترین رنگ ها است .

چه رنگ هایی با کمترین میزان تصادفات همراه هستند؟

محققان همچنین رنگ وسیله نقلیه را شناسایی کرده اند که کمترین خطرات ناشی از تصادفات را دارند . این رنگ ها از پس زمینه متمایز می شوند و دید سایر رانندگان را آسان تر می کنند . هنگام خرید وسیله نقلیه ، شاید بخواهید یکی از این رنگ ها را برای ماشین بعدی خود انتخاب کنید

1.خودرو سفید در تصادفات

امن ترین رنگ خودرو سفید است . وسایل نقلیه سفید در کلیه شرایط آب و هوایی و روشنایی ، 12 درصد احتمال درگیری در تصادفات کمتر از وسایل نقلیه سیاه است . رنگ سفید تضاد زیادی بین وسایل نقلیه و محیط اطراف آن ها ایجاد می کند و دیدن این اتومبیل ها را برای سایر رانندگان آسان می کند

2.خودرو زرد

رنگ زرد همچنین یکی دیگر از رنگ های ایمن برای وسایل نقلیه است . این یک رنگ بسیار روشن است ، که به رانندگان امکان می دهد وسایل نقلیه زرد را به راحتی مشاهده کنند . در یک مطالعه حتی مشخص شد که اتومبیل های زرد از خودروهای سفید ایمن تر هستند . هر رنگ ممکن است انتخاب مناسبی برای ماشین بعدی شما باشد .

3.خودرو نارنجی

مانند خودروهای زرد و سفید ، اتومبیل های نارنجی خطر تصادف کاهش می یابد . رنگ نارنجی در حالت ایستاده است و وسایل نقلیه را نمایان تر می کند . همچنین به طور معمول برای وسایل نقلیه مورد استفاده قرار نمی گیرد  و اتومبیل های نارنجی رنگی را بسیار آسان می کنند .

4.خودرو طلایی

طلای رنگ دیگری است که کمتر در وسایل نقلیه استفاده می شود . با این حال ، وسایل نقلیه طلایی بسیار قابل مشاهده است . این باعث می شود رنگ طلایی انتخابی مطمئن برای اتومبیل ها باشد .

فاکتورهای دیگری که خطر تصادف شما را افزایش می دهد

در حالی که تحقیقات نشان می دهد که رنگ وسیله نقلیه شما ممکن است احتمال تصادف را افزایش داده یا کاهش دهد ، بسیاری از عوامل دیگر نیز وجود دارند که می توانند خطر تصادف شما را نیز افزایش دهند . شما باید از درگیر شدن در کلیه رفتارهای زیر هنگام رانندگی خودداری کنید :

رانندگی تحت تأثیر مواد مخدر

رانندگی مختل شده

رانندگی تهاجمی

علاوه بر این نوع رفتارهای ناشایست رانندگی ، شرایط جاده و آب و هوا نیز می تواند احتمال حضور شما در تصادف را افزایش دهد . هنگامی که در جاده بقایایی وجود دارد یا جاده نقص دارد ، ممکن است نتوانید از تصادف جلوگیری کنید . به طور مشابه ، هنگامی که هوا بد است ، شما دید را کاهش داده اید و می توانید هیدروپلان داشته باشید . هنگامی که بیرون هوا مه آلود یا بارانی است ، با دقت بیشتری رانندگی کنید تا سرعت شما مطابق با شرایط بیرون باشد .

اگر در اثر برخوردی که توسط شخص دیگری ایجاد شده ، صدمه دیده اید ، ممکن است از کمک یک وکیل باتجربه در دفاتر حقوقی بهره مند شوید . آن ها می توانند  ادعای احتمالی شما را بررسی کنند و ارزیابی از احتمال پیروزی شما را برای شما ارائه دهند . اگر قبول کنند پرونده شما را بپذیرند ، تحقیق دقیقی را برای تعیین علل احتمالی و طرف های مسئول انجام خواهند داد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع خودرو ها می توانید به سایت تابش خودرو مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *