پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

کارشناسی کردن ماشین چگونه است؟

کارشناسی کردن ماشین چگونه است؟امروزه به دلیل شرایط نابسامان اقتصادی، مردم بودجه محدودی برای خرید ماشین صفر در دسترس دارند و به همین خاطر اغلب روی به خرید ماشین دست دوم آورده ‌اند تا بتوانند با صرف هزینه کمتری مایحتاج خود را فراهم کنند؛ اما گاهی چنین معاملاتی به دلیل کافی نبودن دانش فنی باعث ضرر خریدار می ‌شود. برای جلوگیری از این اتفاقات کارشناسانی که در این زمینه اطلاعات کافی دارند توسط سایت تابش خودرو استخدام شده ‌اند تا هنگام خرید خودرو نو یا کارکرده کمک تان کنند، زیرا آن‌ ها با بررسی کامل خودرو از نظر بدنه، فنی و موتور سلامت ماشین را تایید کرده و باعث سود شما در این معاملات می ‌شوند.

کارشناسی کردن ماشین
کارشناسی کردن ماشین

کارشناسی ماشین چگونه است؟

اکنون که میزان اهمیت کارشناسی ماشین را دانستید شاید برای تان سوال باشد که چگونه انجام شده و چه مراحلی دارد.  در مرحله اول باید ابتدا با کارشناسان مجرب سایت معتبری همچون سایت تابش خودرو تماس گرفت تا در کمتر از یک ساعت به محل مورد نظر رسیده و کارشناسی خودرو را آغاز کنند.

کارشناس خودرو در کوتاه ‌ترین زمان چندین آیتم را مورد بررسی قرار می ‌دهد که ما در این قسمت به آن اشاره خواهیم کرد.

کارشناسی فنی:

یکی از مهم‌ ترین بخش ‌های خودرو که به کارشناسی دقیقی نیاز دارد، بخش فنی خودرو بوده که از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است.

کارشناسی موتور:

موتور اصلی ‌ترین بخش یک خودرو به حساب می ‌آید و به همین خاطر حتی زمانی که موتور آرام و بی ‌صدا است باید آن را مورد بررسی قرار داد. هزینه‌ های زیاد تعمیر و تعویض خودرو باعث شده تا کارشناس حساسیت زیادی به خرج داده و هنگام بررسی فیلتر های زیادی را در نظر بگیرد.

کارشناسی گیربکس:

کارشناسی گیربکس ماشین بخش دیگری از کارشناسی فنی خودرو است که کارشناس باید تمامی حالات آن را اعم از اتومات و دستی بودن مورد بررسی قرار دهد زیرا عملکرد نادرست آن باعث افزایش مصرف سوخت می ‌شود که صرفه اقتصادی ندارد.

تست دیاگ:

امروزه اکثر ماشین ‌هایی که تولید می ‌شوند دارای کامپیوتر های صنعتی ECU هستند که اطلاعات درون شان توسط دیاگ خوانده و ویرایش می ‌شود. این دسته از کامپیوتر ها نه تنها می ‌توانند بخش‌ های مختلف خودرو را کنترل کنند بلکه اطلاعاتی همچون عمل کردن سنسور ضربه، باز شدن کیسه هوا، میزان مصرف سوخت و تعمیرات اساسی خودرو را ثبت می‌ کنند و به همین خاطر پس از اتصال به دیاگ قسمت زیادی از نواقص فنی خودرو را بیان می ‌کنند.

تست رانندگی:

در مرحله دیگری از کارشناسیِ فنی، خودرو تست رانندگی انجام می ‌شود تا کارشناس بتواند شتاب خودرو، سیستم تعلیق، عملکرد ترمز ها و میزان بودن فرمان‌ ها را بررسی کند.

بیشتر بخوانید: مرکز تشخیص رنگ خودرو

کارشناسی بدنه ماشین شامل چه مواردی است؟

یکی دیگر از بخش ‌های مهم خودرو که کارشناسان توجه زیادی به آن دارند، کارشناسی بدنه خودرو است که تاثیر زیادی بر روی قیمت خودرو دست دوم می ‌گذارد. در این نوع کارشناسی، بدنه خودرو از نظر زنگ‌ زدگی، دفرمه شدن و خوردگی مورد بررسی قرار می ‌گیرد تا میزان ایمنی و استحکام آن تشخیص داده شود.

کارشناسی بدنه خودرو نیز به سه بخش زیر تقسیم ‌بندی می ‌شود:

کارشناسی شاسی و ستون‌ ها:

بدنه تمامی خودرو ها از شاسی و ستون‌‌ها تشکیل شده ‌اند؛ شاسی اسکلت ‌بندی خودرو و ستون ‌ها کناره‌ های ماشین هستند که سقف بر روی آن جای می ‌گیرد تا از سرنشینان به خوبی محافظت کنند. شاسی و ستون ‌های خودرو به سختی دچار آسیب شده و به راحتی قابل رویت نیستند اما زمانی که آسیب آن توسط کارشناس تشخیص داده شود خرید خودرو دیگر ارزشی ندارد زیرا با کوچک ‌ترین آسیب جان سرنشینان خودرو به خطر می ‌افتد.

کارشناسی رنگ ‌شدگی بدنه:

رنگ ‌شدگی خودرو یکی دیگر از مراحلی است که کارشناس خودرو طی می ‌کند تا قیمت دقیق ماشین کارکرده را به دست آورد. کارشناس در این مرحله با استفاده از حس لامسه، آهن ‌ربا، دوربین عکاسی و دستگاه تشخیص رنگ میزان رنگ ‌شدگی خودرو را تشخیص می ‌دهند.

کارشناسی قطعات بدنه خودرو:

گاهی در تصادفات صدمات وارده به خودرو به گونه ‌ای است که باید قسمتی از خودرو تعویض شود؛ این عمل در ایران چندان مرسوم نیست اما کارشناس باید مراحل تشخیص قطعات تعویض شده خودرو را طی کند زیرا گاهی ممکن است قطعه‌ استفاده شده از خودرویی دیگر برداشته و در آن به کار رفته باشد که طول عمر مفید و کیفیت بالایی نداشته است.

کارشناسی کردن ماشین
کارشناسی کردن ماشین

کلام آخر

تمامیِ این مراحل را کارشناسان سایت تابش خودرو با دقت بالایی در کوتاه ‌ترین زمان و با کم‌ ترین قیمت انجام می ‌دهند تا شما خیالتان از بابت سلامت خودرو خریداری کرده راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *