پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

کارشناسی شاسی و ستون ها

کارشناسی شاسی و ستون ها :یکی از مهم ترین مواردی که پیش از خرید یک خودرو باید بررسی کنید سلامت ستون ها و شاسی ها است. اما به هر حال شما تخصص این را ندارید که متوجه شوید آیا ستون ها و شاسی ها کاملا سالم هستند یا خیر.

کارشناسی شاسی و ستون ها باید توسط یک کارشناس انجام شود و او به طور قطع مشخص خواهد کرد که آیا شاسی ها و ستون ها بدون ضربه خوردگی یا آسیب دیدگی هستند یا خیر.

تعریف شاسی و ستون ها

شاسی و ستون ها به عنوان زیر بنای یک خودرو عمل می ‌کنند و در صورتی که آسیب دیده باشند خودرو دچار انحراف و دیگر مشکلات می ‌شود. اغلب اوقات خودرویی که دچار آسیب دیدگی و ضربه به شاسی ها یا ستون هایش شده باشد؛ قیمت پایین تری دارد و این ارزانی بی علت نیست! شما پس از خبر کردن یک کارشناس متوجه خواهید شد که شاسی ها و ستون ها تا چه میزان آسیب دیده اند و اینکه آیا قابل تعمیر و استفاده هستند یا خیر. اگر نیاز به یک کارشناس با تجربه دارید می توانید با تیم تابش خودرو در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: مرکز تشخیص رنگ خودرو

کارشناسی شاسی و ستون ها
کارشناسی شاسی و ستون ها

کارشناسی خودرو چیست؟

کارشناس برای بررسی شاسی ها و ستون ها یا بررسی سالم و پلمپ بودن آن ها است. در ابتدا این موارد را از لحاظ استحکام، تحمل وزن، سبکی و ایمن بودن تست می ‌کنند. همچنین یکی از موارد مهمی که در تست شاسی ها بررسی می شود؛ این است که ماشین چه کاربری داشته و برای چه چیزی استفاده می‌شده است. با این حال کمک گرفتن از یک کارشناس خودرو باعث می ‌شود که متوجه شوید آیا واقعا شاسی ها پلمپ هستند یا اینکه یک فرد سودجو فقط ادعای چنین چیزی دارد.

بیشتر بخوانید: کارشناسی خودرو

نشانه های خراب بودن شاسی و ستون

اگر سلامت شاسی های خودرو توسط کارشناس تایید شد؛ می ‌توانید آن را بخرید اما اگر شاسی ها ضربه خورده هستند خرید آن خودرو ریسک بزرگی بوده و بهتر است هرگز این کار را نکنید. زیرا هر گونه ضربه خوردگی در شاسی بسیار مهم است‌. ممکن است شاسی ها دچار انحنا شده باشند که این امر با استفاده از دستگاه مکانیزه شناسی قابل تشخیص است.

و در صورتی که مشکل داشته باشند تعمیر آنها کاری بسیار سخت و دشوار است. و به همین خاطر از کارشناس خودرو بخواهید که با دقت بالایی آنها را بررسی کند. از جمله نشانه هایی که به شما می‌گویند خودرو شاسی و ستون های سالمی ندارد موارد زیر هستند:

  • انحراف و گیج بودن فرمان

  • انحراف در زمان شتاب گرفتن خودرو

  • اصطکاک زیاد و صدای نامتعارف در جلوبندی

  • پوسیدگی شدید شاسی ها

کارشناسی شاسی و ستون ها

در صورت مشاهده هر یک از این نشانه ها می توانید با کارشناسان تابش خودرو تماس بگیرید تا در محل جهت بررسی خودرو حاضر شوند.

اگر خودرو شاسی ضربه خورده بخریم چه اتفاقی می افتد؟

خرید خودرویی که شاسی آن ضربه خورده؛ بسیار کار پر ریسکی است‌. پیش از خرید چنین خودرویی بهتر است بدانید که بسیاری از خودروهایی که در قسمت شاسی یا ستون دچار آسیب دیدگی شده اند به گونه ای از کار افتاده محسوب می‌ شوند و هرگز نمی ‌توانید با خیال راحت از این خودرو ها استفاده کنید. بنابراین حتما خودرویی خریداری نمایید که شاسی های آن کاملا پلمپ باشد و حتی کوچکترین ضربه خوردگی نداشته باشد‌.

زیرا اکثر اوقات شاسی ها در اثر تصادفات سنگین دچار آسیب دیدگی می‌شوند و نشان دهنده تصادفی بودن خودرو هستند و خودرویی که تصادفی باشد ممکن است مشکلات دیگری نیز به مرور زمان برایش به وجود بیاید.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله توضیح دادیم کارشناسی شاسی ها و ستون ها به این خاطر اهمیت دارد که عدم سلامت آنها باعث مشکلات زیاد دیگری نیز می شود. پیش از خرید خودرویی که شاسی های آن دچار مشکل هستند از یک کارشناس کمک بگیرید و یا اگر شک دارید که شاسی ها سلامت هستند یا خیر باز هم از یک کارشناس حرفه ای خبر کنید. کارشناسان تابش خودرو، مهارت لازم در زمینه تشخیص انواع مشکلات فنی یا غیر فنی خودرو را دارند و در صورت نیاز می‌توانید از طریق سایت تابش خودرو با کارشناسان مجموعه جهت کارشناسی شاسی ها و ستون ها تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *