ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

پرفروش ترین رنگ خودرو و کم فروش ترین رنگ خودرو

پرفروش ترین و کم فروش ترین رنگ خودرو یکی از مواردی که در هنگام خرید خودرو به آن توجه می شود رنگ خودرو است.

افرادی که قصد خرید خودرو را دارند و یا از جمله دلالان خرید و فروش خودرو می باشند

باید در نظر داشته باشند که کدام رنگ خودرو راحت تر فروخته می شود و کدام رنگ خودرو تقاضای بالا در بازار دارد. با اینکه انتخاب رنگ خودرو مورد استفاده یک سلیقه شخصی است اما اهمیت آن زمانی که قصد خرید و فروش و قیمت آن به میان می آید خود را نشان می دهد. به بیان دیگر برخی رنگ خودرو ها با قیمت بیشتر نسبت به خودرو های دیگر معامله می شوند که دلیل این اختلاف در این مقاله آورده شده است.

پرفروش ترین رنگ خودرو و کم فروش ترین رنگ خودرو
پرفروش ترین رنگ خودرو

چرا معامله خودرو سفید رنگ زیاد است؟

اصولا مورد علاقه ترین رنگ خودرو با توجه به سلیقه ایرانی ها رنگ سفید می باشد. علت این انتخاب این است که اصولا اکثر افراد بر این باورند که رنگ سفید به نسبت دیگر رنگ ها در خودرو به مراقبت کمتری احتیاج دارد. به علت اینکه گرد و خاک نشسته بر روی رنگ سفید به وضوح دیده نمی شود در نتیجه خودرو در اکثر مواقع تمیز دیده می شود. این جریان در هنگام ایجاد خط و خش نیز کاملا صادق است. به بیان دیگر خط و خش بر روی خودرو های سفید زیاد به چشم نمی خورد.

این در صورتی است که بر روی رنگ های تیره از جمله مشکی، نقره ای،سرمه ای و غیره به وضوح دیده می شود. عامل دیگر تمایل افراد به خرید خودرو های سفید به نسبت رنگ های تیره انعکاس نور است. ایران به عنوان کشوری گرمسیر دارای طول روز بلند و گرم می باشد در نتیجه خودرو به عنوان وسیله ای که در تماس مستقیم با نور خورشید است توجه به رنگ آن اهمیت پیدا می کند. خودرو های تیره نور را جذب کرده و با این کار سطح بدنه گرم شده که به نوبه خود تاثیر مستقیم بر استهلاک خودرو می گذارد.

پرفروش ترین رنگ خودرو و کم فروش ترین رنگ خودرو
پرفروش ترین رنگ خودرو

همچین از دیگر مزایای خودرو های سفید رنگ تصادفات جاده ای کمتر آن هاست. خودرو های سفید به علت دید واضح تر در شب به راحتی قابل شناسایی بوده و کمتر از دیگر خودرو ها دچار تصادف می شوند. اما به صورت کلی انتخاب رنگ خودرو یک مسئله سلیقه ای است و هر رنگی که مورد علاقه تان باشد می توانید برای خودرو خود انتخاب کنید. اما اگر به دنبال خودرویی با رنگ متعارف و مشتری پسند هستید سفید بهترین گزینه می باشد.

اختلاف قیمت رنگ خودرو

همان گونه که اشاره شد انتخاب رنگ خودرو یک مسئله شخصی است. به بیان دیگر به همان اندازه که رنگ سفید رنگی محبوب از نگاه مشتریان می باشد رنگ مشکی نیز طرفداران خاص خود را دارد. اما جدا از انتخاب رنگ مسئله دیگری که بر قیمت خودرو تاثیر گذار است رنگ آن می باشد. نوع رنگ خودرو مخصوصا در خرید خودرو های صفر بسیار به چشم می خورد.

به نوعی که شما متقاضی خرید خودرو با مدل و آپشن های یکسان هستید اما به علت اختلاف رنگ در قیمت نیز اختلاف دارند. به صورت کلی رنگ هایی که در خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرند قیمت های متفاوی دارند. اما به صورت کلی می توان این گونه بیان نمود که رنگ های کمیاب گران تر از نمونه های فراگیر می باشند. جدا از رنگ های تعریف شده که در خودرو ها مشاهده می کنیم امکان سفارش خرید خودرو با رنگ سفارشی وجود دارد.

خودرو هایی با رنگ سفارشی قیمت بسیار بالاتری دارند. این در صورتی است که این نوع رنگ ها نیز مشتریان خاص خود را دارد. اما تغییر رنگ خودرو به سلیقه شخصی و توسط خود فرد کاملا غیر قانونی می باشد.

اختلاف قیمت رنگ خودرو
پرفروش ترین رنگ خودرو

معیار انتخاب رنگ ماشین

طبق مطالعات انجام شده در آسیا رنگ های سفید، مشکی و نقره ای به ترتیب پرمصرف ترین و محبوب ترین رنگ ها برای خودرو می باشند. اما چه عاملی سبب می شود که برخی سفید و برخی رنگ تیره را برای خودرو خود انتخاب کنند.

در این بخش معیار هایی برای انتخاب رنگ خودرو آورده شده است به قرار زیر است: رنگ های روشن با انعکاس گرما به نسبت دیگر خودرو ماشین را گرم نمی کنند این مسله در تابستان بسیار حائز اهمیت است. برخی از رنگ ها استهلاک زیاد دارند این مسئله در خرید خودرو های دست دوم بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.