پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

نکات خرید خودروی خارجی

با توسعه‌ی صنعت خودرو سازی و افزایش واردات و صادرات خودرو، برخی افراد ترجیح می‌دهند خودروی خارجی خریداری کنند. اما، همه‌ی ما  برای این که بتوانیم خودرویی با کیفیت خریداری کنیم، باید به نکاتی توجه داشته باشیم و به مواردی دقت کنیم. در این مقاله سعی داریم شما را از نکات خرید خودروی خارجی مطلع کنیم.پس با ما همراه شوید تا بتوانید با یک بررسی هوشمندانه معامله‌ای به صرفه انجام دهید.

نکات خرید خودروی خارجی

نکات مهم خرید خودروی وارداتی

در متن برگ ترخیص گمرکی همه‌ی اطلاعات و مشخصات مربوط به خودرو ثبت شده و در واقع، حاوی تمام اطلاعات در مورد خودرو می‌باشد. با توجه به برگه‌ی ترخیص خودرو، می‌توانید از مواردی مانند، سال ساخت خودرو، تجهیزات جانبی، شماره فنی، شماره موتور و شماره شاسی آگاهی یابید و با مشاهده‌ی شماره‌های حک شده در قسمت‌های مختلف خودرو مانند، لای درب خودرو، پشت کمربند ایمنی، بدنه‌ی داخلی موتور، داخل اتاق، زیر صندلی عقب و سینی داشبورد به صحت این اطلاعات پی ببرید.

نکات خرید خودروی خارجی

کد VIN موجود در سمت چپ شیشه‌ی جلوی خودرو در حکم اثر انگشت افراد می‌باشد. بنابراین، می‌توانید با استفاده از این کد و از طریق شبکه‌ی پست الکترونیکی شرکت سازنده و اطلاعات سال ساخت خودرو را استعلام کنید و از خرید خودرو خود مطمئن شوید. یکی دیگر از نکات خرید خودروی خارجی این است که باید دقت داشته باشید که قطعات فرعی جایگزین قطعات اصلی نشود.

برای این که بتوانید از میزان کارکرد کیلومتر سنج خودرو آگاهی یابید، باید به بررسی دستگاه دیاگ بپردازید تا بتوانید به وسیله‌ی ECUیا همان مغز هوشمند خودرو به اطلاعاتی در مورد کارکرد کیلومتر خودرو پی ببرید. باید توجه داشت که، آمپر خودرو ممکن است اطلاعات صحیحی در مورد میزان کارکرد کیلومتر سنج  در اختیار شما قرار ندهد.

زیرا برخلاف عقیده‌ی بعضی افراد آمپرهای دیجیتالی مورد اعتماد نمی‌باشند چرا که به راحتی قابل نفوذ بوده و امکان دست کاری این آمپرها نیز وجود دارد. توجه به گلگیرها و موم قطعات بدنه‌ی خودرو از دیگر نکات خرید خودروی خارجی است.

در نظر داشته باشید که در صورتی که یک خودروی وارداتی تصادف کرده یا به هر دلیلی یکی از قطعات بدنه‌ ی آن تعویض شده باشد، نمی‌توان به وسیله‌ی دستگاه‌های تعیین رنگ شدگی، آن را شناسایی کرد. بنابراین، برای تشخیص این که خودرو قسمت رنگ شده یا تعویض شده دارد یا نه می‌توانید از یک کارشناس حرفه‌ای در امور صافکاری و نقاشی کمک بگیرید.

نکات خرید خودروی خارجی

در هنگام خرید خودروی وارداتی صفر کیلومتر، باید به دیسک چرخ‌ها و انتهای ترمزها دقت کنید تا از صفر بودن خودرو اطمینان حاصل کنید. نکته‌ی دیگر این است که به زائده‌های میخ مانند موجود در اطراف و وسط لاستیک توجه کنید. زیرا، این زائده‌ها پس از طی ۲۰۰ الی ۳۰۰ کیلومتر از بین می‌روند.

از دیگر نکات خرید خودروی خارجی توجه به موتور خودرو است. به این صورت که موتور خودروهای کارکرده پس از طی ۲ الی ۳ کیلومتر به علت گرم شدن موتور دچار تغییر رنگ می‌شوند. همان گونه که اگر خودرو کار کرده و اگزوز آن گرم شود، دچار تغییر شکل ظاهری می‌شود. بر خلاف روغن موتور خودروهای کارکرده، روغن موتور خودروهای صفر باید تمیز باشد.

معمولا در خودروهای صفر چسب‌هایی بر روی قطعات مختلف آن وجود دارد و علاوه بر همه‌ی این موارد، خودروی صفر دارای نوعی بوی تازگی است که راهنمای خوبی برای تشخیص خودروی صفر از کارکرده است.

نکات خرید خودروی خارجی

سخن آخر

اگر قصد خرید خودروی خارجی را دارید، باید به مواردی دقت داشته باشید  و درواقع، باید از نکات خرید خودروی خارجی آگاه شوید. مهم‌ترین نکته در خرید خودروی خارجی این است که در هنگام خرید، متن برگ ترخیص گمرکی را با دقت مطالعه کنید تا از اطلاعات خودرو آگاه شوید و برای اطمینان بیشتر این اطلاعات را با شماره‌های درج شده بر روی قطعات مختلف خودرو مقایشه کنید.

حتما بخوانید: کارشناسی ماشین

می‌توانید با استفاده از کد VIN اطلاعات ساخت خودرو را استعلام کنید، از اصلی یا فرعی بودن قطعات آگاهی یابید، دستگاه دیاگ خودرو را بررسی کنید، به گلگیرها و موم قطعات بدنه توجه کنید، تعویضی بودن قطعات را شناسایی کنید، به دیسک چرخ‌ها و انتهای ترمزها و زائده‌های روی لاستیک دقت کنید، به تغییر رنگ موتور، روغن موتور و تغییر شکل اگزوز دقت کنید و در آخر به چسب‌های موجود بر روی قطعات خودرو و بوی نویی خودرو توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *