پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

نکاتی برای محافظت از رنگ اتومبیل

رنگ اتومبیل در برابر خراش، مدفوع پرندگان و شیوه شستشوی ماشین و غیره نیاز به محافظت و مراقبت ویژه ای دارد. به همین منظور ما در این مقاله نکاتی را برای محافظت از رنگ اتومبیل بیان کرده ایم که امیداریم برای شما مفید واقع گردد.

آسیب رساندن به رنگ: فضولات پرندگان و غیره

فضولات پرندگان و انواع دیگر فضولات حیوانات خورنده هستند و هرچه مواد خورنده بر روی رنگ اتومبیل شما بیشتر باشد می تواند خسارت وارده بیشتر شود.

چنین خسارتی برگشت ناپذیر است و باید به طور حرفه ای اصلاح شود. بنابراین نکته مهم این است که در اسرع وقت فضولات پرندگان یا سایر حیوانات را بشویید.

همچنین حشرات نیز ممکن است کاری مشابه اقدام پرندگان انجام دهند و به همین دلیل یک پاک کننده مخصوص حشرات باعث می شود که حشرات به رنگ خودرو نچسبند و پس از شستشوی خودرو می توان آن ها را به راحتی از بین برد.

غفلت از رنگ: رایج ترین خطا

کسانی که ماشین خود را دوست دارند حداقل در فواصل هفتگی آن ها را شستشو می دهند. عدم مراقبت منظم معمول ترین خطایی است که صاحبان خودرو مرتکب می شوند. اگر رنگ اتومبیل به درستی مورد مراقبت قرار گیرد به طور كلی در برابر تأثیرات خارجی نیز مقاومت بیشتری خواهد داشت. این بدان معنی است که تعمیرات گران قیمت با رنگ اسپری اتومبیل یا رنگ لمسی می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

انتخاب کارواش مناسب

یکی دیگر از نکات مهم برای محافظت از رنگ اتومبیل انتخاب کارواش مناسب می باشد. برخی از کارواش ها دارای برس و برخی دیگر دارای پارچه هستند. یک نوع ذاتاً از نوع دیگر بهتر نیست اما آیا برس ها یا پارچه های سخت و زبر با برس ها و پارچه های نرم و لطیف یکسان هستند!؟ به همین دلیل مناسب بودن و تمیز بودن کارواش مورد استفاده بسیار مهم است.

آیا باید شستشو را با موم دنبال کنید؟ بله. موم پوشش بالای رنگ ماشین را مهر و موم می کند و بنابراین از آن در برابر تأثیرات خارجی محافظت می کند.

در چه فواصلی باید موم درمانی اعمال شود؟

قانون اصلی این است که تا زمانی که آب باران به طور عادی از رنگ ماشین می بارد دیگر نیازی به اپیلاسیون تازه نیست. با این حال هوا نیز عامل بزرگی است. اگر اتومبیل خود را در گاراژ نگه دارید و از کت مومی بیشتر از آنچه زیر اتومبیل یا فضای باز محافظت می کنید محافظت می کنید.

روش صحیح شستن خودرو با دست

در میان روش های شستشوی اتومبیل شستن با دست بهترین روش برای انجام آن است. نکته مهم در اینجا استفاده از مواد تمیز کننده ملایم با مقدار pH پایین و همچنین اسفنج نرم و تمیز، برس و پارچه است.

لمس کردن رنگ: ترمیم خراش ماشین با قلم یا اسپری

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خودرو برای محافظت از رنگ اتومبیل ترم آن است. بهترین راه برای انجام ترمیم رنگ به شرایط خاص بستگی دارد. به همین دلیل تعمیر رنگ ماشین باید توسط افراد متخصص آموزش دیده انجام شود.

شاید فقط بخاطر خراش تمایل به خرید مستقیم ماشین جدید نداشته باشید اما موسسه تابش خودرو می تواند به شما در این مورد کمک کند. شما فقط به کد رنگ درست برای وسیله نقلیه خود احتیاج دارید که بسته به مدل در همه مدل های خوودرو می توانید پیدا کنید.

رنگ مات مورد خاصی است

از رنگ های مات باید کاملاً متفاوت مراقبت شود. این به این دلیل است که ساینده های موجود در پولیش ها سطح خشن متمایز یک رنگ مات را از بین می برند. در طولانی مدت برس های شستشوی اتومبیل نیز اثر صاف کنندگی بر روی رنگ مات دارند و درزگیرهای مومی به رنگ مات نیز آسیب می رسانند. به همین دلیل ما با تأکید بر شستن با دست یا فشار شستشو با محصولات تمیز کننده و مراقبت های ویژه توصیه می کنیم.

با این حال سایر انواع رنگ خودرو مانند رنگ فلزی یا افکت به درمان خاصی نیاز ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *