پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

نحوه محاسبه قیمت خودرو کارکرده چگونه است؟

نحوه محاسبه قیمت خودرو کارکرده چگونه است؟ زمانی که شما قصد خرید یک خودروی جدید را دارید، حتماً قیمت آن را از قبل در می آورید اما در مورد خودروهای کارکرده قیمت ها کمی متغیر هستند. ممکن است شما دو خودروی یکسان با سال تولید یکسان داشته باشید اما یکی از آنها گران تر از دیگری باشد. پس این موضوع نشان می‌ دهد که عوامل مختلفی هستند که در تعیین قیمت خودرو کارکرده تاثیر می گذارند که باید آنها را بررسی کنید. مرکز ما با عنوان تابش خودرو با کارشناسی که روی خودرویتان انجام می دهد، می تواند ارزش گذاری داشته باشد.

نحوه محاسبه قیمت خودرو کارکرده چگونه است؟
نحوه محاسبه قیمت خودرو کارکرده چگونه است؟

تعیین قیمت خودرو کارکرده به چه عواملی بستگی دارد؟

در این قسمت به طور کامل و واضح به شما توضیح خواهیم داد که بعد از اینکه به کارشناسی ماشین مثلاً مجموعه تابش خودرو مراجعه می‌ کنید، چه مسائلی را برای شما در نظر می‌ گیرند تا قیمت خودرو کارکرده را برایتان مشخص کنند.

سن و طول عمر

خودروهای مختلف هر کدام طول عمر مشخص و مخصوص به خودشان را دارند و بعد از اینکه از آن مدت زمان عبور می کنیم، هزینه آنها بیشتر خواهد شد و باید بیشتر به فکر تعمیر یا تعویض قطعات باشید. در نتیجه هر چقدر بیشتر از آن طول عمر گذشته باشید، قیمت پایین تر خواهد بود.

کارکرد خودرو

یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت خودرو کارکرده میزان کارکرد آن است که روی قیمت تاثیر گذار است. شما باید عوامل مربوط به تعیین قیمت را بدانید. اگر یک خودرو سالم و تمیز باشد و میزان کارکرد آن کمتر از ۱۰۰۰ کیلومتر باشد، قیمت آن ۴ درصد کاهش پیدا می کند اما اگر بیشتر از هزار کیلومتر کار کرده باشد، قیمت آن ۸ درصد افت می کند و به همین منوال، قیمت را در کارشناسی تعیین می کنند. کارکرد استانداردی که برای خودرو در نظر گرفته می شود؛ سالانه بین ۲۰ تا ۲۵ هزار کیلومتر است که هرچقدر این میزان بیشتر باشد، طبیعتاً قیمت آن به مراتب کاهش پیدا خواهد کرد.

رنگ شدگی

تصادفی بودن یا رنگ شدگی خودرو باعث کاهش قیمت آن بین ۳ تا ۵ درصد از کل خودرو می شود. اگر جلوی خودرو رنگ شدگی داشته باشد، قیمت آن بیشتر افت می کند. به خاطر همین خیلی ها علاوه بر کارشناسی خودرو، به مرکز تشخیص رنگ خودرو به صورت جداگانه مراجعه می‌ کنند تا به طور دقیق تمام این اقدامات برایشان انجام شود.

مدل خودرو

یکی از عوامل تعیین قیمت خودرو کارکرده، مدل آن است. اگر فقط یک سال از سال مدل خودرو گذشته باشد، ۱۲ درصد قیمت آن کاسته می شود. بعد از دو سال، ۱۸ درصد، بعد از سه سال ۲۳ درصد، بعد از ۴ سال ۲۷ درصد و بعد از ۵ سال ۳۰ درصد از قیمت آن کاسته خواهد شد.

مهلت اعتبار بیمه

تمام شدن مهلت بیمه خودرو در قیمت آن تاثیرگذار است. اگر خودرو بیمه نداشته باشد، حدوداً بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان طبق نوسانات قیمت، از قیمت آن کاسته خواهد شد اما اگر این خودرو شرایطی داشته باشد که تخفیف بیمه به مالک جدید برسد، قیمت آن بالا تر خواهد بود.

وضعیت فنی خودرو

یک سری ایرادات مربوط به سوختن واشر سرسیلندر، دود کردن خودرو، خراب بودن سیستم تعلیق؛ مشکلات سیستم ترمز و روغن سوزی می تواند به خودرو آسیب وارد کند و قیمت آن را کاهش دهد. در نتیجه در تعیین قیمت خودرو کارکرده تاثیر گذار است که در مرکز ما یعنی تابش خودرو تمام اقدامات مربوط به کارشناسی فنی به طور دقیق و کامل برایتان انجام می شود.

آپشن ها و وضعیت داخلی

تمام وضعیت داخلی خود را از جمله مبلمان، دستگیره ها و آپشن هایی که داخل خودرو وجود دارد، در کارشناسی به طور دقیق بررسی می‌ شود. هر گونه مشکل و نقصی در آنها قیمت را تغییر می‌ دهد. شما برای بعضی از آپشن ها باید هزینه زیادی پرداخت کنید، در نتیجه اگر مشکل داشته باشند، قیمت خودرو افت می کند اما دقت کنید که منظور ما فقط آپشن های کارخانه ای است؛ یعنی اگر شما خودتان خارج از آپشن‌ های کارخانه ای، یکسری امکانات به ماشین اضافه کرده باشید، روی قیمت تاثیر گذار نیست.

نحوه محاسبه قیمت خودرو کارکرده چگونه است؟
نحوه محاسبه قیمت خودرو کارکرده چگونه است؟

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل و واضح برایتان در مورد تعیین قیمت خودرو کارکرده صحبت کردیم و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم تا اگر قصد خرید خودرو یا فروش آن را دارید، بدانید که چه عواملی می تواند در قیمت اثرگذار باشد و در کارشناسی چه اقداماتی را برای شما بررسی می‌ کنند تا ارزش دقیقش را مشخص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *