پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

معیار های تعیین قیمت دقیق خودرو

معیار های تعیین قیمت دقیق خودرو: از گذشته تا کنون افراد سعی داشته‌اند با نهایت استفاده از امکاناتی که در دسترس دارند، رفاه را برای خود فراهم کنند. خودرو یکی از این امکاناتی است که با پیشرفت تکنولوژی پا به عرصه جهان گذاشته و خواهان زیادی دارد اما قیمت آن روز به روز در حال افزایش است به گونه‌ای که برخی از مردم به خرید ماشین دست دوم و کارکرده روی آورده‌اند؛ زیرا قیمت مقرون‌ به‌ صرفه‌تری دارد. سایت تابش خودرو در این مقاله قصد دارد با بیان معیار های تعیین‌ کننده قیمت دقیق خودرو شما را با نحوه قیمت‌گذاری انواع خودرو آشنا کند تا هنگام خرید ضرر نکنید و خرید مفید و سودمندی داشته باشید.

معیارهای تعیین‌کننده قیمت دقیق خودرو

قبل از هر چیزی باید بدانید که محاسبه قیمت خودرو دست دوم امری تخصصی بوده و کار چندان آسانی نیست و به همین دلیل کارشناس رسمی بر اساس معيارهایی خاص قیمت ‌گذاری را انجام می ‌دهد.

مهم ‌ترین عامل تعیین‌ کننده قیمت خودرو دست دوم، قیمت خودرو صفر است زیرا قیمت خودرو های کارکرده تابعی از قیمت خودرو صفر هستند؛ این به آن معناست که با افزایش و کاهش قیمت خودرو صفر قیمت ماشین کارکرده دچار نوسان می ‌شود؛ اما این همه ماجرا نیست زیرا عوامل تاثیرگذار دیگری نیز وجود دارد که ما در این قسمت از مقاله به آن‌ ها اشاره خواهیم کرد.

معیار های تعیین قیمت دقیق خودرو
معیار های تعیین قیمت دقیق خودرو

رنگ‌ شدگی بدنه خودرو

یکی دیگر از معیار های تعیین قیمت خودرو که باعث کاهش آن می ‌شود، رنگ ‌شدگی قسمت ‌های مختلف خودرو است که باعث کاهش 3 تا 5 درصدی قیمت کل ماشین می ‌شود.

طول عمر خودرو

همان طور که می ‌دانید برای هر خودرو یک طول عمری تعریف می ‌شود که بیان می ‌کند آن خودرو پس از گذشت زمان تعیین شده هزینه‌ زا خواهد بود؛ بنابراین هنگام خرید ماشین دست دوم باید به طول عمر مفید آن نیز دقت داشت زیرا خرید خودرو کارکرده زمانی به صرفه است که کمتر از طول عمر تعریف شده کار کرده باشد؛ در غیر این صورت نسبت به میزان استفاده ‌ای که بیش از طول عمر مفید خودرو بوده قیمت آن کاهش می ‌یابد.

مهلت اعتبار بیمه خودرو

هنگام تعیین قیمت خودرو مهلت اعتبار بیمه آن بسیار اهمیت دارد؛ زیرا اگر مهلت آن به اتمام رسیده باشد به میزان هزینه ‌ای که خریدار باید صرف تمدید بیمه کند از قیمت کل کاسته می‌شود که معمولا هزینه آن بین 400 تا 800 هزار تومان است.

مدل خودرو

یکی دیگر از معیار های تعیین ‌کننده قیمت دقیق خودرو مدل خودرو است زیرا اگر یک سال از مدل خودرو گذشته باشد. تقریبا 12 درصد، اگر دو سال گذشته باشد 18 درصد، اگر سه سال گذشته باشد حدود 23 درصد، اگر چهار سال گذشته باشد 27 درصد و اگر پنج سال گذشته باشد تقریبا 30 درصد از قیمت کل کاسته می ‌شود.

قطعات یدکی خودرو

هنگام خرید ماشین دست دوم باید به وفور قطعات یدکی و لوازم جانبی نیز دقت داشت زیرا به دلیل آن که بیش از ماشین صفر نیاز به تعمیرات دارد اگر قطعه‌ ای نایاب باشد، قیمت آن گران بوده و چندان صرفه اقتصادی نخواهد داشت؛ بنابراین کارشناسان هنگام تعیین قیمت به میزان دسترسی خریدار به لوازم جانبی را نیز در نظر می‌ گیرد تا متضرر نشود

تصادف سنگین خودرو

تصادفات سنگین از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ماشین کارکرده است زیرا برخلاف تصادف کوچک که آسیب زیادی به ماشین وارد نمی ‌کند؛ باعث خرابی شاسی، ستون و سقف ماشین شده که می‌ تواند مشکل ‌ساز باشد.

وضعیت فنی خودرو

اگر خودرویی دچار نقص فنی باشد و ایراداتی همچون دود کردن، سوختن واشر سرسیلندر، خرابی سیستم تعلیق و روغن ‌سوزی داشته باشد باعث کاهش قیمت خودرو کارکرده می ‌شود زیرا ممکن است پس از خرید نقص فنی ایجاد شده به دیگر قطعات آسیب زده و هزینه هنگفتی را برای خریدار به بار آورد.

وضعیت داخلی خودرو

وضعیت داخلی خودرو مانند پاره شدن روکش ‌ها، پوسیدگی کف‌پوش ‌ها و خراب بودن دکمه‌ های برف پاک‌کن نیز باعث کاهش قیمت خودرو می‌ شود؛ زیرا زیبایی ظاهر ماشین را از بین برده و خریدار باید هزینه ‌ای را صرف تعمیر و تعویض آن‌ ها کند.

بیشتر بخوانید: مرکز تشخیص رنگ خودرو

معیار های تعیین قیمت دقیق خودرو
معیار های تعیین قیمت دقیق خودرو

نتیجه گیری

اکنون که دانستید تنها کارشناسان باتجربه توانایی محاسبه دقیق قیمت خودرو را دارند؛ بهتر است هنگام خرید ماشین کارکرده قیمت دقیق خودرو را به کمک کارشناسان سایت تابش خودرو به دست آورید تا دچار ضرر نشوید و از خریدتان لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *