ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

ماشین نو یا دست دوم؟

ماشین نو یا دست دوم؟ کدام یک بهتر است؟ در نگاه اول به نظر می رسد یک ماشین دست دوم یک انتخاب منطقی است. اما اگر این درست است چرا سالانه میلیون ها نفر سوار وسیله نقلیه نو می شوند؟!

پاسخ ساده این است که شرایط برای همه یکسان نیست. برای برخی افراد اتومبیل جدید انتخاب درستی است. برای برخی بهتر است که یک ماشین دست دوم خریداری کنند. بیایید مزایا و معایب هر کدام را بیان کنیم که ببینیم کدامیک بهتر است؟ ماشین نو یا دست دوم؟

مزایای ماشین های دسته دوم

در اینجا چهار عاملی وجود دارد که ممکن است شما را به سمت خرید خودرو دست دوم سوق دهد.

  1. قیمت آن ها نسبت به خودروهای نو کمتر است. بعد از سه سال یک ماشین جدید در حدود 60٪ از قیمت جدید آن ارزش دارد. هنگام خرید اتومبیل دست دوم شخص دیگری این ضربه اولیه را می زند.
  2. مالیات بر فروش کمتر. اگر هزینه کمتری برای وسیله نقلیه بپردازید مالیات کمتری نیز پرداخت خواهید کرد.
  3. هزینه های بیمه گرانتر خواهد بود. ارزش فقط یکی از عوامل است اما اگر در نهایت ارزش خودرو کمتر از یک ماشین جدید باشد. این معمولاً حق بیمه پرداختی شما را کاهش می دهد.
  4. ویژگی ها و امکانات بیشتر. خریدار اتومبیل جدید برای لوکس هایی مانند صندلی های چرمی و سانروف سقف قابل توجهی می پردازد اما با گذشت چند سال از عمر خودرو تفاوت چندانی در قیمت ندارند. بنابراین اگر می خواهید با یک سیستم صوتی پیشرفته یا تر و تمیز چوب خود را سر ذوق بیاورید خرید با ارزش تری به کار می رود.

معایب ماشین های دسته دوم

با خرید یک ماشین دست دوم شما تاریخچه آن را نمی دانید. گزارش تاریخچه وسایل نقلیه در مورد مسائل مهم مانند سیل یا خسارات ناشی از تصادفات بزرگ به شما می گوید. با این حال شما همچنین می خواهید یک وسیله نقلیه دست دوم را که توسط یک مکانیک مجاز و مستقل بازرسی می شود داشته باشید. این به شما اطلاع می دهد که آیا صدمه جسمی وجود دارد که ممکن است از شکاف گزارش سابقه خودرو عبور کرده باشد.

همچنین وسایل نقلیه قدیمی نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند. وجود ترمز و ترمزهای برافروخته و تعویض شیلنگ و تسمه زودتر از مواقعی که می خواهید اتومبیل جدیدی بخرید بدست می آیند. حتی اگر خودتان کار را انجام دهید نمی توانید از هزینه هایی مانند لاستیک، ضربه و ترمز جلوگیری کنید.

مزایای ماشین نو

  1. ضمانت نامه. اکثر اتومبیل های جدید دارای پوشش بیمه هستند. هنوز هم باید با تغییرات روغن و چرخش لاستیک همراه باشید اما این موارد به هر طریقی با خریدهای جدید اتومبیل همراه است.
  2. انتخاب. هنگام خرید جدید می توانید رنگ، روکش و تجهیزات دقیق مورد نظر خود را تهیه کنید.
  3. تمیزی و نو بودن. ماشین جدید مثل همیشه در داخل و بیرون تمیز است. شما در میان بقایای خرید دیگران ننشسته اید و حتی یک خراش یا تراشه در هر جایی وجود ندارد.
  4. فناوری. اتومبیل های جدید بلوتوث را برای تماس هندزفری همراه با اپل CarPlay و Android Auto ارائه می دهند. اگر همگام سازی تلفن شما با ماشین مهم است قطعاً به وسیله نقلیه جدیدتری نیاز دارید.
  5. ایمن تر. اتومبیل های جدید از استانداردهای سخت تر تست تصادف برخوردار هستند و از فناوری ایمنی بیشتری برخوردار می شوند. دوربین های دید عقب تقریباً در همه وسایل نقلیه جدید هستند و ویژگی هایی مانند تشخیص نقاط کور و هشدار خروج از خطوط گزینه های محبوب هستند.

برترین ارزش ماشین نو یا دست دوم چیست؟

توصیه ما برای بدست آوردن بیشترین ارزش برای پولتان این است که به دنبال خودرویی یک تا سه ساله باشید. هنوز هم باید در شرایط خوبی باشد و به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد و ممکن است بخشی یا بیشتر از ضمانت کارخانه باقی مانده باشد.

از همه بهتر می توانید پس انداز کنید در حالی که هنوز بسیاری از ویژگی ها و مزایای ماشین جدید را دارید. به یاد داشته باشید که با لذت بردن از سواری تقریباً جدید به شخص دیگری اجازه دهید که استهلاک را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.