ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

قیمت کارشناسی ماشین کارکرده

قیمت کارشناسی ماشین کارکرده :آیا می دانید در کارشناسی ماشین چه چیزی مورد بررسی قرار می گیرد؟! هزینه آن به عهده کیست و تفاوت آن با معاینه فنی چیست؟ برای پاسخ به این سوال و سوالات مشابه با این پیشنهاد می کنم تا پایان این مقاله با تابش خودرو همراه باشید. کارشناسی ماشین فرایندی است که در طی آن خودرو مورد نظر نقطه به نقطه توسط کارشناس بررسی می شود.

نتیجه کارشناسی برگه ای است که در آن اطلاعات کلی سلامت ماشین در آن درج می شود و مدت اعتبار آن نیز محدود است. کارشناسی خودرو شاید در نکته اولیه هزینه اضافی به نظر بیاید چرا که هیچ اجباری در انجام آن توسط مراکز دولتی وجود ندارد. اما برای افرادی که قصد خرید و فروش خودرو دست دوم و یا حتی خودرو صفر را دارند یک انتخاب هوشمندانه است.

چرا که خودرو جدا از سال تولید در اثر کارکرد  احتمال تصادفات در طی سال های گذشته احتمال ایراد مهم را دارد. در نتیجه خریدار و یا فروشنده با کارشناسی کردن آن می تواند از صحت و سلامتی آن اطمینان حاصل نماید. همچنین از آنجایی که در اکثر مواقع خریدار و فروشنده دو نفر نا آشنا برای هم هستند

برای اینکه حس اعتماد نسبت به طرف مقابل ایجاد شود بهتر است خودرو را کارشناسی نمایند. چرا که خریدار به دنبال خرید خودرو با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت می باشد. در مقابل فروشنده نیز قصد فروش خودرو خود به بالاترین قیمت را دارد. در این میان مراکز کارشناسی یک واسطه مهم به شمار می روند.

قیمت کارشناسی ماشین کارکرده

هزینه کارشناسی ماشین به عهده کیست؟

در کارشناسی ماشین کلیه بخش های  بدنه و فنی و وضعیت موتوری خودرو به کمک تجربه و دستگاه های دقیق بررسی می شود. کلیه این اطلاعات در برگه ای موسوم به برگه کارشناسی اعمال می شود.

با اینکه این کار هزینه بر نمی باشد اما اطمینان خاطر و تعیین قیمت منصفانه را بین خریدار و فروشنده امکان پذیر می سازد. همان گونه که اشاره شد هیچ اجباری در انجام کارشناسی ماشین وجود ندارد. و هر کدام از طرفین که می خواهند خودرو توسط کارشناس مورد نظر بررسی و تعیین قیمت شود ملزم به پرداخت هزینه آن می باشند. این کار هم برای فروشنده و هم خریدار دارای فایده هایی می باشد.

از جمله اینکه از آنجایی که خودرو کارشناسی شده راحت تر به فروش می رسد در نتیجه به راحتی می توان آن را فروخت. برای خریدار نیز این حسن را دارد که می تواند منصفانه ترین قیمت را برای خودرو مورد نظر پرداخت نماید. و همچنین از کلیه ایرادات پنهان خودرو نیز اطلاع پیدا کند.

آیا خودرو صفر به کارشناسی نیاز دارد؟

با اینکه بیشتر متقاضیان کارشناسی خودرو در مراکز خودرو های دست دوم و کارکرده می باشند. با این وجود خودرو های صفر نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خودو تولید شده در کارخانه در طی فرایند تولید و یا حمل و نقل احتمال دارد دچار آسیب دیدگی و خراش شود. در نتیجه با توجه به اینکه این کار عملا از قیمت خودرو کم می کند. لذا مسئولین مربوطه احتمال دارد برای پوشش دادن این ایراد آن را تعمیر نمایند.

در نتیجه کارشناسی خودرو صفر که بیشتر در خودرو های گران قیمت مهم می باشد می تواند انجام گیرد تا کلیه این ایرادات مشخص شود.

تعیین قیمت کارشناسی ماشین کارکرده و صفر

با توجه به گسترش داد و ستد انواع خودرو صفر و کارکرده و همچنین افرایش متقاضیان کارشناسی خودرو این مراکز در نقاط مختلف کشور تاسیس شده اند تا بتوانند خدمات راحت تری به مراجعین انجام دهند. کارشناسی ماشین در اصل شامل مراحلی از قبیل:

  • بررسی بخش فنی و موتوری
  • بررسی بدنه و تشخیص نکات رنگ خودرو
  • بررسی کارکرد دقیق خودرو به کیلومتر
  • تست دیاگ و تعیین ecu خودرو
  • تست رانندگی و تعیین سلامت ترمز، گیربکس ها، جلوبندی و…
  • برگه گزارش که در پایان داده می شود.

هزینه و قیمت کارشناسی ماشین کارکرده و صفر به نسبت مدل و دقت خودرو و استفاده از تجهیزات مورد استفاده تعیین می شود. بهترین مرکز کارشناسی در تهران، مرکز تخصصی تابش خودرو یکی از معتبر ترین مراکز کارشناسی در تهران می باشد. متخصصین با تجربه در این مرکز به کمک ابزارآلات دقیق می توانند با بررسی خودرو مورد نظر وضعیت سلامت بدنه و فنی آن را تعیین کنند.

همچنین افرادی که می خواهند به صورت آنلاین از قیمت کارشناسی خود اطلاع پیدا کنند می توانند از طریق راه های ارتباطی از مجموعه تابش خودرو اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.