ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیر

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

قیمت خودرو در تهران

با توجه به رشد روز افزون و لحظه ای قیمت خودرو با توجه نوسانات قیمت ارز و تحریم های بین المللی در اینجا به این موضوع می پردازیم.قیمت خودرو در تهران : اگر تازه وارد در زمینه خرید اتومبیل هستید یا در سال های زیادی خریدی انجام نداده اید ، به احتمال زیاد نمی دانید که از کجا باید شروع کنید . چگونه خودرویی را پیدا می کنید که دقیقاً متناسب با نیازهای شما برای سال های بعد باشد ؟ وقتی نوع ماشین مورد نظر خود را می دانید ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک ماشین جدید بخرید ، یک ماشین جدید را اجاره دهید یا یک ماشین استفاده شده و دسته دوم را خریداری کنید . همچنین در این موارد قیمت خودرو یکی موارد بسیار مهم در انتخاب خودرو است .

مرحله 1. نیازهای خود را ارزیابی کنید

خودرو مناسب به این بستگی دارد که شما چه کسی هستید و از یک ماشین چه انتظاری دارید و اینکه قیمت خودرو به چه صورت باشد . برخی دوست دارند برای تعطیلات آخر هفته به سراغ رانندگی های هیجان انگیز بروند .

اما برای کسانی که برای انجام کارهای روزانه به یک وسیله نقلیه و خودرو نیاز دارند ، عملکرد موتور و قدرت آن از اهمیت کمتری برخوردار است . در اینجا حتما باید به سوالات زیر پاسخ دهید :

چه تعداد سرنشین دارید ؟

چه نوع رانندگی انجام می دهید ؟ آیا در درجه اول بزرگراه ، خیابان های سطحی ، خارج از جاده است ؟

آیا رفت و آمد طولانی دارید و به همین دلیل اقتصاد سوخت برای شما مهم است ؟

آیا به دیسک تمام چرخ نیاز دارید ؟

چه ویژگی های ایمنی برای شما مهم است ؟ به عنوان مثال آیا شما می خواهید مانیتورینگ نقطه کور ، هشدار خروج از خط و ترمز اضطراری اتوماتیک ؟

آیا از صندلی های اتومبیل کودکان استفاده می کنید ؟

اندازه پارکینگ شما چقدر است ؟

مرحله 2. بودجه خود را متناسب با قیمت خودرو تنظیم کنید

مگر اینکه مبلغ نقدی برای اتومبیل خود بپردازید ، باید در مورد تأمین اعتبار خرید فکر کنید . واقعاً چقدر می توانید هر ماه به پرداخت خودرو بپردازید ؟ قاعده کلی این است که پرداخت ماهانه ماشین جدید شما نباید بیش از 15 درصد از درآمد ماهانه شما باشد . قیمت خودرو استفاده شده ارزان تر خواهد بود ، اما باید همین قاعده اعمال شود . اگر به دنبال خرید قسطی هستید ، مبلغی را كه ماهانه كمتر از 10 درصد از پرداخت خانه شما است ، در نظر بگیرید . همچنین می خواهید 7 درصد اضافی از درآمد ماهانه خود را برای تأمین هزینه های سوخت و بیمه تأمین کنید . دانستن بودجه خود قبل از مذاکره در مورد قیمت خودرو بسیار مهم است .

مرحله 3. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید قسطی بخرید یا نقد

لیزینگ ( قسطی ) و خرید نقدی هر کدام دارای جوانب مثبت و منفی هستند و اینکه چگونه در مورد اینها احساس می کنید ممکن است به راهنمایی تصمیم شما در مورد کدام مسیر کمک کند .

به عنوان مثال ، قیمت خودرو در تهران  به صورت لیزینگی و قسطی قاعدتا به پول کمتری نیاز دارد و پرداخت های ماهانه کمتری را ارائه می دهد . از طرف دیگر خرید اتومبیل به صورت نقدی نیاز به پول و هزینه بیشتری دارد . اما هنگامی که وام را پرداخت می کنید ، صاحب خودرویی خواهید شد که می توانید تا زمانی که در حال پرداخت اقساط آن هستید و پس از آن نیز رانندگی کنید . اما باید به این نکته نیز توجه کنید که قیمت خودرو به صورت اقساطی بیشتر نیز می باشد .

در اینجا چند فاکتور دیگر در تصمیم گیری بین لیزینگ و خرید در نظر گرفته شده است :

لیزینگ

شما می توانید با هزینه کمتری یک ماشین گرانقیمت تر رانندگی کنید .

بیشتر تعمیرات تحت ضمانت کارخانه قرار می گیرند .

خرید نقدی

شما انعطاف پذیری بیشتری برای فروش خودرو هر زمان که بخواهید دارید .

می توانید ماشین را مطابق سلیقه خود تغییر دهید .

هزینه ماشین شما در دراز مدت کمتر خواهد بود به شرطی که پول ماشین را پرداخت کنید و مدتی آن را نگه دارید .

مرحله 4. سایر اتومبیل های موجود را نیز در نظر بگیرید

آیا ذهن شما (یا قلب) سوار بر یک ماشین خاص است ؟ بازار روز به روز در حال تغییر است و اتومبیل های جدید همیشه در معرض نمایشگاه هستند و مواردی که حتی در نظر نگرفته اید می تواند مناسب شما باشد . ما به شما امکان می دهیم اتومبیل های مشابه را تحقیق و مقایسه کنید تا خودرویی را پیدا کنید که به بهترین وجه مناسب شما باشد .

اگر در حال حاضر یک ماشین در ذهن دارید ، باید همچنان سایر وسایل نقلیه قابل مقایسه را در همان سطح مرور کنید تا مطمئن شوید که از انتخاب حتی بهتر خودداری نکرده اید . شما می توانید با انتخاب همان وسیله نقلیه  و تنظیم پارامترهای مهم برای شما ، این کار را انجام دهید . هنگامی که شما در یک چشم انداز شایسته حل و فصل کنید ، می توانید به راحتی اطلاعات دقیق در مورد قیمت خودرو در تهران و سایر شهرها، مشخصات و ویژگی های آن را بررسی کنید . همچنین می توانید وسایلی را که انتخاب کرده اید مقایسه کنید تا با ویژگی ها و مشخصات راحت تر در تضاد باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *