ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

نکاتی که هرگز نباید به یک فروشنده اتومبیل بگویید

خرید یک ماشین جدید ممکن است بزرگترین خریدی باشد که در طول سال بخواهید انجام دهید. برای آماده سازی ممکن است پیش از موعد لیستی از سوالات برای پرسیدن از فروشنده ارائه دهید. با این حال همانقدر مهم است که بدانید چه چیزی به یک فروشنده اتومبیل نگویید. او هر روز معامله می کند و شما این کار را نمی کنید و این مورد می تواند به نفع او باشد. داشتن احساس خوب پیش از موعد برای آنچه باید بگویید و آنچه را که نباید گفت به شما کمک می کند هنگام مذاکره نتیجه خوبی بگیرید. در اینجا لیستی از مواردی که نباید به یک فروشنده خودرو بگویید آورده شده است.

من واقعاً این ماشین را دوست دارم

فروشندگان اتومبیل می دانند که شما حاضرید هزینه بیشتری برای اتومبیلی که دوست دارید پرداخت کنید. آرام باشید و احساساتتان را نشان ندهید. اگر قیمت مناسبی برای شما ندارد آن را به فروشنده بگویید.

من درباره ماشین چیز زیادی نمی دانم

این ممکن است مورد علاقه یک فروشنده اتومبیل برای شنیدن باشد. ممکن است او سعی کند تمام ویژگی های اضافی کاملاً لازم را به شما بگوید و حتماً بر میزان نیاز به ضمانت نامه طولانی تأکید خواهد کرد. در عوض زودتر از موعد تحقیقات خود را انجام دهید تا از قبل بدانید که در ماشین چه می خواهید و آیا واقعاً به ضمانت نامه احتیاج دارید. فروشندگان می توانند بگویند که آیا شما قبلاً در مورد وسیله نقلیه اطلاعاتی دارید و چه ویژگی هایی برای شما منطقی است.

من پول نقد می پردازم

اگر پول کافی برای پرداخت کامل ماشین دارید تبریک می گویم. اکثر مردم این کار را نمی کنند. بر اساس گزارشات مختلف بیش از 84٪ افرادی که در یک سال اخیر اتومبیل های جدید خریداری کرده اند از وام استفاده کرده اند. خیلی زود به فروشنده نگویید که قصد پرداخت پول نقد را دارید. اگر فروشندگان تصور كنند كه قصد گرفتن وام برای اتومبيل را داريد ممكن است قيمت بهتري به شما ارائه دهند زيرا تفاوت آن ها را با تأمين مالي داخلي جبران مي كنند.

امروز باید ماشین بخرم

اگر به دلیل اینکه اتومبیل شما تازه خراب شده است سریع به نمایندگی مراجعه کرده اید بهتر است این موضوع را به فروشنده اطلاع ندهید. این یک پرچم قرمز است که شما امروز مشتاقانه خواهان رانندگی با یک ماشین جدید هستید و احتمالاً در پایان هزینه های قابل توجهی بیشتر برای آن پرداخت خواهید کرد. (اگر به دنبال یک ماشین جدید هستید اما نمی خواهید در نتیجه هزینه بیشتری پرداخت کنید ممکن است برای چند هفته اشتراکی ، قرض گرفتن یا اجاره ماشین را در نظر بگیرید تا وقت مذاکره و خرید بهتر داشته باشید)

من یک دکتر هستم

اگر شغلی با درآمد بالا دارید به فروشنده آن را نگویید که چه کاری انجام می دهید و با این کار می توانید به مراتب هزینه کمتری برای خرید خودرو مورد نظر خود پرداخت کنید. فروش اتومبیل با قیمت های مختلف بر اساس توانایی خریدار در پرداخت تبعیض قیمت نامیده می شود و کاملا قانونی است. اگر او نداند شما برای امرار معاش چه می کنید این مزیت را نسبت به شما نخواهد داشت.

جا لیوان ها کجا هستند؟

مطمئناً می توانید سوالات مختلفی بپرسید اما منتظر بمانید تا بعداً. ابتدا با پرسیدن سوالات مهمتر در مورد قابلیت اطمینان ، مسافت پیموده شده بنزین و موارد دیگر  به فروشنده منظور خود از تجارت نشان دهید. پرسیدن سوالات کم اهمیت تر در مورد رنگ ها و نگه دارنده های فنجان ممکن است باعث شود او باور کند که شما خیلی به چیزهای مهم تری مانند قیمت فکر نکرده اید.

جملات بالا تنها بخشی از مواردی بود که شما هنگام خرید خودرو نباید آن ها را به فروشنده بگویید و می تواند موارد بسیار دیگر هم وجود داشته باشد.

برای خرید خودرو و همچنین راهنمایی در مورد فروش خودرو می توانید به وب سایت تابش خودرو مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.