پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

صدور برگه تشخیص رنگ چه مراحلی دارد؟

صدور برگه تشخیص رنگ چه مراحلی دارد؟ امروزه به دلیل افزایش قیمت خودروها افراد زیادی قصد خرید ماشین دست دوم دارند؛ زیرا می‌توانند با قیمت مناسب‌ تری ماشین دلخواه خود را خریداری کرده و از امکانات آن استفاده کنند. اما با وجود افراد سودجو و کلاهبردار خرید ماشین دست دوم نیز سخت می ‌شود زیرا آن‌ ها برای کسب سود بیشتر نواقص خودرو را پنهان کرده و بازگو نمی‌ کنند، این امر باعث می‌ شود تا خریدار پس از انجام معامله نیز هزینه‌ ای را صرف تعمیر ماشین کرده و متضرر شود.

برای جلوگیری از این اتفاقات دولت شرایطی را ایجاد کرده که پیش از فروش هر ماشین دست دومی نواقص آن شناسایی شده و قیمت مناسب و منصفانه‌ای برای آن تعیین می ‌شود. یکی از اصلی ‌ترین فاکتور ها در خرید ماشین دست دوم صدور برگه تشخیص رنگ است که برای دریافت آن باید مراحلی که ما در سایت تابش خودرو بیان می‌کنیم، را طی کنید.

بیشتر بخوانید: مرکز تشخیص رنگ خودرو

صدور برگه تشخیص رنگ چه مراحلی دارد؟
صدور برگه تشخیص رنگ چه مراحلی دارد؟

برگه تشخیص رنگ خودرو چیست؟

بیش از هر چیزی بهتر است با برگه تشخیص رنگ خودرو و کاربرد آن آشنا شوید تا میزان اهمیت آن در تعیین قیمت خرید و فروش ماشین دست دوم را بدانید. در واقع صدور برگه تشخیص رنگ خودرو بیان می‌‌ کند که تا آن زمان بدنه ماشین تا چه مقدار رنگ خوردگی داشته است و ماشین را با این نقص با چه قیمتی می‌ توان خرید و فروش کرد.

صدور برگه تشخیص رنگ چه مراحلی دارد؟

برای دریافت برگه تشخیص رنگ و تعیین قیمت اصلی باید مراحلی را طی کرد که در این قسمت به آن اشاره خواهیم کرد. برای صدور برگه تشخیص رنگ ابتدا باید خودرو را نزد کارشناس رنگ خودرو برد تا با روش‌های مختلف محل‌های رنگ‌خوردگی را تشخیص دهد.

تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی

کارشناس در مرحله اولیه بررسی ابتدا با چشم لبه‌ های داخلی دستگیره‌ ها، لبه کاپوت، لبه صندوق و لبه گلگیر ها مشاهده می ‌کند تا آثاری از رنگ ‌پریدگی و پوسته شدن رنگ بدنه پیدا کند.

تشخیص رنگ خودرو با عکس

در مرحله بعد می ‌توان ماشین را در یک محیط نسبتا تاریک قرار داد و از فاصله 2 الی 3 متری با فلش روشن گوشی از محل‌ های مختلف خودرو عکسبرداری کرد زیرا با این روش می ‌توان میزان شفافیت رنگ اصلی را تشخیص داد.

تشخیص رنگ خودرو با انعکاس تصویر و حس لامسه

پس از این مرحله کارشناس انعکاس تصویر خود را در بدنه می ‌بیند و صافی رنگ را با انگشت خود امتحان می‌ کند زیرا اگر تصویر انعکاس یافته به صورت شکسته و کج باشد و دانه‌ های ریز روی بدنه ماشین دیده شود به آن  معناست که ماشین رنگ خورده است.

تشخیص رنگ خودرو با اثر سنباده‌ کشی

حال نوبت به مرحله تشخیص اثر سنباده می‌رسد که یکی از راه‌های میزان رنگ‌خوردگی خودرو است زیرا پس از هر نوع آسیبی ماشین اول صافکاری شده و پس از آن رنگ‌کاری می‌شود بنابراین می‌توان با مشاهده خطوط هاشور خورده که بر اثر سنباده‌کشی بر روی بدنه ماشین ایجاد شده، محل و میزان رنگ‌خوردگی را تشخیص داد.

تشخیص رنگ خودرو با آهن ‌ربا

برای اطمینان خاطر نیز برخی از کارشناسان آهن‌ربا ضعیفی تهیه کرده و آن را از روی سطح‌های مختلفی از بدنه ماشین می‌ کشند تا رنگ‌خوردگی خودرو را تشخیص دهند زیرا هر نوع تغییری در میزان جاذبه آهن‌ ربا نشان‌دهنده رنگ‌ خوردگی بدنه ماشین در آن قسمت است.

تشخیص رنگ خودرو با دستگاه

در مرحله آخر که منجر به صدور برگه تشخیص رنگ می ‌شود، کارشناس با استفاده از دستگاه‌ های دیجیتالی میزان ضخامت و تراکم رنگ را اندازه‌گیری می ‌کند زیرا اگر ضخامت آن بیش از 4.7 باشد یعنی ماشین رنگ خورده و از قیمت آن کاسته می‌ شود.

بیشتر بخوانید: کارشناسی ماشین

صدور برگه تشخیص رنگ چه مراحلی دارد؟
صدور برگه تشخیص رنگ چه مراحلی دارد؟

کلام آخر

اکنون که با میزان اهمیت برگه تشخیص رنگ خودرو و مراحل صدور آن آشنا شدید می‌توانید برای سهولت در دریافت این برگه به سایت تابش خودرو مراجعه کنید زیرا این سایت دارای کارشناسان باتجربه و ماهری است که به طور دقیق میزان رنگ‌خوردگی بدنه ماشین را تشخیص داده و قیمت اصلی خودرو را بیان می‌کنند تا هم فروشنده و هم خریدار سود کافی را از این معامله ببرند؛ به همین خاطر اگر می‌خواهید در کوتاه ‌ترین زمان از میزان دقیق رنگ‌ خوردگی خودرو خود آگاه شوید بهتر است سری به این سایت زده و در وقت تان صرفه ‌جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *