پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

سرویس های کارشناسی ما

سرویس های کارشناسی ما به طور کلی کارشناسی خودرو شامل بررسی ظاهری و داخلی خودرو جهت تایید سلامت و تعیین قیمت آن می ‌شود. سرویس های کارشناسی ما در تابش خودرو نیز با همین روند یک خودرو را بررسی می ‌کنند و در صورت تایید کارشناس شما می توانید از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کنید. اگر هم می ‌خواهید که از کارشناسان تابش خودرو کمک بگیرید می ‌توانید از طریق سایت با آن ‌ها در ارتباط باشید.

کارشناسی خودرو چگونه است؟

به طور کلی کارشناسی خودرو شامل ۴ مرحله است که در هر کدام از این مراحل خودرو شما از یک لحاظ بررسی می شود. طی این ۴ مرحله مشخص می ‌شود که خودرو باید با چه قیمتی در بازار عرضه شود و همچنین در صورت سالم بودن یک برگه سبز به شما ارائه خواهد شد. در ادامه ما این ۴ مرحله را به طور خلاصه شرح داده ایم:

بیشتر بخوانید: مرکز تشخیص رنگ خودرو

سرویس های کارشناسی ما

۱-بررسی ظاهر خودرو

در مرحله اول سالم بودن ظاهر خودرو از نظر ضربه نخوردن کاپوت و صندوق، شکسته نبودن چراغ، رنگ شدگی و غیره بررسی می شود. هر کدام از این موارد به دقت یا با یکسری از ابزار های خاص بررسی شده و با توجه به مهارت و تجربه کارشناس نتایج دقیق بررسی ها مشخص می ‌شود. البته در اکثر موارد اگر خودرویی دچار تصادف یا رنگ رفتگی باشد کاملا از لحاظ ظاهری مشخص است و یک کارشناس حرفه‌ای به سادگی آن را تشخیص می ‌دهد؛ بنابراین حتما پیش از هرکاری یک کارشناس با تجربه خبر کنید.

۲- بررسی داخل ماشین

در مرحله دوم از بررسی ها، داخل خودرو و سلامت یکسری از امکانات و تجهیزات نصب شده در داخل خودرو تست و ارزیابی می ‌شود. به طور مثال می ‌توان به بررسی سلامت علائم هشدار داخلی خودرو ، ترمز دستی ، کیلومتر و فرمان اشاره کرد و همچنین در این مرحله آپشن های خودرو نیز در نظر گرفته می ‌شود.

۳-بررسی موتور خودرو

سلامت موتور و فنی خودرو یکی از مهم ترین ویژگی های یک خودرو هنگام خرید و فروش است و از آن مراحلی است که حتما باید از یک کارشناس خبره و با تجربه کمک بگیرید. اگر موتور خودرو مشکل داشته باشد یا این که به اصطلاح یاتاقان زده باشد و قطعات تعویضی داشته باشد باید به آن رسیدگی شود. زیرا این نوع مشکلات بسیار دردسر ساز است و حتی ممکن است خوردو غیر قابل استفاده شود.

پس هنگام بررسی موتوری خودرو باید تست های مختلفی روی خودرو انجام شود تا با اطمینان بتوان گفت خودرو از لحاظ فنی و موتوری سالم است. همچنین به هیچ عنوان پیش از بررسی روغن ریزی یا خروج دود از اگزوز نباید یک خودرو را خریداری کرد. در این باره می‌توانید از کارشناسان تابش خودرو راهنمایی دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: قیمت خودرو کارکرده

سرویس های کارشناسی ما

4- بررسی کیفی

و در آخر خودرو از لحاظ کیفی بررسی می شود و تست خودرو در این مرحله شامل ارزیابی کیفیت خودرو یا به اصطلاح سواری آن می باشد. به طور مثال در این مرحله تست رانندگی گرفته می شود که این تست مشخص می ‌کند آیا خودرو انحراف فرمان دارد یا خیر .‌ همچنین اگر خودرو مشکل جدی داشته باشد سواری خوبی را با آن تجربه نخواهید کرد و ممکن است متوجه یک سری از صداهای آزار دهنده یا تکان های غیر عادی هم شوید. پس از بررسی خودرو از لحاظ کیفی کارشناس ممکن است برگه سبز تاییدیه کارشناسی را به خودرو شما اعطا کند یا اینکه به علت مشکلات فراوان خودرو شما تایید نشود.

همه تست ها و بررسی هایی که طی مراحل کارشناسی صورت می‌گیرد مطابق با استاندارد های جهانی بوده و بنا بر دستورالعمل های در نظر گرفته شده نتیجه ای که از طرف کارشناس اعلام می‌شود کاملا رسمیت دارد.

 

کلام آخر

کارشناسی خودرو از این رو اهمیت دارد که هر فرد عادی به تنهایی قادر به تشخیص مناسب بودن یا نبودن یک خودرو و قیمت و ارزش واقعی آن نیست. به همین خاطر مردم معمولا از یک کارشناس راهنمایی می‌ گیرند تا به صورت تخصصی چنین مواردی مشخص و ارزیابی شود. سرویس های تیم کارشناسی ما در تابش خودرو نیز مطابق مراحلی که در بالا شرح داده شد می باشد و تمام جزئیات خودرو اعم از بدنه یا موتور به طور دقیق بررسی خواهد شد؛ البته بهتر است به هیچ عنوان برای این کار از یک مجموعه نامعتبر یا کارشناس غیر حرفه ای کمک نگیرید زیرا گرفتار افراد سودجو خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *