پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

راهنمای خرید لاستیک خودرو

خرید لاستیک جدید می تواند یک تجربه دلهره آور باشد. برای انتخاب از بین مارک ها، اندازه ها و انواع تایرها با مجموعه ای گیج کننده روبرو هستید اما نگران نباشید ما در این مقاله به راهنمای خرید لاستیک خودرو به صورت جامع و کامل خواهیم پرداخت.

لاستیک های تمام فصلی

اکثریت قریب به اتفاق وسایل نقلیه امروزی با لاستیک های تمام فصل ارائه می شوند که به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت همه جانبه قابل قبول را در طول سال و در هر شرایط آب و هوایی فراهم می کنند. این به معنای سواری معقول و هندلینگ قابل احترام، دویدن آرام، گرفتن آب و هوای مرطوب و قابلیت برف است. با توجه به مشخص بودن نامگذاری آن ها در تمام فصل ها، بیشتر دارندگان اتومبیل آن ها را در زمستان استفاده می کنند و انتظار دارند که لاستیک آن ها تمام نیروی مورد نیاز جاده های برفی و یخی را فراهم کند. اما لاستیک های زمستانی اختصاصی که به آن لاستیک برفی نیز گفته می شود هنگام ریزش برف چسبندگی به مراتب بهتری ایجاد می کنند.

در حال حاضر دو زیر مجموعه اصلی لاستیک در تمام فصول وجود دارد: عملکرد بالا در تمام فصول و تور بزرگ در تمام فصول. لاستیک های تمام فصلی عملکرد به مراتب  بهتری نسبت به لاستیک های “استاندارد” معمولی دارند. آن ها با اطمینان بیشتری جاده را چنگ می زنند و رانندگی خود را با ورزش بیشتری احساس می کنند. این لاستیک ها برای خودروهای اسپرت و رانندگان حرفه ای تر در نظر گرفته شده اند. لاستیک های تمام فصلی تورهای بزرگ دارای نمای کمتری از لاستیک های تمام فصلی با عملکرد بالا هستند اما با قیمت برخی از توانایی های هندلینگ بهتر سوار می شوند.

لاستیک تابستانی

یکی دیگر از موارد مهم در راهنمای خرید لاستیک خودرو توجه به لاستیک های تابستانی است. این اصطلاح مقداری غلط انداز زیرا به درستی باید این نوع لاستیک را لاستیک “سه فصل” نامید. لاستیک های تابستانی به طور خاص برای ایجاد کشش در هوای خشک و مرطوب در هوای متوسط ​​یا گرم طراحی شده اند. آن ها کشش پیچ را به ترتیب بزرگتر افزایش می دهند و وسیله نقلیه شما را در فاصله بسیار کمتری متوقف می کنند. بیشتر لاستیک های تابستانی فقط در دمای حدود 40 درجه فارنهایت و بالاتر کار می کنند. همانطور که دمای خارج به سمت یخ زدگی می افتد لاستیک ها می توانند احساس دزدکی کنند و رفتار ناسازگار داشته باشند. آن ها قسمت زیادی از چنگال خود را از دست می دهند تا جایی که مانند جاده خیس یا حتی یخبندان رفتار می کنند.

لاستیک زمستانی

این نوع لاستیک ها در گذشته لاستیک های برفی نامیده می شدند. لاستیک های زمستانی به گونه ای طراحی شده اند که حداکثر کشش را در برف و در شرایط لغزنده زمستانی فراهم می کنند و کششی که در آن شرایط ایجاد می کنند با دسته لاستیک های دیگر مطابقت ندارد. حتی یک وسیله نقلیه چهار چرخ متحرک روی لاستیک های تمام فصل نمی تواند با قابلیت توقف یا چرخش یک وسیله نقلیه دو چرخ متحرک مشابه مجهز به چهار لاستیک زمستانی مطابقت داشته باشد.

یکی دیگر نکات مهم در راهنمای خرید خودرو لاستیک خودرو توجه به این نکته است که لاستیک های زمستانی به گونه ای طراحی شده اند که در ماه های هوای سرد به خوبی کار می کنند اما به محض گرم شدن هوا لاستیک های تمام فصل یا تابستان از پس آن ها بر نمی آیند و از بین نمی روند. اگر در جایی زندگی می کنید که سالانه برف زیادی می بارد آن ها باید به عنوان دومین لاستیک برای وسیله نقلیه شما در نظر گرفته شوند. ما تمام وسایل نقلیه آزمایشی طولانی مدت خود را با تایرهای زمستانی مجهز کرده ایم و آن ها چندین برابر ارزش خود را ثابت کرده اند.

اندازه لاستیک

بیشتر مصرف کنندگان انتخاب می کنند تایرهای فرسوده موجود در وسیله نقلیه خود را با اندازه و توانایی معادل آن تعویض کنند. اتومبیل شما مهندسی شده است تا بر روی نوع و اندازه لاستیک هایی که روشن است به خوبی کار کند بنابراین نصب یک مجموعه جایگزین مشابه یا مشابه باعث می شود عملکرد و ایمنی خودروی شما برای ارائه طراحی شود.

برای اطلاع از روند تصمیم گیری خود ابتدا باید از اندازه لاستیک و درجه سرعت خودروی خود مطلع شوید و همچنین باید در نظر بگیرید که از هر لاستیک جدیدی که در نظر دارید چند مایل خارج می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *