ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

خرید خودرو دست دوم

خرید خودرو دست دوم برای شما فرصتی است تا چانه بزنید و در این کار پس انداز کنید اما تصمیم گیری آگاهانه بدون انجام تکالیف درسی امکان پذیر نیست. راهنمای زیر شامل لیستی جامع از کارهایی است که می توانید هنگام شروع سفر برای خرید خودرو دست دوم خود انجام دهید.

بودجه خود را بررسی کنید

فهمیدن اینکه چقدر حاضرید برای یک خودرو دست دوم هزینه کنید اولین کاری است که باید انجام دهید. اول از همه خرید یک ماشین دست دوم می تواند هزینه های دیگر مانند هزینه های صدور مجوز، بیمه و مالیات را برای شما به همراه داشته باشد. همچنین باید بین گرفتن وام برای پرداخت هزینه ماشین یا پرداخت نقدی تصمیم بگیرید. برخی از افراد برای خرید یک مدل لوکس تر به دنبال گزینه اول می روند و برخی دیگر وام می گیرند تا مجبور نباشند پس انداز خود را ازدست بدهند. بخاطر داشته باشید که برخلاف یک وسیله نقلیه کاملاً جدید، یک اتومبیل دست دوم احتمالاً نیاز به نگهداری و تعویض لاستیک خواهد داشت بنابراین آماده باشید برای هر هزینه مخفی که در جاده با آن روبرو هستید مقداری پول کنار بگذارید.

تحقیقات کاملی قبل از خرید انجام دهید

همیشه بهتر است قبل از هر خریدی تحقیق خود را انجام دهید و خرید خودروی دست دوم نیز از این قاعده مستثنی نیست. بخشی از تحقیقات خود را به یافتن ارزان ترین اتومبیل های موجود در بازار و مقایسه بین آن ها اختصاص دهید. به عنوان مثال اتومبیل های دارای موتور کوچک از نظر سوخت کم مصرف هستند و برخی از آن ها حتی از قیمت کمتری برخوردار هستند. از طرف دیگر اتومبیل های اسپرت مانند آئودی R8 Spyder گران هستند و از نظر بیمه هزینه زیادی دارند.

آنچه می خواهید را کشف کنید

آیا شما یک ماشین خانوادگی دوست دارید یا چیزی براق و اسپرت تر؟ این سوال در مورد خرید خودرو دست دوم تنها یک سوال کلی است بنابراین شما باید بنشینید و یک لیست دقیق تهیه کنید تا از آن در هنگام شکار ماشین خود استفاده کنید. شاید شما برای وسایل خود به یک صندوق عقب جادار احتیاج دارید یا اگر اتفاقاً هوشیار باشید هدف شما این است که یک ماشین هیبریدی داشته باشید. محدود کردن گزینه های خود و ترسیم تصویر واضح تر از ماشین رویایی شما مطمئناً مانع از پشیمانی خریدار در آینده نزدیک می شود.

به راهنماهای قیمت گذاری توجه کنید

از راهنماهای قیمت گذاری آنلاین استفاده کرده و از آن ها برای محاسبه ارزش بازار خودروی احتمالی خود استفاده کنید. مسلح شدن به دانش در مورد مدل به شما کمک می کند تا زمان مناسب برای قیمت مناسب مذاکره کنید. علاوه بر قیمت این راهنما باید شامل سایر ویژگی ها مانند نوع موتور، سیستم ناوبری و اینکه آیا خودرو چهار چرخ محرک است یا خیر. مراقب مسافت پیموده شده باشید زیرا متوسط ​​مسافت پیموده شده سالانه در یک ماشین حدود 12000 مایل است و قیمت هر ماشین دست دوم با توجه به این مورد متفاوت است. علاوه بر این ویژگی های اضافی مانند صندلی های چرمی، دوربین های پشتیبان و هشدارهای برخورد به جلو را بررسی کنید زیرا وجود آن ها نیز مستقیماً بر قیمت تأثیر می گذارد.

نمایندگی ها در مقابل فروشندگان شخصی

از نظر تنوع، نمایندگی ها انتخاب گسترده ای از اتومبیل های دست دوم را دارند و در مقایسه با اتومبیل هایی که توسط فروشندگان شخصی فروخته می شوند قیمت آن ها را گران می کند. نمایندگی ها همچنین دارای اتومبیل های دارای مالکیت قبلی هستند که مورد بازرسی و ضمانت محدود تحت حمایت کارخانه قرار گرفته اند و می توانند گزارش سوابق خودرو را به شما ارائه دهند. این گزارش تصویر کاملی را از نظر تصادفات و سابقه بیمه و همچنین سوابق ثبت به شما ارائه می دهد. از طرف دیگر قیمت فروشندگان شخصی ممکن است ارزان تر باشند اما چیزی که ممکن است در زیر کاپوت پیدا کنید هیچ توضیحی نمی دهد.

خرید آنلاین

امروزه امکان خرید آنلاین همه چیز وجود دارد و اتومبیل ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. وب سایت هایی مانند دیوار و شیپور از طریق حراج آنلاین اتومبیل می فروشند و حتی می توانید جستجوی ماشین خود را بر اساس مکان فیلتر کنید. دیوار همچنین دارای یک کاتالوگ گسترده است و اتومبیل های ذکر شده آن ها تحت بازرسی دقیق قرار می گیرند. وب سایت های دیگری مانند شیپور نیز از اتومبیل هایی استفاده می کنند که توسط فروشندگان خصوصی به فروش می رسند اما باید مراقب باشید با چه کسی تماس می گیرید. از مزایای خرید آنلاین اتومبیل می توان به قیمت های پایین و امکان خرید در راحتی خانه خود اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.