پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

بررسی رنگ بدنه خودرو با چه روش هایی انجام می شود؟

بررسی رنگ بدنه خودرو با چه روش هایی انجام می شود؟ امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی ایجاد شده است و با پیدایش انواع برند رنگ ها با کیفیت های بالا شاید در نگاه اول و به صورت چشمی تشخیص رنگ خودرو کار غیر ممکنی باشد.

به همین دلیل مراجعه به مراکز کارشناسی رنگ خودرو برای تشخیص بخش های رنگ شده خودرو بسیار حائز اهیمت می باشد. روش های نوین و دقیقی برای تشخیص رنگ خودرو وجود دارد. که با به کار گیری آن ها می توان رنگ فابریک کارخانه را از نقاط رنگ شده تشخیص داد.

تشخیص رنگ خودرو زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که بر قیمت خودرو تاثیر مستقیم داشته باشد. از آنجایی که رنگ جدا از زیبایی می تواند ایرادات پنهان خودرو را نیز آشکار کند در نتیجه خودرو رنگ شده افت قیمت بیشتری نسبت به رنگ خودرو های فابریک کارخانه ای دارد. با توجه به اهمیتی که رنگ خودرو دارد در نتیجه شناخت راه های تشخیص رنگ خودرو در هنگام معامله خودرو بسیار مهم می باشد. اگر شما نیز به دنبال کسب اطلاعاتی در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی رنگ بدنه خودرو

تشخیص رنگ خودرو با چشم

ساده ترین روشی که برای تشخیص رنگ شدگی خودرو به کار گرفته می شود بررسی رنگ خودرو به روش چشمی می باشد. این یکی از روش های اولیه تشخیص رنگ می باشد که حتی در مراکز کارشناسی نیز توسط کارشناس انجام می شود. بهتر است برای این روش تشخیص تنها از حالت ایستاده استفاده نکنید و روش های مختلف از زاویه های مختلف خودرو را بررسی کنید.

به عنوان مثال بهترین حالت بررسی جلو و بغل چراغ ها حالت چهار زانو نشستن است. معمولا زمانی که نور آفتاب به صورت مستقیم می تابد و یا کلیه چراغ ها روشن است از این روش استفاده نمی کنند.

چرا که نور مستقیم باعث خطای دید می شود. از جمله بخش های دیگری که در تشخیص رنگ بدنه به آن بسیار توجه می شود وضعیت کاپوت و درب خودرو می باشد. برای این منظور موم کاپوت و درها کنترل می شوند. چرا که در رنگ کاری کاپوت و در ها از موم خاصی استفاده می کنند که در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه ای از خودرو این موم باید کنده شود که قابل مشاهده است.

 

تشخیص رنگ خودرو با آهنربا

استفاده از آهنربا روشی رایج در مراکز تشخیص رنگ است. برای این منظور از آهنربای ضعیف استفاده می شود. طرز کار آن نیز بدین گونه است که آهنربا را روی قسمت های مشخص رنگ شده خودو که اطمینان دارند رنگ فابریک است کشیده و قدرت کشش آن را می سنجند. سپس روی نقاط مختلف بدنه امتحان می کنند. طرز تشخیص آن نیز بدین گونه است که نقاط رنگ شده به علت اینکه دارای دو لایه رنگ هستند کشش کمتری خواهند داشت.

 

استفاده از دستگاه تشخیص رنگ

مطمئن ترین روش تشخیص رنگ خودرو استفاده از دستگاه دیجیتال تشخیص رنگ می باشد. این دستگاه می تواند ضخامت و تراکم رنگ را روی نقاط مختلف بدنه اندازه گیری نماید و با این کار به راحتی می توان قسمت های رنگ شده خودرو را تشخیص داد. حتی اگر بدنه کلی خودرو رنگ شده باشد باز هم با این روش قابل تشخیص می باشد چرا که خروجی دستگاه به صورت نمایش عددی می باشد. و به بیان دیگر اگر ضخامت رنگ نشان داده شده از 4.7 بیشتر باشد نشانگر رنگ شدگی خودرو است. اصولا در کلیه مراکز تشخیص رنگ خودرو از این دستگاه ها استفاده می شود. در نتیجه با مراجعه به این مراکز می توانید با اطمیان خاطر نواحی رنگ شده خودرو مورد نظر را دربیاوردید.

استفاده از دستگاه تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ خودرو بررسی رنگ بدنه خودرو

شاید شما نیز من جمله عزیزانی باشید که بر حسب تجربیات خود و یا اطرافیانتان خودروی کارکرده را خریداری نموده و به علت عدم دانش کافی دچار ضرر زیان شده باشید. چرا که با توجه به پیشرفت ها و تولید دستگاه های تخصصی و مدرن امکان تشخیص رنگ خودرو برای افراد معمولی بسیار سخت می باشد. در نتیجه بهترین گزینه در این مواقع مراجعه به کارشناس می باشد.

مرکز تشخیص رنگ خودرو

کارشناسان خبره در مراکز کارشناسی به کمک جربه و با استفاده از ابزارآلات تخصصی رنگ نکته به نکته خودرو مورد نظر را بررسی نموده و نقاط رنگ شده و یا تعویضی را تیین می کنند. یکی از معتبر ترین این مراکز تابش خودرو می باشد. این مرکز در شهر تهران واقع شده است و برای کلیه همشهریان به صورت آنلاین و حضوری ارائه خدمات می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *