پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

اهمیت لاستیک خودرو

لاستیک ها در رانندگی و خودروها اهمیت بسیاری دارند و سطح تماس هر چهار تایر با جاده باید به اندازه یک قطعه کاغذ باشد. این تماس با جاده جایی است که همه چیز از جمله تسریع، ترمز و کنترل جهت اتفاق می افتد و به همین دلیل است که اهمیت لاستیک خودرو بسیار بالاست.

در ادامه به مهمترین موارد اهمیت لاستیک خودرو خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

ترکیب لاستیک های زمستانی

مقدار لاستیک استفاده شده در تایرهای زمستانی به لاستیک کمک می کند تا نرم و انعطاف پذیر باقی بماند بنابراین در هنگام سرد بودن هوا می تواند در جاده مقاومت کند. اگر در تابستان با لاستیک زمستانی رانندگی می کنید لاستیک شما بسیار نرم خواهد بود به این معنی که به سرعت آن فرسوده می شود، بازده سوخت را کاهش می دهد و همچنین برای ترمزگیری به مسافت بیشتری نیاز دارد. دلیل این امر این است که لاستیک های زمستانی در دمای بالاتر انعطاف پذیرتر هستند.

ترکیب و اهمیت لاستیک خودرو مورد استفاده در لاستیک های تابستانی بطور قابل توجهی سخت تر از لاستیک های زمستانی است بنابراین می توانند گرمای تابستان را تحمل کنند. اگر در زمستان با لاستیک تابستانی رانندگی کنید میزان توقف بیشتر خواهد بود و رانندگی در مسیر دشوارتر خواهد بود زیرا لاستیک ها به اندازه کافی نرم نیستند.

آج لاستیک خودرو

لاستیک های تابستانی وصله های تماسی بزرگی دارند که باعث می شود اتومبیل عملکرد بهتری در جاده داشته باشد. اگرچه الگوی آج از شیارهای کمتری (شکاف های نازکی که لاستیک را برش می زند) کمتر از لاستیک های زمستانی است شیارها بزرگتر هستند و بنابراین می توانند مقدار زیادی آب را به کناره ها منتقل کنند و تماس با جاده را به حداکثر برسانند و از هیدروپلانینگ جلوگیری کنید.

از طرف دیگر ، لاستیک های زمستانی شیارهای زیادی دارند که عمیق تر از لاستیک های تابستانی نیز هستند. این شیارها هستند که به لاستیک های زمستانی اجازه می دهند تا قدرت خود را بر روی یخ و یخ حفظ کنند. همچنین کانالهای کوچکتری بنام جرعه وجود دارد که به شیارها کمک می کند تا لاستیک با سطح تماس داشته باشد.

چه زمانی باید لاستیک های خودرو را تعویض کرد؟

هر زمان که دما به طور مداوم زیر 50 درجه فارنهایت می ماند زمانی است که شما باید از لاستیک های زمستانی استفاده کنید. قانون کلی این است که زیر 50 درجه فارنهایت زمانی است که لاستیک های زمستانی بهترین کار را در جاده دارند و بالاتر از 50 درجه فارنهایت زمانی است که لاستیک های تابستانی بهترین عملکرد را دارند.

اینکه اجباری بودن استفاده از لاستیک های زمستانی بستگی به این دارد که در کدام کشور زندگی می کنید.

به طور کلی در هنگام فرسودگی آج ها باید لاستیک های جدید تهیه کنید. حد قانونی عمق آج 32/2 اینچ است اما کارشناسان حدود 5/32 اینچ را برای تایرهای زمستانی و 4/32 اینچ را برای تایرهای تابستانی توصیه می کنند.

بنابراین چگونه می توانید بفهمید که آج کافی دارید یا نه؟ یک روش آسان برای بررسی عمق آج لاستیک استفاده از تست پنی است. پنی را که در آن سر لینکلن وارونه است رو به رو در شیار آج لاستیک خود قرار دهید. چندین شیار لاستیک خود را بررسی کنید به ویژه مواردی را که در خارج از آن قرار دارد و آج سریعترین سایش را دارد. اگر می توانید تمام سر لینکلن را ببینید کمتر از 2/32 اینچ باقیمانده و وقت آن است که لاستیک های خود را تعویض کنید.

بسیاری از رانندگان نمی دانند که لاستیک ها حتی اگر از آن استفاده نشده باشد نیز فرسوده می شوند. اشعه ماورا بنفش، رطوبت و دما همه مواد را تخریب می کنند. به همین دلیل است که شما باید هر 4 سال یکبار لاستیک جدید بخرید حتی اگر آج زیادی باقی مانده باشد.

هر بار که چرخ ها یا لاستیک ها را تعویض می کنید و حدود 50 مایل رانندگی می کنید باید مهره های روی رینگ های چرخ را دوباره محکم کنید. این صرفاً یک اقدام پیشگیرانه است اما تحت شرایط خاص این امکان وجود دارد که آجیل در طول استفاده روزانه کمی شل شود.

اهمیت لاستیک خودرو و تعادل آن به چه معناست؟

از کجا می دانید لاستیک شما نامتعادل است؟ یک علامت واضح این است که وقتی فرمان شما شروع به لرزیدن می کند. یک تعمیرگاه خودرو باید ابزار مناسبی برای بررسی تعادل لاستیک های شما و تنظیم آن ها داشته باشد.

برای خرید خودرو و همچنین فروش آن ها می توانید روی ما حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *