پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

امکانات مرکز تشخیص رنگ خودرو چیست؟

امکانات مرکز تشخیص رنگ خودرو چیست؟ امروزه اکثر افراد به دلایل مختلفی همچون بودجه محدود یا کیفیت پایین خودرو های ساخته شده ترجیح می ‌دهند خودرو دست دوم و کارکرده خریداری کنند اما خرید این مدل خودروها هم چندان آسان نیست و با مشکلاتی همراه است، زیرا اگر نواقص خودرو پیش از خرید تشخیص داده نشود باعث می‌شود که بعد از خرید هزینه‌های زیادی را برای خریدار به بار آورد.

کارشناسی خودرو تا حد زیادی از این قبیل مشکلات را رفع کرده است زیرا از بخش ‌های مختلفی تشکیل شده که تمامی نقاط مختلف خودرو را بررسی می ‌کنند. یکی از مهم‌ترین این بخش ‌ها کارشناسی رنگ خودرو است که به صورت تخصصی و با ابزارآلات مخصوص توسط یک کارشناس رنگ بدنه صورت می ‌گیرد. ما در این مقاله با پاسخ به سوال مرکز تشخیص رنگ خودرو چه امکاناتی را باید دارا باشد می ‌خواهیم بگوییم بهتر است در چه مرکزی رنگ بدنه خودرویی که قصد معامله آن را دارید؛ مورد بررسی قرار دهید.

امکانات مرکز تشخیص رنگ خودرو چیست؟
امکانات مرکز تشخیص رنگ خودرو چیست؟

انواع دستگاه‌های تشخیص رنگ خودرو

همانطور که می ‌دانید کارشناسی رنگ خودرو در پنج مرحله صورت می ‌گیرد که تعدادی از آن توسط حس لامسه و بینایی کارشناس رنگ خودرو انجام می‌ شود اما دیگر مراحل به تجهیزاتی نیاز دارد که میزان رنگ‌ شدگی را نیز می ‌توانند تعیین کنند. ما در این قسمت از مقاله امکانات مورد نیاز یک مرکز تشخیص رنگ را بیان خواهیم کرد تا شما بدانید بهتر است به چه مرکز تشخیص رنگی مراجعه کنید. یک مرکز تشخیص رنگ خودرو باید دارای دستگاه‌ های مفناطیسی و دیجیتالی باشد تا بتواند کوچک‌ ترین رنگ ‌شدگی را تشخیص داده و میزان آن را اندازه ‌گیری کند.

مداد مغناطیسی رنگی

این قلم آهنربایی از یک خط‌ کش و یک فنر تشکیل شده است تا زمانی که بر روی سطح ماشین کشیده می ‌شود با مقدار نیرویی که آهنربا وارد می ‌کند فنر کشیده شده و خط‌کش میزان رنگ ‌شدگی ماشین و ضخامت رنگ را اندازه‌گیری می‌ کند؛ اگر میزان ضخامت قسمتی با قسمت ‌های دیگر تفاوت داشته باشد یعنی این ماشین رنگ شده است و باید از قیمت خودرو کاسته شود.

فقط به این نکته توجه داشته باشید که فنر نباید خیلی سفت یا شل باشد زیرا کارشناس را دچار گمراهی می ‌کند، همچنین باید دقت داشت که هنگام بیرون کشیدن فنر صدایی شنیده نشود؛ زیرا نشان ‌دهنده کیفیت دستگاه است.

بیشتر بخوانید: کارشناسی ماشین

امکانات مرکز تشخیص رنگ خودرو چیست؟
امکانات مرکز تشخیص رنگ خودرو چیست؟

دوربین عکاسی

یکی از مراحل کارشناسی رنگ خودرو عکاسی با دوربین باکیفیت در اتاقی تاریک با فلش است تا بتوان براقیت قسمت‌ های مختلف ماشین را تشخیص داد. در این مرحله باید دقت داشت که تصاویر باید در اتاقی نسبتا تاریک از فاصله 2 یا 3 متری و در زاویه درست خودرو گرفته شود تا تفاوت رنگ قابل تشخیص باشد.

اتاق نور

برای کارشناسی رنگ خودرو  به یک اتاق نور نیاز است زیرا در این اتاق منبع نور های متفاوت و متعددی نظیر لامپ، مهتابی و پرژکتور وجود دارد که در محل‌ های مختلف نصب شده ‌اند و تشخیص رنگ خودرو با چشم غیر مسلح را آسان می ‌کنند؛ آن هم به این دلیل که در اتاق پر نور به سادگی می ‌توان تمام فرورفتگی‌ ها، یا سنباده‌کشی‌ ها را مشاهده کرد.

نوع لامپی که در این محیط استفاده می‌ شود و تعداد آن اهمیت دارد. اغلب برای مراکز تشخیص رنگ خودرو از چراغ براکت ال ‌ای ‌دی 90 وات، مهتابی ال‌ای‌دی 80 وات، چراغ مهتابی ال ‌ای‌ دی 70 وات و چراف براکت ال‌ای‌دی 36 وات استفاده می ‌شود.

بیشتر بخوانید: سایت قیمت ماشین

امکانات مرکز تشخیص رنگ خودرو چیست؟
امکانات مرکز تشخیص رنگ خودرو چیست؟

دستگاه تشخیص رنگ دیجیتالی

این دستگاه که بهترین، دقیق ‌ترین و مدرن ‌ترین ابزار برای کارشناسی رنگ خودرو به حساب می ‌آید؛ بر اساس جریان گردابی عمل ‌می ‌کند و دقت بسیار بالایی هم دارد. این دستگاه در برابر حرارت بسیار مقاوم است اما اگر به طور مداوم در دماهای مختلف قرار گیرند احتمال خرابی شان هم افزایش می ‌یابد.

این دستگاه دقت و سرعت بالایی در عیب‌یابی خودرو دارد، همچنین سهولت کار با آن آسان است و به همین خاطر هر کارشناس تشخیص رنگ خودرویی می‌ تواند به راحتی و بدون هیچ مشکلی از این دستگاه بهره کامل را ببرد.

کلام آخر

در حال حاضر مراکز زیادی برای تشخیص رنگ خودرو تاسیس شده ‌اند که به دلیل امکانات کمی که دارند باعث ضرر افراد می‌ شوند، اما مراکزی همچون تابش خودرو نیز وجود دارد که برای کسب رضایت مشتریان خود تمامی امکانات مورد نیاز یک مرکز تشخیص رنگ خودرو را فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *