ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

امن ترین رنگ خودرو چیست؟

بسیاری از رانندگان معتقدند که رنگ خودرو آن ها بر ایمنی  و قیمت خودرو آن ها تأثیر می گذارد و برخی مطالعات نشان می دهد که این ممکن است صحیح باشد . اگرچه ارتباط بین رنگ خودرو و ایمنی وسیله نقلیه پیچیده و نامشخص است ، اما ارزش آن را دارد که قبل از خرید وسیله نقلیه جدید ، درمورد این موضوع بدانید .

ایمن ترین رنگ های خودرو

در سال 2007 ، مرکز تحقیقات تصادفات دانشگاه موناش در ملبورن ، استرالیا گزارشی از میزان تصادفات ناشی از رنگ خودرو منتشر کرد . در این گزارش ادعا شده است که سفیدترین رنگ ایمن ترین وسیله نقلیه و خطرناکترین رنگ سیاه است . هیچ کس مطمئن نیست که چرا اتومبیل های سفید ایمن تر هستند ، اما یکی از دلایل آن ممکن است این باشد که اتومبیل های رنگ سفید در شرایط نوری ضعیف تر از هم ایستاده اند و باعث می شود جلوی آن ها راحت تر دیده شود . وسایل نقلیه سفید نیز در برابر سطوح سیاه جاده ها و رنگ های روشن جنگل ها و شهرها ایستادگی می کنند . براساس گزارش موناش ، وسایل نقلیه سفید 12 درصد کمتر از وسایل نقلیه سیاه تصادف می کنند . طلایی یکی دیگر از گزینه های انتخاب رنگ امن است . اتومبیل های طلایی علاوه بر ایستادگی به دلیل روشنایی در ساعات روز ، نور را در شب منعکس می کنند . با این حال ، چراغ های جلو می توانند در هنگام بارندگی ، نور طلایی را به خود اختصاص دهند .

خودروهای زرد نیز از نظر منطقی ایمن هستند . آن ها به اندازه کافی روشن هستند که در هر ساعت از روز و در باران ، مه و برف می بینند . کابین های تاکسی در به همین دلیل زرد رنگ هستند . به خصوص رنگ سبز آهکی رنگی بسیار بی خطر است زیرا تعداد کمی از اجزای آن وجود دارد و از عدم ایستادگی در هر نقطه می باشد و به دلیل عدم تضاد با مه ، برف و آسمان ابری بهتر از رنگ سفید است . رنگ نارنجی رنگ امن دیگری است ، اگرچه بسیاری از خودروسازان آن را ارائه نمی دهند . تنها محیطی که نارنجی از آن خسته نمی شود بیابان هایی با شن و ماسه نارنجی یا خاک مانند مازاد استرالیا است . صورتی به دلیل زنده بودن آن یکی دیگر از رنگ های امن است .

اتومبیل های خامه ای و بژ نیز از نظر منطقی بی خطر هستند ، گرچه می توانند با خاک و ساختمان ها مخلوط شوند و لکه بینی آن ها در باران سخت تر از سایر رنگ ها است . کرم مخصوصاً در شب به راحتی قابل مشاهده است و خاکستری و نقره ای از رنگ های نسبتاً ایمن هستند . رنگ نقره ای در شب به خوبی ایستاده است ، اما با باران در هم می آمیزد . به همین دلیل ، خاکستری نیز کمی کمتر از نقره ای سبک تر در نظر گرفته می شود .

رنگ های خطرناک برای خودرو ها

اگرچه سیاه یکی از محبوب ترین رنگ های اتومبیل است ، اما سیاه از همه خطرناک تر است . دلیل آن این است که شب ها ماشین های سیاه بسیار دشوار هستند و با سطوح سیاه اکثر جاده ها در هم می آمیزند . اتومبیل های آبی نیز از جمله خطرناک ترین ها هستند . علاوه بر عدم مشاهده در شرایط کم نور ، وسایل نقلیه آبی با آسمان روز در هم می آمیزند و تمایز آن با جاده های سیاه سخت است . اتومبیل های آبی تیره اغلب در شب سیاه به نظر می رسند .

در حالی که اتومبیل های قرمز پر جنب و جوش هستند ، با توجه به رنگ های اتومبیل ، ایمنی در نظر گرفته نمی شوند . قرمز ممکن است در باران ، مه و برف بایستد ، اما به اندازه کافی روشن نیست که شبه ا مانند سفید ، زرد ، کرم یا نارنجی بازتاب کند . آن ها همچنین می توانند با علائم ، چراغ راهنمایی ، چراغ ترمز و آژیرها در هم آمیخته شوند . یکی دیگر از رنگ های نسبتاً ناامن ، سبز است . اتومبیل های سبز در مقابل جاده های تاریک ایستاده اند ، اما با چمن ، درختان ، نرده ها ، ایستگاه های اتوبوس ، چراغ راهنمایی و بسیاری از محیط های دیگر در هم می آمیزند . به عنوان مثال ، یک اتومبیل سبز در کنار فضای سبز بزرگ و باز باعث می شود که تمایز آن ها از تپه های اطراف آن دشوار نباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *