پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

امن ترین رنگ خودرو چیست؟

بسیاری از رانندگان معتقدند که رنگ خودرو آن ها بر ایمنی  و قیمت خودرو آن ها تأثیر می گذارد و برخی مطالعات نشان می دهد که این ممکن است صحیح باشد . اگرچه ارتباط بین رنگ خودرو و ایمنی وسیله نقلیه پیچیده و نامشخص است ، اما ارزش آن را دارد که قبل از خرید وسیله نقلیه جدید ، درمورد این موضوع بدانید .

ایمن ترین رنگ های خودرو

در سال 2007 ، مرکز تحقیقات تصادفات دانشگاه موناش در ملبورن ، استرالیا گزارشی از میزان تصادفات ناشی از رنگ خودرو منتشر کرد . در این گزارش ادعا شده است که سفیدترین رنگ ایمن ترین وسیله نقلیه و خطرناکترین رنگ سیاه است . هیچ کس مطمئن نیست که چرا اتومبیل های سفید ایمن تر هستند ، اما یکی از دلایل آن ممکن است این باشد که اتومبیل های رنگ سفید در شرایط نوری ضعیف تر از هم ایستاده اند و باعث می شود جلوی آن ها راحت تر دیده شود . وسایل نقلیه سفید نیز در برابر سطوح سیاه جاده ها و رنگ های روشن جنگل ها و شهرها ایستادگی می کنند . براساس گزارش موناش ، وسایل نقلیه سفید 12 درصد کمتر از وسایل نقلیه سیاه تصادف می کنند . طلایی یکی دیگر از گزینه های انتخاب رنگ امن است . اتومبیل های طلایی علاوه بر ایستادگی به دلیل روشنایی در ساعات روز ، نور را در شب منعکس می کنند . با این حال ، چراغ های جلو می توانند در هنگام بارندگی ، نور طلایی را به خود اختصاص دهند .

خودروهای زرد نیز از نظر منطقی ایمن هستند . آن ها به اندازه کافی روشن هستند که در هر ساعت از روز و در باران ، مه و برف می بینند . کابین های تاکسی در به همین دلیل زرد رنگ هستند . به خصوص رنگ سبز آهکی رنگی بسیار بی خطر است زیرا تعداد کمی از اجزای آن وجود دارد و از عدم ایستادگی در هر نقطه می باشد و به دلیل عدم تضاد با مه ، برف و آسمان ابری بهتر از رنگ سفید است . رنگ نارنجی رنگ امن دیگری است ، اگرچه بسیاری از خودروسازان آن را ارائه نمی دهند . تنها محیطی که نارنجی از آن خسته نمی شود بیابان هایی با شن و ماسه نارنجی یا خاک مانند مازاد استرالیا است . صورتی به دلیل زنده بودن آن یکی دیگر از رنگ های امن است .

اتومبیل های خامه ای و بژ نیز از نظر منطقی بی خطر هستند ، گرچه می توانند با خاک و ساختمان ها مخلوط شوند و لکه بینی آن ها در باران سخت تر از سایر رنگ ها است . کرم مخصوصاً در شب به راحتی قابل مشاهده است و خاکستری و نقره ای از رنگ های نسبتاً ایمن هستند . رنگ نقره ای در شب به خوبی ایستاده است ، اما با باران در هم می آمیزد . به همین دلیل ، خاکستری نیز کمی کمتر از نقره ای سبک تر در نظر گرفته می شود .

رنگ های خطرناک برای خودرو ها

اگرچه سیاه یکی از محبوب ترین رنگ های اتومبیل است ، اما سیاه از همه خطرناک تر است . دلیل آن این است که شب ها ماشین های سیاه بسیار دشوار هستند و با سطوح سیاه اکثر جاده ها در هم می آمیزند . اتومبیل های آبی نیز از جمله خطرناک ترین ها هستند . علاوه بر عدم مشاهده در شرایط کم نور ، وسایل نقلیه آبی با آسمان روز در هم می آمیزند و تمایز آن با جاده های سیاه سخت است . اتومبیل های آبی تیره اغلب در شب سیاه به نظر می رسند .

در حالی که اتومبیل های قرمز پر جنب و جوش هستند ، با توجه به رنگ های اتومبیل ، ایمنی در نظر گرفته نمی شوند . قرمز ممکن است در باران ، مه و برف بایستد ، اما به اندازه کافی روشن نیست که شبه ا مانند سفید ، زرد ، کرم یا نارنجی بازتاب کند . آن ها همچنین می توانند با علائم ، چراغ راهنمایی ، چراغ ترمز و آژیرها در هم آمیخته شوند . یکی دیگر از رنگ های نسبتاً ناامن ، سبز است . اتومبیل های سبز در مقابل جاده های تاریک ایستاده اند ، اما با چمن ، درختان ، نرده ها ، ایستگاه های اتوبوس ، چراغ راهنمایی و بسیاری از محیط های دیگر در هم می آمیزند . به عنوان مثال ، یک اتومبیل سبز در کنار فضای سبز بزرگ و باز باعث می شود که تمایز آن ها از تپه های اطراف آن دشوار نباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *