پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

افزایش طول عمر موتور ماشین

افزایش طول عمر موتور ماشین یکی از گران قیمت ترین قطعاتی که در خودرو مورد استفاده قرار می گیرد، موتور آن است لذا با توجه به افزایش قیمت تعویض قطعات ،یادگیری روش هایی برای افزایش طول عمر موتور به افراد در جهت صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند. خودرو با احتراق داخلی یا سوخت بنزین و گازوئیل کار می کنند. هر کدام از این نمونه ها دارای مزایا و معایبی می باشند و بنا به تشخیص کارشناسان مربوطه در خودرو مورد نظر قرار داده می شوند.

افزایش طول عمر موتور ماشین
افزایش طول عمر موتور ماشین

از آنجایی که قدرت خودرو از موتور آن برمی خیزد در نتیجه برای خودرو های سنگین و باری از موتور های دیزلی استفاده می کنند.این در صورتی است که نوع موتوری که در تولید خودرو های سواری مورد استفاده قرار می گیرد از نوع بنزینی می باشد. با اینکه در عصر حاضر پیدایش خودرو های برقی انقلابی بزرگ در صنعت خودرو سازی به وجود آورده است. لذا در ایران به علت در دسترس بودن سوخت های فسیلی از جمله بنزین استفاده از موتور های بنزینی رایج ترین آن می باشد.

در نتیجه نگهداری اصولی از خودرو به عنوان محرک خودرو بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله از تابش خودرو روش هایی مربوط به مراقبت از موتور خودرو ارائه شده است که توصیه می کنیم آن را مطالعه نموده و عمل نمایید.

عمر مفید موتور خودرو چقدر است؟

از آنجایی که خودرو یک وسیله مصرفی می باشد لذا نمی توان طول عمر مشخصی برای آن در نظر گرفت. با این حال با بررسی کیفیت موتور تولید شده و کارکرد آن می توان عمر آن را تخمین زد. اصلی ترین فلزاتی که در طی فرایند تولید موتور خودرو به کار گرفته می شود آلومینیوم و آهن می باشد. در نتیجه آهن به علت داشتن مقاومت گرمایی بالا دوام موتور را افزایش می دهد. همچنین مراقبت و نگهداری اصولی و نحوه رانندگی نیز تاثیر مستقیمی بر عمر موتور دارد.

عمر مفید موتور خودرو چقدر است؟
افزایش طول عمر موتور ماشین

افزایش طول عمر مفید موتور خودرو

موتور خودرو وسیله ای مصرفی است در نتیجه نگهداری و مراقبت منظم از آن بسیار مهم می باشد. همان گونه که همگی ما اطلاع داریم تعویض روغن در زمان مشخص و خدمات گیربکس باعث افزایش طول عمر موتور می شود. با این وجود برخی عادت های رانندگی را باید در خود ایجاد نماییم تا همواره قدرت موتور خودرو خود را حفظ نماییم. چرا که تعویض موتور می تواند به خودی خود هزینه های زیادی را به همراه داشته باشد.

در نتیجه به صورت هوشمندانه می توان از این هزینه ها خودداری نمود. در این بخش روش های مراقبت خودرو ذکر شده است.

خودرو خود را به صورت منظم بازرسی کنید

بازرسی منظم به شما کمک می کند از کوچکترین ایراد پیدا شده در موتور مطلع شده و در کمترین زمان آن را رفع نمایید. چرا که با انباشته شدن ایرادات کوچکتر مشکل بزرگتری می تواند در موتور به وجود بیاید. سرعت استاندارد در رانندگی داشته باشید، داشتن سرعت بالا و غیر مجاز باعث فشار به موتور و گیربکس شده و با سایش موتور فرایند فرسودگی آن را سریع تر می کند. لذا رانندگی با سرعت مجاز می تواند به نوعی عمر موتور را افزایش دهد.

خودرو خود را به صورت منظم بازرسی کنید
افزایش طول عمر موتور ماشین

خودرو خود را از سرما دور نگهدارید

سرمای زیاد باعث عدم گرم شدن روغن و در نتیجه باعث کارکرد نادرست موتور می شود. در اصل سرما عامل مخربی برای خودرو می باشد و سعی کنید بعد از گرم شدن خودرو حرکت خود را آغاز نمایید.

صافی بنزین را تعویض کنید

با توجه به کیفیت پایین بنزین پیشنهاد می کنیم پس از طی مسافتی مشخص صافی آن را تعویض نمایید.

فیلتر روغن و هوا را تعویض کنید

توصیه می کنیم هر 5 هزار کیلومتر فیلتر مربوطه را تعویض نمایید.

فیلتر روغن و هوا را تعویض کنید
افزایش طول عمر موتور ماشین

اهمیت سلامت موتور در هنگام خرید خوردو دست دوم

از آن جایی که مهم ترین فاکتور در کارکرد صحیح خودرو وضعیت موتور آن می باشد لذا توجه به این امر در هنگام خرید خودرو بسیار مهم می باشد. از طرف دیگر به علت قیمت بالای تعویض موتور این مقوله قابل چشم پوشی نمی باشد. در نتیجه بهتر است قبل از ثبت نهایی خرید خودرو دست دوم آن را نزد کارشناس برده و از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید. چرا که خودرو هایی که وضعیت موتوری ناسالمی دارند با قیمت بسیار پایین تر از نمونه های مشابه خرید و فروش می شوند.

در مراکز کارشناسی خودرو از جمله تابش خودرو وضعیت سلامتی موتور و بدنه خودرو بررسی شده و قیمت کارشناسی خودرو اعلام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *