پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

افت قیمت خودرو تصادفی

افت قیمت خودرو تصادفی افت قیمت خودرو یکی از مهم ترین مشکلاتی است که در تصادفات شدید و حتی جزئی افراد با آن سروکار دارند.

این خسارات زمانی خود را نشان می دهد که خودرو مورد نظر صفر یا گران قیمت بوده و یا قصد فروش خودرو را داشته باشیم. چرا که افراد رغبت کمتری برای خرید خودرو های تصادفی دارند و علت این امر مربوط به عدم داشتن آگاهی کامل از وضعیت سلامت خودرو بعد از تصادف می باشد.

خودرویی که دچار سانحه رانندگی می شود هزینه های تعمیری، تعویض قطعه و یا تعمیر آن، هزینه های صافکاری و رنگ کاری و… برای صاحب خودرو بر جای می گذارد. همچنین در صورت انجام تعمیرات، قیمت خورو نیز افت پیدا می کند.

افت قیمت خودرو تصادفی
افت قیمت خودرو تصادفی

 

در نتیجه یکی از دغدغه هایی که اغلب رانندگان با آن سروکار دارند این می باشد که خودرو آن ها قبل از تصادف چه قیمتی داشته و بعد از تصادف به چه قیمتی معامله می شود. اصلی ترین عاملی که بر قیمت این نوع خودرو ها تاثیر گذار می باشد شدت تصادف می باشد چه بسیار امکان دارد تصادفات جزئی تری اتفاق بیافتد و یا شدت صدمات به حدی باشد که به لحاظ تعمیر کردن برای صاحب خودرو به صرفه نباشد.

در چنین مواقعی خودرو را به قیمت اوراقی یا دست دوم و بسیار پایین به فروش می رسانند. اما همگی تصادفات به این صورت نمی باشد. اگر شما نیز به دنبال تعیین قیمت دقیق خودرو تصادفی خود هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه محاسبه افت قیمت خودرو در هر سال

عوامل مختلفی بر قیمت گذاری خودرو های تصادفی و همچنین دست دوم دخیل می باشند که در این بخش به صورت اجمالی به آن ها پرداخت شده است.

نحوه محاسبه افت قیمت خودرو در هر سال
افت قیمت خودرو تصادفی

عمر یا سال تولید خودرو

هر چقدر عمر خودرو بیشتر باشد قیمت آن نیز پایین تر است. بررسی ها نشانگر این مقوله می باشد که افت قیمت خودرو در 5 سال اول شیب تند تری دارد. و به مرور عوامل دیگری بر افت قیمت خودرو نسبت به سال تولید آن پیشی می گیرند. به صورت کلی افت قیمت خودرو در سال اول 12 درصد می باشد. این در صورتی است که افت قیمت آن در سال های دوم، سوم و چهارم به ترتیب 18، 21 و 27 درصد می باشد. اما پس از گذشت پنج سال دیگر سال ساخت بر قیمت آن اهمیت خود را از دست می دهد.

آپشن های خودرو

برخی خودرو ها دارای امکانات کارخانه ای هستند و برخی بعد ها به خودرو اضافه شدند. این موارد در صورت سالم بودن بر قیمت خودرو تاثیر گذار می باشند.

وضعیت فنی خودرو

یکی از مهم ترین مواردی که در خرید خودرو دست دوم باید به آن توجه کنید وضعیت فنی و موتوری خودرو است. چرا که هیچ کس دوست ندارد زمان خود را در تعمیرگاه ها بگذراند.

شدت تصادف

شدت تصادفات که بیانگر ایرادات پنهان خودرو می باشد در افت قیمت تاثیر بسیاری دارند. به عنوان مثال خودرویی که اتاق تعویضی دارد و یا گلگیر و سقف آن رنگ و عوض شده و یا دچار چپ شدگی باشد افت قیمت زیادی دارد.

محاسبه آنلاین افت قیمت خودرو

فرمول دقیق و قطعی برای تعیین میزان افت قیمت وجود ندارد. چرا که همان گونه که اشاره شد افت قیمت خودرو به موارد مختلفی برمی گردد که باید تک تک آنها را بررسی نمود. بهترین گزینه برای این منظور ارجاع خودرو به کارشناس و بررسی و تعیین قیمت کارشناسانه آن است. با این وجود در صورت اطمینان از مشخصات خودرو می توان با ورود به سایت تابش خودرو به صورت آنلاین قیمت خودرو مورد نظر را به دست آورد.

برای این منظور وارد سایت شده و در قسمت مربوطه اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید. همکاران ما در اسرع وقت و پس از بررسی اطلاعات وارده قیمت آن را برآورد و اعلام می کنند.

خسارت افت قیمت خودرو

خسارت افت قیمت خودرو
افت قیمت خودرو تصادفی

تصادفات جاده ای در ایران یکی از مواردی است که همگی ما شاهد آن بوده ایم. در نتیجه در کنار تلاش برای جلوگیری از ایجاد تصادفات بهتر است قانون های مربوط به آن را نیز بدانیم. خسارات تصادفات و افت قیمت خودرو است. در صورت بروز هر گونه تصادفات و بنا به نظریه افسر راهنمایی و رانندگی هر گونه خسارات وارد شده به طرف مقابل توسط بیمه شخص ثالث تامین می شود. همچنین خساراتی که به بدنه خودرو مقصر وارد می شود توسط بیمه بدنه قابل جبران است. اما در صورت نبود بیمه خود شخص ملزم به پرداخت خسارات می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *