ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیر

۰۲۱۴۷۶۲۰۰۶۰

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

اشتباهات هنگام خرید خودرو

خرید خودرو جدید همواره سرگرم کننده بوده است اما در عین حال بسیار محتمل است که درگیر هیجان شوید. شما با یک پوزخند بزرگ روی صورت خود شروع به  رانندگی می کنید اما بعد از چند روز متوجه می شوید که برای ماشین جدید خود بیش از حد هزینه پرداخت کرده اید زیرا یکی از چندین اشتباه رایج در خرید اتومبیل را مرتکب شده اید. در ادامه به معرفی برخی از اشتباهات هنگام خرید خودرو خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

خرید ماشین مثل خرید یک شلوار جین نیست. اگر آن را دوست نداشته باشید نمی توانید آن را برگردانید. نمایندگی هیچ تعهدی برای پس گرفتن آن خودرو ندارد مگر اینکه در واقع مشکلی در آن رخ دهد.

تحقیق نکردن در مورد قیمت ها و انواع خودروها

عجله کردن یکی از بزرگترین اشتباهات خرید ماشین است. همانند شلوار جین اتومبیل های مختلفی برای انتخاب وجود دارد بنابراین اولین اتومبیل را که می بینید خریداری نکنید. وقت بگذارید و بفهمید چه نوع وسیله نقلیه ای برای شما مناسب تر است سپس همه چیزهایی را که می توانید در مورد اتومبیل های آن رده بیاموزید.

به عنوان مثال وانت بارها همیشه محبوبیت زیادی دارند اما آیا این بهترین وسیله نقلیه برای شما است؟ حال شما با یک SUV جمع و جور بهتر است؟ هاچ بک یا واگن چطور؟ فراموش نکنید که ممکن است معاملات بهتری با وسایل نقلیه کم مد انجام شود.

اطلاعات مربوط به قابلیت ها و مسافت پیموده شده گاز را بخوانید، در مورد تجهیزات و استهلاک اطلاعاتی کسب کنید و گزارش های مربوط به مدل های جدید را جستجو کنید.

این وظیفه شماست که به جای اغوا شدن توسط تبلیغات یک فروشنده، بفهمید چه چیزی در دسترس است.

عاشق یک مدل خاص شدن

یکی دیگر از اشتباهات هنگام خرید خودرو عاشق یک مدل خاص شدن است. برخی از فروشندگان ممکن است معاملات خوبی با مشتریانی که واقعاً وسیله نقلیه خاصی را دوست دارند انجام دهند. با این حال بهترین کار این است که یک حوله را یکدست نگه دارید و اگر می توانید آن را با قیمت مناسب بخرید به فروشنده اطلاع دهید که شما علاقه مند به خرید آن هستید. اما اگر نمی توانید آن را به بهای دلخواه خود بخرید خوشحال می شوید که به وسایل نقلیه دیگر نگاه کنید.

استفاده نکردن از تست رانندگی کامل

بیشتر نمایندگی ها مسیر تست رانندگی را برنامه ریزی کرده اند. این مسیر در حالت عادی فقط چرخش های راست دارد ثابت شده است در حالی که رانندگی با یک وسیله نقلیه ناآشنا انجام می شود. هنگام چرخش به چپ تصادفات بیشتری اتفاق می افتد. هنگامی که از نمایندگی دور شدید بیشتر فروشندگان اتومبیل به شما اجازه می دهند هر کجا که بخواهید بروید. فقط برای آن ها توضیح دهید که دوست دارید بیش از چند دقیقه با ماشین رانندگی کنید تا ببینید آیا واقعاً می توانید آن را مالک شوید.

وقتی می خواهید به درایو رانندگی بروید با تمام دکمه ها و کنترل ها آشنا شوید. صندلی خود را در وضعیت رانندگی راحت تنظیم کرده و سپس همه آینه های خود را تنظیم کنید تا دقیقاً بفهمد لکه های پرده کجاست.

در همین مسیر آن را در بزرگراه رانندگی کنید تا ببینید آیا سر و صدا می کند یا خیر و در شهر برای بررسی دید. بر روی سطوح مختلف جاده رانندگی کنید و نحوه سوار شدن آن را احساس کنید و مهمتر از همه اطمینان حاصل کنید که راحت هستید. خرید وسیله نقلیه ای که در آن راحت نباشید یکی از بزرگترین اشتباهات خرید خودرو در مردم است.

خرید لوازم اضافی غیر ضروری

موارد اضافی برای نمایندگی های اتومبیل بسیار سودآور هستند و بسیاری از آن ها اصلاً نیازی به آن ها ندارید. اگر بعداً تصمیم گرفتید که چیزی است که می خواهید به خرید بپردازید. تقریباً مطمئناً آن را با قیمت بسیار بهتری تهیه خواهید کرد.

عدم اطلاع از ارزش تجارت خود

اگر می توانید ماشین قدیمی خود را به صورت خصوصی بفروشید این کار را به جای تجارت با آن انجام دهید. قیمت بهتری خواهید گرفت گفته شد دلایل خوبی برای تجارت وجود دارد. این باعث می شود دردسر فروختن صحیح آن، ملاقات با غریبه ها صرفه جویی شود و وضعیت گردش پول شما را ساده می کند. با این حال اگر این مسیر را طی می کنید با فهمیدن اینکه ماشین شما چه ارزشی دارد شروع کنید.

به یاد داشته باشید آن ها قیمت عمده فروشی را به شما ارائه می دهند و شما قیمت خرده فروشی دریافت نخواهید کرد. این نمایندگی می خواهد بین قیمت خرید و فروش حاشیه ای داشته باشد زیرا آن ها باید زندگی خود را تأمین کنند. با فهمیدن اینکه اتومبیل شما چه ارزشی دارد این حاشیه را کمتر از مقدار دیگری می کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *