پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

اجاره ماشین یا خرید خودرو جدید؟

در اصل ماشین های جدید عالی هستند اما امروزه خیلی هم گران هستند. لیزینگ به شما امکان می دهد سوار اتومبیل جدیدی شوید که هزینه آن کم و به صورت ماهانه است. برای برخی افراد اجاره ماشین بسیار سنگین است و برای برخی دیگر نه. اگر تا به حال فکر کرده اید که آیا باید اتومبیل بخرید یا اجاره کنید این مقاله برای شما مناسب است. ما مزایا و معایب اجاره ماشین را مرور خواهیم کرد و آن را با خرید خودرو جدید مقایسه خواهیم کرد.

جذابیت های یک خودرو جدید

در ماشین های جدید شما مشکلات شخص دیگری را به ارث نمی برید یا هزینه سوء استفاده مکانیکی که آن ها مرتکب شده اند را پرداخت نمی کنید. در صورت بروز هرگونه مشکلی و استفاده از تجهیزات ایمنی بیشتر در اتومبیل های جدید ضمانت وجود دارد.

همچنین در خودروهای جدید آخرین فن آوری ها به کار گرفته می شود. اگر ویژگی هایی مانند جفت شدن BlueTooth برای تماس تلفنی و Android Auto یا Apple CarPlay را می خواهید به یک ماشین جدید نیاز دارید.

نکته دیگری که باید به آن توجه شود مسئله نگهداری است. این ممکن است به معامله ای که شما مذاکره می کنید بستگی داشته باشد اما بسیاری از نمایندگی ها خدمات دو یا سه ساله رایگان را با وسیله نقلیه جدید ارائه می دهند.

اصول اجاره ماشین

بهترین راه برای فکر کردن در مورد لیزینگ اتومبیل اجاره تمدید شده است. در حالی که یک سند عنوان دارید به این معنی است که یک شرکت لیزینگ مالک این وسیله نقلیه است. با این وجود شما مسئول مالیات و بیمه سالانه خواهید بود. همچنین باید ماهانه به شرکت لیزینگ پرداخت کنید.

اندازه آن پرداخت بیشتر با توجه به میزان استهلاک وسیله نقلیه در حین داشتن آن تعیین می شود. می توانید فکر کنید که این هزینه پرداختی برای آنچه استفاده می کنید است. بنابراین پس از سه سال اگر اتومبیل در هنگام نوسازی 60٪ ارزش اتومبیل شما را داشته باشد پرداخت اجاره شما 40٪ دیگر خواهد بود.

علاوه بر این شما باید در ازای پولی که شرکت لیزینگ برای خرید ماشین استفاده کرده است پرداخت کنید. این به این دلیل است که شما به طور موثر از شرکت اجاره برای خرید آن وام گرفته اید. سپس وقتی اجاره نامه تمام شد ماشین را پس می دهید و دیگر چیزی ندارید.

مزایای اجاره ماشین

لیزینگ سه مزیت عمده دارد:

  • هزینه کمتر نسب به خرید خودرو جدید
  • پرداخت ماهانه کم
  • تعویض وسیله نقلیه بدون دردسر (در پایان اجاره)

هزینه کمتر نسبت به خرید خودرو جدید

هنگامی که کاغذهای اجاره نامه را امضا می کنید تمام بدهکاری شما در ماه اول به علاوه مالیات و هزینه های مختلف مربوط به خرید هر ماشین جدید است.

پرداخت ماهانه کم

هنگام اجاره تنها حدود 40٪ از وسیله نقلیه را پرداخت می کنید. این با خریدی که کل 100٪ آن را پرداخت می کنید متفاوت است. شما می توانید وام خود را در مدت زمان بسیار طولانی تری نسبت به اجاره نامه پخش کنید اما پس از آن خیلی بیشتر سود پرداخت می کنید.

جایگزینی بدون دردسر

هنگامی که مالک ماشین خود هستید تعویض آن انجام می شود یا به صورت شخصی به فروش آزاد برای پول بعدی می پردازید. لیزینگ از این دردسر جلوگیری می کند. فقط ماشین قدیمی را برگردانید و یک ماشین جدید را اجاره کنید. این امر به ویژه برای افرادی که دوست دارند به طور منظم ماشین خود را عوض کنند بسیار مفید است.

مزایای خرید خودرو جدید

در یک زمان مردم پول خود را برای سال ها پس انداز می کردند سپس با یک دسته اسکناس در جیب یا کیف خود به نمایندگی می رفتند. مطمئناً این رویکرد به معنای انتظار تا زمانی است که توانایی تهیه اتومبیل رویاهای خود را داشته باشید، کاری که مردم دوست ندارند آن را انجام دهند (حتی اگر از پرداخت سود اجتناب کند.) امروزه بیشتر افراد اتومبیل جدید خود را با ترکیبی از مبلغ یکجا خریداری می کنند.

خرید دارای دو مزیت بسیار بزرگ نسبت به لیزینگ است:

ماشین مال شماست تا آنجا که می خواهید نگه دارید. بله شما باید وام خود را پرداخت کنید اما پس از آن دیگر صاحب آن هستید.

ارزان تر است!! درک این مسئله ممکن است دشوار باشد زیرا بازپرداخت وام ماهانه تقریباً بیشتر از پرداخت اجاره نامه است بنابراین توضیح می دهیم. هنگامی که وام پرداخت می شود خودرو هنوز ارزش خاصی دارد. علاوه بر این هیچ گونه هزینه بهره ای پرداخت نخواهید کرد. تمام هزینه اتومبیل بنزین و بیمه است و شما می توانید این کار را ادامه دهید تا اینکه یک ماشین جدید بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *