پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

آیا ماشین اجاره ای بگیرم؟

امروزه به دلیل افزایش بی سابقه قیمت خودرو ها برخی افراد به فکر اینکه آیا ماشین اجاره ای بگیرم یا نه افتاده اند. قبل از پاسخ به این سوال بیایید نگاهی کلی به تجارت اجاره اتومبیل بیندازیم.

شرکت های بزرگ اجاره اتومبیل هر ساله حدود دو میلیون خودرو خریداری می کنند. این اتومبیل ها پس از 18 تا 24 ماه در حراجی های بزرگ و یا به طور مستقیم به مردم فروخته می شوند. هنگام خرید ماشین اجاره ای دو دیدگاه وجود دارد. یکی می گوید این یک روش عالی برای بدست آوردن معامله خوب است و دیگری می گوید به هر قیمتی از آن ها اجتناب کنید. خوب کدام درست است؟

متأسفانه هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد بنابراین در اینجا شما را با مزایا و معایب خرید یک ماشین اجاره ای آشنا خواهیم کرد. ما همچنین فرایندهایی را که شرکت های بزرگ هنگام فروش اتومبیل های دست دوم خود دنبال می کنند توضیح خواهیم داد و همچنین در مورد چگونگی خرید هوشمندانه اتومبیل دست دوم توصیه هایی را ارائه خواهیم داد.

قدرت خرید شرکت های ماشین اجاره ای به آن ها امکان می دهد تا از طریق تولید کنندگان خودرو مذاکره کنند به شرطی که تولیدکنندگان بخواهند آن بازی را انجام دهند اما برخی ترجیح می دهند این کار را نکنند. بسیاری از این اتومبیل ها همان چیزی هستند که “اتومبیل های برنامه ای” نامیده می شوند به این معنی که پس از اتمام کار شرکت اجاره با آن ها، آن ها به تولید کننده باز می گردند.

مزایای خرید ماشین اجاره ای

قیمت پایین

شرکت های اجاره ای اتومبیل هایشان را واقعاً ارزان خریداری می کنند بنابراین می توانند آن ها را نیز ارزان بفروشند. هر چند آن ها احمق نیستند و خواهید دید که آن ها از ارزش بازار آگاه هستند. در نتیجه اتومبیل هایشان تا حدی تخفیف می خورند اما شاید نه آنطور که انتظار دارید.

تقریباً جدید

همانطور که در بالا اشاره کردیم ماشین های اجاره ای تمایل دارند که بعد از 24 ماه (گاهی اوقات کمتر) یا 40000 مایل هر کدام که اولین بار باشد فروخته شوند. این بدان معناست که شما به دنبال اتومبیل های مدل دیررس با تمام مزایای مربوط به آن ها هستید.

فرآیند خرید آسان

بدان معناست که شما بهایی را که آن ها می خواهند بپردازید یا از آن دور شوید. با این حال چون قیمت احتمالاً نزدیکتر از فروشندگان خصوصی است تا فروشندگان شما معامله معقولی می کنید. علاوه بر این می توانید بیشتر مراحل خرید را به صورت آنلاین انجام دهید و این کار را به روندی سریع و آسان تبدیل کنید.

سایر نکات قابل توجه انعطاف پذیری آن ها در مورد تست درایوها، بازده یا مبادلات و تجارت است. همه به شما امکان می دهند اتومبیلی را که در نظر دارید رانندگی کنید و اگر از آن ناراضی هستید آن را عوض کنید. به طور موثر یک درایو تست طولانی مدت به شما امکان می دهد ماشین را برای مدت طولانی قبل از تعهد به آن امتحان کنید.

قابل اطمینان و تأیید شده است

شرکت های اجاره ای مراقب اجاره ها هستند زیرا نمی خواهند مشتری هایشان خراب شود. بعلاوه آن ها می دانند که به ارزش فروش مجدد کمک می کند. بنابراین اگر تصمیم به خرید یک ماشین اجاره ای دارید می توانید مطمئن باشید که این خودرو به طور منظم تعویض روغن و کلیه خدمات برنامه ریزی شده داشته است. آن ها همچنین اطمینان حاصل می کنند که هرگونه یادآوری به موقع انجام می شود که لزوماً نمی تواند برای مالکان خصوصی گفته شود.

بسیاری از اتومبیل های دست دوم آن ها با عنوان “گواهی شده” به فروش می رسند. همانند نمایندگی اتومبیل این بدان معناست که وسیله نقلیه به طور کامل بازرسی شده و اشکالات قابل توجهی برطرف شده است.

معایب خرید ماشین اجاره ای

مسافت پیموده شده زیاد

اتومبیل های اجاره ای باید کار کنند بنابراین مسلماً مسافت پیموده شده ای بالاتر از حد متوسط انجام داده اند. قیمت باید نشان دهنده این باشد. (و همانطور که در مقالات دیگر نیز اشاره کردیم مسافت پیموده شده زیاد لزوماً چیز بدی نیست.)

محدودیت گزینه ها و تجهیزات

شرکت های اجاره ای به ندرت وسایل نقلیه خود را با گزینه های گران قیمت بارگیری می کنند. انتظار سانروف، سیستم های صوتی پیشرفته یا پیشرفته ترین تجهیزات ایمنی فعال را نداشته باشید. ممکن است برخی حتی آنچه که خریداران از ضروریات آن مانند تشک های کف در نظر می گیرند برخوردار نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *