ساعت کاری از 7:30 الی 20:30

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

ساعت کاری از از 7:30 الی 20:30

آموزش کارشناسی فنی و بدنه ماشین

کارشناسی فنی و بدنه ماشین حوزه خرید و فروش خودرو کشور یکی از مشاغل مهم در کشور می باشد که بخش های مختلفی به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این صنعت درگیر می باشند.

اگر گذری به بازار خودرو ایران بیاندازید انواع خودرو های تولید داخل، خودرو های خارجی، خودرو های هیبریدی و غیره را شاهد خواهید بود. هر کدام از این خودرو ها مشتریان و بازار فروش خاص خود را دارا می باشند. اما مهم ترین مواردی که در خرید و فروش کلیه برند های خودرو باید در نظر داشت تشخیص و بررسی اصولی کیفیت خودرو با توجه به قیمت پرداخت شده است.

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه ترمیم و تعمیرات خودرو صورت گرفته تشخیص دادن سلامت فنی و بدنه خودرو توسط افراد معمولی تقریبا غیر ممکن می باشد. در این میان بهتر است قبل از ثبت نهایی خرید و فروش خودرو افراد متخصص در این حوزه آن را بررسی نمایند.

آموزش کارشناسی فنی و بدنه ماشین
کارشناسی فنی و بدنه ماشین

مراکزی که برای این منظور به وجود آمده است به مرکز کارشناسی خودرو معروف می باشد. این مراکز که در اقساء نقاط کشور و کلیه شهر ها مسقر می باشند به کمک دستگاه های حساس و دقیق و به همراه متخصصان کارکشته کلیه بخش های فنی و بدنه خودرو را بررسی نموده و قیمت کارشناسی آن را تعیین می کنند. هر چند در خرید و فروش خودرو های صفر کارشناسی خودرو زیاد مهم تلقی نشود. اما اهمیت مراکز کارشناسی را در خرید خودرو های دست دوم و کارکرده به وفور می توان شاهد بود.

مراحل انجام کارشناسی ماشین

اکثر متقاضیان خرید خودرو اطلاعات ناقصی در زمینه بخش های فنی و بدنه خودرو دارند. در نتیجه بسیار اتفاق افتاده که در معامله ای دچار ضرر زیان بالایی شده باشند. با این حال جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که مراکزی در این زمینه ایجاد شده اند تا افراد بدون هیچ ریسک و دغدغه ای خودرو مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت خرید و فروش نمایند. اما آیا می دانید در این مراکز چه می گذرد؟!

کارشناسی ماشین شامل:

  • کارشناسی رنگ بدنه ماشین
  • کارشناسی فنی و موتوری
  • بررسی وضعیت لگیر ها، شاسی ها و…
  • تست دیاگ
  • بررسی عملکرد ماشین و تست رانندگی

می باشد که در مرکز کارشناسی صورت می گیرد.

مراحل انجام کارشناسی ماشین
کارشناسی فنی و بدنه ماشین

اهمیت کارشناسی رنگ بدنه خودرو

شاید مهم ترین موردی که در نگاه اول توجه خریدار را به خود جلب می کند رنگ بدنه خودرو باشد. خودرو هایی که در کارخانه رنگ می شوند در چندین نمونه متنوع می باشند که تشخیص آن از رنگ های بازاری کاملا امکان پذیر می باشد. رنگ خودرو جدا از زیبایی که به خودرو می دهد باعث حفظ بدنه خودرو در مقابل عوامل محیطی و مانع جلوگیری از پوسیدگی بدنه خودرو است.

اما همه چیز به زیبایی ختم نمی شود. کارشناس مربوطه با بررسی کلیه بخش های بدنه خودرو می تواند آسیب های احتمالی وارد شده به خودرو را شناسایی نماید. قطعات تعویضی را تشخیص داده و بخش هایی از بدنه که رنگ شده اند را شناسایی نماید.

تشخیص این موارد و مشخص کردن عیب و ایرادات خودرو می تواند معامله را شفاف تر کرده و خرید و فروش به قیمت منصفانه تری صورت بگیرد.

کارشناسی فنی خودرو شامل چه مواردی می باشد؟

بخش فنی و موتوری خودرو نیز دارای اهمیت بالاتری می باشد. با توجه به قیمت بالای تعویض موتور خودرو و همچنین هزینه های تعمیری آن اصلی ترین مواردی که در خرید خودرو های کارکرده باید توجه کرد بخش موتوری آن است. تشخیص کیفیت و وضعیت موتوری به راحتی ممکن نمی باشد و تشخیص وضعیت آن نیازمند به افرادی کاردان و متخصص می باشد. با مراجعه به مراکز کارشناسی می توانید از وضعیت خودرو های کارکرده و صفر خود مطلع شوید.

مراحل انجام کارشناسی ماشین
کارشناسی فنی و بدنه ماشین

تعیین قیمت خودرو در مراکز کارشناسی

از جمله یکی از خدماتی که در مراکز کارشناسی خودرو انجام می گیرد تعیین قیمت می باشد. با اینکه قیمت خودرو تحت تاثیر موارد مختلفی افت قیمت پیدا می کند. در نتیجه بهترین روش تعیین قیمت مراجعه به کارشناس می باشد. کارشناس با بررسی های وضعیت بدنه و فنی خودرو و با توجه به قیمت روز،  قیمت خودرو مورد نظر را برآورد نموده و اعلام می کند. تعیین قیمت کارشناسی از جمله خدماتی است که به صوت آنلاین نیز قابل انجام می باشد.

در این صورت اطلاعات وارده توسط فروشنده در سامانه به دقت وارد می شود و کارشناس پس از انجام آنالیز های مربوطه قیمت آن را تعیین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.