پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۴

پاسخگویی همه روزه از ۸تا۲۲

همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۲۶۹۷۵۴

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۴

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

همین حالا تماس بگیرید

۰۲۱-۲۸۴۲۷۱۸۰

پاسخگویی همه روزه از ساعت۸تا۲۲

آسان ترین رنگ های اتومبیل برای دیدن (در هوای نامساعد)

وقتی صحبت از زیبایی شناسی رنگ وسیله نقلیه می شود بسیاری از ما عقاید خاصی را در نظر می گیریم. اتومبیل های سیاه رنگ خاک کمتری نشان می دهند، اتومبیل های قرمز سریعتر هستند یا یک اتومبیل نارنجی روشن احتمال سرقت کمتر دارد. بنابراین منطقی خواهد بود که فرض کنیم برخی از مصرف کنندگان در انتخاب رنگ وسیله نقلیه خود به همان اندازه احتمالاً ایمنی را به عنوان عامل مهمی در نظر می گیرند. اما آیا شواهدی وجود دارد که نشان می دهد رنگ های خاصی در شرایط مختلف مانند باران یا برف کم و بیش ایمن خواهند بود؟ در ادامه با ما همراه باشید با آسان ترین رنگ های اتومبیل برای دیدن در هوای نامساعد.

رابطه بین رنگ خودرو و ایمنی پیچیده است . از آنجا که در این زمینه فقط چند مطالعه انجام شده است باید نتایج این مطالعات بیشتر از یک علم دقیق در نظر گرفته شود . عوامل زیادی وجود دارد که می توانند در تصادف اتومبیل نقش داشته باشند و در حالی که رنگ وسایل نقلیه درگیر شده می تواند نقشی داشته باشد ، لازم است به یاد داشته باشید که تقریباً به همان اندازه یک عامل تأثیرگذار نیست که چقدر در پشت فرمان ایمن هستید .

بیشتر بدانید : قیمت خودرو

تأثیر رنگ خودرو

رنگ پس زمینه محیط (درختان ، بیابان ها ، مزارع) ، شرایط آب و هوایی (باران ، مه ، برف) و نور روز می تواند تأثیر قابل توجهی در دید خودرو داشته باشد . با این حال ، مطالعات به عنوان یکی از مهمترین عوامل مؤثر در رنگ خودرو و خطر تصادف آن ، به سمت نور متمایل شده اند . یک مطالعه در سال 2002 اظهار داشت كه خودروهای سبک (مانند سفید یا زرد) با احتمال زیاد “درگیر تصادفات” در هنگام تصادفات در طول روز ، در جاده های باز و در شرایط جوی كمتر از حد ایده آل هستند . مطالعه ای در سال 2007 توسط مرکز تحقیقات تصادفات دانشگاه موناش (MUARC) در استرالیا ، سپس داده های تصادفات سیاه ، آبی ، قهوه ای ، کرم ، فاو ، طلا ، سبز ، خاکستری ، مارون ، سفید ، قهوه ای ، نارنجی ، صورتی ، بنفش ، قرمز را مقایسه کرد ، وسایل نقلیه نقره و زرد در برابر وسایل نقلیه سفید .

بهترین و بدترین رنگ ها برای شرایط بد آب و هوایی

تحقیقات نشان داد که رنگ های پرخطر ، رنگ های سیاه ، آبی ، خاکستری ، سبز ، قرمز و نقره ای است . در مقایسه با رنگ های سفید ، رنگهای تیره مانند سیاه ، آبی ، خاکستری و سایرین که از شاخص دید پایین تر هستند ، در ساعات روز با خطر تصادف بالاتر همراه بود . نقره در بسیاری از شرایط آب و هوایی کاملاً قابل مشاهده بود اما گزارش شد که در مواقع تغییر سطح نور مانند طلوع آفتاب و غروب خورشید ، مشاهده آن دشوار است .

بهترین رنگ های اتومبیل

سفید ، زرد ، نارنجی

در سال 2013 ، رنگ سفید محبوب ترین رنگ اتومبیل در جهان بود . در شب ، رنگ سفید بسیار مشهود است ، اما در این مطالعه همچنین مشخص شد که یک آهک زرد در مقایسه با ابرهای ابری و زمینه های برفی بهتر از رنگ سفید ایستاده است . سایر رنگ های چشم نواز مانند نارنجی روشن یا سبز آهکی نیز در شرایط بارانی قابل مشاهده است و غالباً به عنوان رنگ های مناسب ایمنی برای نمایان شدن بیشتر موتورسواران پیشنهاد می شود .

بدترین رنگ های تومبیل

قرمز ، سیاه ، خاکستری

در شب ، مردم غالباً رنگ قرمز را سیاه می دانندو انسان تمایل دارد که به خصوص در تشخیص محیطی ضعیف سایه های قرمز ضعیف باشد . یک مطالعه حتی متذکر شد که وسایل نقلیه اضطراری مانند وسایل نقلیه آتش نشانی باید تغییر رنگ وسیله نقلیه را به سایه های زرد و سفید در نظر بگیرند . اتومبیل های سیاه بدترین ضبط را برای درگیری غیرفعال در تصادفات داشتند و وسایل نقلیه خاکستری به سختی می توان در شرایط بارانی و برفی مشاهده کرد .

اگرچه به نظر می رسد که قابل مشاهده ترین اتومبیل ایمن ترین است ، هر خودروی دیگری که در آن رانندگی می کنید ، بزرگترین عامل ورود ایمن به مقصد خود هستید . مهم این است که با توجه به هشدار در شرایط نامساعد جوی و در انتخاب عدم رانندگی هرگز حواس پرت ، محرک باشید . چراغ های جلو را هنگام غروب و سحر روشن کنید . هنگامی که مه آلود است ، باران می بارد و بارش برف باران می شود ، چراغ های مه شکن را روشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *